Wyciskarka a sokowirówka Philips Avance
Dzisiaj przygotowałam wpis, dość nietypowy, ponieważ porównuje on dwa produkty, jakimi są wyciskarka Philips i sokowirówka Philips. Pytania o to, czy mam kupić sokowirówkę czy wyciskarkę pojawiają się w sieci dosłownie kilka razy dziennie. Moi czytelnicy bardzo często stają przed takim właśnie wyborem. Po pierwsze: nie mają wiedzy, który sprzęt wybrać. Po drugie: spotykają się z co najmniej kilkoma mitami na temat sokowirówek, które nie są najczęściej poparte żadnymi faktami. I po trzecie: nie mają zbyt dużo miejsca lub ich oczekiwania są takie, że trudno będzie im sprostać w przypadku wyciskarki lub sokowirówki.
Ten wpis przygotowałam z wielkim zainteresowaniem i ciekawością. Ponieważ uwielbiam wyciskarki, pokazywałam ich zresztą do tej pory już kilka i ciągle staram się poznawać nowe. Wychowana jestem za to na soku z sokowirówki, jestem tym pokoleniem, które w domu rodzinnym miało sokowirówkę z 74’ roku. Zresztą, do tej pory ją również mam. To ciekawe, kiedyś wszyscy cieszyli się z soku jabłkowego, marchwiowego i nikt nie podważał jego walorów zdrowotnych. Teraz jest troszkę inaczej – czy słusznie? To bardzo ciekawe!
Badania wykonane zostały na zlecenie marki Philips w Universität für Bodenkultur Wien (BOKU) (Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu (BOKU)) i dotyczyły wartości odżywczej soków przygotowanych przy użyciu sokowirówek szybkoobrotowych i wyciskarek Philips Avance. Widzimy w tym badaniu porównanie zawartości witamin w sokach wyciśniętych w sokowirówce i wyciskarce. Pod lupę zostały wzięte witaminy C, A, E i K, do tego zawartość naturalnych cukrów. Również, tak ważnych dla każdego żywego organizmu przeciwutleniaczy oraz zapewniającego prawidłowy pasaż jelitowy błonnika.
*****
PORÓWNANIE:
Wyciskarka wolnoobrotowa
Philips Avance
a
Sokowirówka Philips
Avance Collection
Proponuję od razu przejść do konkretów, czyli bezpośredniego porównania na podstawie badań! Tu nie ma gdybania, są badania, poparte liczbami, miligramami i mililitrami. Osobiście bardzo lubię badania, ponieważ są jasnym dowodem czy coś jest lepsze czy nie. Zawsze szukam badań czytając o jakiś teoriach jednak nie zawsze można je znaleźć. Tym razem są, zapraszam więc na drugą część – bezpośrednie porównanie! Wyciskarka a sokowirówka, tu werble i zaczynamy!
Witaminy:
Pierwsze witaminy. W tym temacie znajdziecie w sieci dziesiątki mitów i niczym nie popartych teorii. Panuje przesąd, że sok przygotowany w wyciskarkach zawiera więcej witamin niż ten z sokowirówek. Mit głoszący, że sokowirówki niszczą witaminy i tylko wyciskarki dostarczają zdrowy sok. Tymczasem Philips we współpracy z Universität für Bodenkultur Wien (BOKU) Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu przeprowadził badania nad wartością odżywczą soków przygotowanych przy użyciu sokowirówek szybkoobrotowych i wyciskarek. Okazuje się, że przeciętna zawartość witamin w sokach przygotowanych przy pomocy obu typów urządzeń jest zbliżona! Mogą jednak występować wahania w zależności od użytych składników, zastosowanych urządzeń i wybranej jednej z dwóch technologii. I tak na przykład: w soku przygotowanym z pomarańczy, kiwi, pomidora, szpinaku i granatu więcej witaminy C znalazło się w soku z wyciskarki, ale już w soku z samego kiwi więcej witaminy K było w soku z sokowirówki. Witamina A w soku z pomidora, marchewki i szpinaku w większej ilości została pozyskana z sokowirówki, natomiast witamina E w soku z pomidora – z wyciskarki.
Witamina C
Ostatnio mówi się o niej wiele na nowo! Informacje o witaminie C, jej zbawiennym działaniu na ludzki organizm znajdziecie w setkach publikacji medycznych. Są nawet książki poświęcone tylko tej witaminie. Człowiek, szympansy, świnki morskie i nietoperze nie potrafią same wytwarzać witaminy C. Musimy pobierać ją razem z pożywieniem, w innym razie będziemy mieli duże niedobory, które kiedyś prowadziły do szkorbutu, problemów z sercem, stawami, mięśniami i generalnie do osłabienia. Witamina C jest jedną z ważniejszych witamin dla organizmu. Jej odpowiednie ilości są konieczne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka. Ponieważ bierze ona udział w wielu różnych, podstawowych wręcz procesach musi być dostarczana razem z codzienną porcją jedzenia. Znajdziecie duże jej ilości w owocach cytrusowych, jagodach, zielonych liściach i warzywach, pomidorach, kalafiorach, ziemniakach, brokułach oraz papryce!
Witamina E
Witamina E jest jednym z czynników hamujących procesy starzenia się organizmu, bierze udział w ochronie krwinek i uczestniczy w przekazywaniu sygnałów nerwowych w ludzkim ciele. Dodatkowo wpływa na prawidłową wydolność mięśni, łagodzi zmęczenie, przyspiesza leczenie, uelastycznia blizny oraz łagodzi częste u kobiet skurcze łydek.
Zabezpiecza również kobiety w ciąży przed poronieniem i jest współodpowiedzialna za utrzymanie ciąży oraz prawidłowy rozwój płodu.
Witamina E bierze udział w zaopatrywaniu komórek organizmu w tak potrzebny dla życia tlen! Witamina E, obok witamin A i C, jest silnym przeciwutleniaczem. Jak każdy przeciwutleniacz chroni organizm przed wolnymi rodnikami, które poprzez aktywne działanie uszkadzają komórki ciała. Razem z witaminą A, witaminą E, zabezpiecza płuca przed zanieczyszczeniami z powietrza. Odgrywając rolę czynnika przeciwmiażdżycowego obniża ryzyko choroby niedokrwiennej sera, rozszerza naczynia i hamuje krzepnięcie krwi, dzięki rozpuszczaniu tworzących się skrzepów. Tym samym bierze także udział w syntezie substancji przeciwkrzepliwych, więc przeciwdziała ewentualnym zakrzepom. Co więcej, każda mama mrowiła, że witamina E wspomaga wzrok :)
Duże ilości witaminy E znajdziecie w kiełkach pszenicy, soji, olejach roślinnych, orzechach, zielonolistnych warzywach jak szpinak, jarmuż, sałata, kapusta, czosnek oraz produktach pełnoziarnistych. Podsumowanie witamin C i E pokazuje przewagę wyciskarek.
Witamina A
Kto nie słyszał o witaminie A! Wszyscy słyszeliśmy już jako dzieci! Jest ona konieczna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu. Zapobiega kurzej ślepocie, osłabieniu wzroku, pomaga w leczeniu chorób gałki ocznej ponieważ z wchodzi w skład rodopsyny światłoczułego barwnika, znajdującego się w pręcikach siatkówki. Dlatego kiedyś polecało się jedzenie marchewki dla dobrego wzroku! Witamina A występuje w dwóch formach, może być dostarczana do organizmu w formie retinolu (znajduje się tylko w produktach pochodzenia zwierzęco) lub karotenu występującego w dużej ilości w warzywach i owocach. Z pośród najważniejszych funkcji witaminy A należy wymienić ochronę nabłonka skóry ponieważ zapewnia prawidłową czynność tkanki nabłonkowej, biorąc udział w tworzeniu śluzu, który jest niezwykle ważnym czynnikiem ochronnym błon śluzowych w nosie, gardle, oczach oraz całym przewodzie pokarmowym. Wpływa również na syntezę białek i lipidów, hormonów a w szczególności na hormony tarczycy. Zwiększa odporność na infekcje, bierze udział we wzroście kości, włosów, zębów! No i wpływa na ostrość widzenia o czym wspomniałam już wcześniej. Najwięcej betakarotenu znajdziecie w marchewce, zielonych oraz żółtych i pomarańczowych warzywach oraz owocach. Jej bogactwo kryje się morelach, batatach, pomidorach, mango, papryce oraz szpinaku!
Witamina K
To właściwie triada witamin czyli grupa związków chemicznych, będących pochodnymi naftochinonu. Witamina K1 (fitomenadion, fitonation, filochinon) jest syntezowana przez rosliny za to K2 (menachinon, farnochinon), jest syntetyzowana jest przez bakterie znajdujące się w jelicie cienkim. Za to K3 jest analogiem i pełni rolę prowitaminy.
Witamina K jest niezmiernie ważna w tworzeniu protrombiny, czynnika odpowiedzialnego za krzepnięcie krwi! Odgrywa ważną rolę w zapobieganiu krwotokom wewnętrznym i krwawieniom. Jest czynnikiem zmniejszającym obszerne krwawienia miesiączkowe. Zapewnia prawidłowa krzepliwość krwi a także działa przeciwnowotworowo i bierze udział w wapnieniu kości, dzięki czemu zapobiega osteoporozie. Dzieje się to poprzez mineralizację tkanki kostnej zapobieganiu utraty jej masy.
Bogatym źródłem witaminy K1 w codziennej diecie są przede wszystkim ciemnozielone liściaste warzywa takie jak jarmuż, szpinak, sałata, kapusta, ziemniaki, brokuły, rzepa, ogórek, lucerna a także owoc awokado, świeże i suszone brzoskwinie. W przypadku witaminy A i K mamy przewagę sokowirówek.
Porównanie błonnika:
Błonnik pokarmowy nazywany jest również włóknem pokarmowym. To ważny element codziennej diety każdego człowieka. Wpływ błonnika na organizm człowieka jest bardzo różnorodny. Między innymi ma istotny wpływ na pracę przewodu pokarmowego poprzez pobudzanie żucia, wydzielanie śliny dodatkowo wiąże on nadmiar wody oraz kwasu solnego w żołądku. Pobudza prace jelit, zapobiega zaparciom, żylakom odbytu czy nawet nowotworom jelita grubego. Jest składnikiem balastowym diety!
Jaki poziom błonnika zawierają soki zrobione przy użyciu różnych typów urządzeń? W porównaniu z sokami przygotowanymi w sokowirówkach szybkoobrotowych, te zrobione przy użyciu wyciskarek są bogatsze w błonnik. To dlatego soki z wyciskarki są na ogół gęstsze i bardziej sycące, podczas gdy te z sokowirówki są zwykle klarowne i orzeźwiające.
Przeciwutleniacze, czyli Antyoksydanty
Jaki poziom przeciwutleniaczy zawierają soki zrobione przy użyciu różnych typów urządzeń? Przeciętna zawartość przeciwutleniaczy w sokach przygotowanych przy pomocy różnych typów urządzeń jest zbliżona. A więc nie ma znaczenia czy pozyskacie sok poprzez wyciśnięcie w wyciskarce wolnoobrotowej czy też sokowirówce wysokoobrotowej Philips.
Poziom cukru
Jaki poziom cukru zawierają soki zrobione przy użyciu różnych typów urządzeń? Z punktu widzenia zawartości cukru przygotowywanie soku przy użyciu sokowirówki szybkoobrotowej i wyciskarki wygląda podobnie, a więc przeciętna zawartość cukru w sokach zrobionych przy pomocy obu typów urządzeń również jest zbliżona.
Konsystencja soku
Sokowirówki szybkoobrotowe (odśrodkowe) po rozdrobnieniu owocu lub warzywa na mniejsze części wykorzystują siłę odśrodkową do oddzielenia soku od miąższu. Wyciskarki wolnoobrotowe natomiast miażdżą owoce i warzywa, by wydobyć z nich sok, który następnie jest przefiltrowywany w celu oddzielenia miąższu. Doskonale wiem, że dla moich czytelników zawsze ważna jest konsystencja soku, czas przygotowania i mycia oraz zawartość cennych witamin! W końcu po to pijemy soki!
Konsystencja soku |
|
Sokowirówka | Wyciskarka |
Zawsze sok KLAROWNY
Można uzyskać go z: • Twardych warzyw i owoców • Miękkich owoców • Zieleniny (warzywa liściaste) |
Sok zazwyczaj GĘSTSZY niż w sokowirówce
Można uzyskać go z: • Twardych warzyw i owoców (przy twardych składnikach będzie bardziej klarowny, efekt podobny bardzo do sokowirówki) • Miękkich owoców (tutaj znacznie bardziej gęsty; często nawet mus, który się raczej je, niż pije) – JABŁKA W OKRESIE ZIMOWYM też w wyciskarce dadzą mus! • Zieleniny (warzywa liściaste) – efekt bardziej gęsty • Banany – mus (w sokowirówce nic nie wyjdzie) • Orzechy na wiórki (uprzednio namoczone przez kilka godzin w wodzie migdały wrzuca się do wyciskarki i uzyskujemy zmielony składnik na mleko roślinne – wiórki lecą do pojemnika na miąższ, więc musi on być uprzednio oczyszczony) |
Test nr 1: Sok z 1 kg marchwi
Przygotowałam na potrzeby tego wpisu wyciskarka a sokowirówka, w każdym urządzeniu wycisnęłam sok z 1 kg marchwi. Co było dla mnie zaskoczeniem, sokowirówka wycisnęła więcej soku marchwiowego w znacznie krótszym czasie. Nie było również potrzeby wcześniejszego przygotowywania produktów, a więc na przykład dzielenia marchwi na mniejsze kawałki.
Czas przygotowania soku |
|
Sokowirówka – krócej | Wyciskarka – dłużej |
Sokowirówki szybkoobrotowe, wyposażone często w silnik o mocy powyżej 700W, to szybki i wydajny sposób na wyciśnięcie dużych ilości soku za jednym podejściem. Pozwalają szybko wytworzyć duże ilości klarownego, orzeźwiającego soku dla całej rodziny. Ponadto sokowirówki Philips posiadają duży otwór wlotowy na owoce i warzywa, dzięki czemu nie trzeba ich kroić, co jeszcze bardziej przyspiesza proces przygotowania soku. Sokowirówki polecane są więc osobom, którym zależy na szybkim efekcie, i które preferują klarowną konsystencję soku (często dzieje się tak w przypadku dzieci). | Wyciskarki posiadają wąski otwór wlotowy na warzywa owoce (konieczne jest krojenie ich na małe części), potem kolejno wyciskać pojedyncze kawałki, więc cały proces przygotowania soku trwa dłużej niż w sokowirówce. Polecane są osobom, którym zależy na większej ilości błonnika – ważne przy odchudzaniu, które lubią gęstą konsystencję soku i wyciskają raczej dla 1 – 2 osób. Wyciśnięcie soku dla 4-5 osobowej rodziny zajmuje razem z krojeniem kilkakrotnie więcej czasu niż przy sokowirówce szybkoobrotowej. |
Test nr 2: Sok z 1 kg pomidorów malinowych
W wyciskarce i sokowirówce wycisnęłam sok z 1 kg pomidorów malinowych. Tym razem więcej soku wycisnęła wyciskarka, chociaż sokowirówka tez poradziła sobie dobrze.
Cukier, przeciwutleniacze, błonnik
Nie tylko witaminy się liczą. Wartości odżywcze, przeciwutleniacze wszystkie cenne składniki zawarte w owocach i warzywach chcemy mieć w szklance. W łatwo i szybko przyswajalnej formie!
Dodatkowo badania Philips pokazały, że z punktu widzenia zawartości cukru przygotowywanie soku przy użyciu sokowirówki szybkoobrotowej i wyciskarki wygląda podobnie. Przeciętna zawartość cukru w sokach zrobionych przy pomocy obu typów urządzeń również jest zbliżona. To samo dotyczy poziomu przeciwutleniaczy – przeciętna zawartość polifenoli i antocyjanów w sokach przygotowanych przy pomocy sokowirówki i wyciskarki jest zbliżona. Wyraźna jest natomiast różnica na korzyść soków z wyciskarki pod względem zawartości błonnika pokarmowego, którego WHO zaleca, by dziennie spożywać przynajmniej 25–30 g. Błonnik wykazuje działanie probiotyczne, wspierając florę bakteryjną układu pokarmowego; spowalnia wchłanianie węglowodanów i zapobiega nagłym wzrostom cukru we krwi, dzięki czemu energia dostarczana przez węglowodany wystarcza na dłużej (polecane dla osób odchudzających się). Soki z wyciskarki bogate w błonnik są na pewno bardziej sycące i korzystniej wpływają na nasz układ pokarmowy.
Test nr 3: Sok z 250 g liści szpinaku
W wyciskarce wolnoobrotowej i sokowirówce wycisnęłam sok z 250 g liści młodego szpinaku. Więcej soku uzyskałam z wyciskarki. Byłam zdziwiona ponieważ jeszcze nigdy nie próbowałam robić soku z zielonych liści w sokowirówkach. Następnym razem zobaczę, czy uda mi się wycisnąć w ten sposób sok z młodej kapusty!
*****
Moje podsumowanie:
Dla mnie takie właśnie porównanie jest bardzo ciekawe, myślę, że powinna się z nim zapoznać każda osoba planująca zakup wyciskarki lub sokowirówki. Na postawie badań można bez problemu obalić co najmniej kilka mitów na temat różnic pomiędzy sokowirówką a wyciskarką. A trzeba przyznać, że obalenie owych czasami wyssanych z palca mitów, które możecie znaleźć w sieci na różnych stronach pozwoli na uświadamianie konsumentów oraz pomoc w decyzji, tak aby dokonywali najlepszego dla siebie wyboru i zdecydowali się na wyciskarkę lub sokowirówkę.
Mam nadzieję, że pokazałam Wam, że zarówno wyciskarka wolnoobrotowa Philips jak i sokowirówka Philips mają swoje mocne strony. Testy i badania przeprowadzone przez Universität für Bodenkultur Wien (BOKU) jednoznacznie pokazały, że wiele mitów i przesądów, które możecie przeczytać w sieci na różnych stronach, często są wyssane z palca. Odpowiedź na pytanie, czy wybrać i kupić sokowirówkę czy wyciskarkę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wybór trzeba dostosować do swoich oczekiwań, potrzeb i możliwości. Moi czytelnicy bardzo często stają przed takim właśnie wyborem. Trzymam za was kciuki! Jak widać z badań zarówno sokowirówka jak i wyciskarka dostarczą wam wielu witamin, zdrowych soków i pozwolą dłużej cieszyć się zdrowiem! Warzywa i owoce mają moc, trzeba tylko jeść je codziennie zgodnie z zaleceniami WHO. Zachowanie na długo zdrowia i dobre odżywianie należy potraktować jako inwestycję w nas samych i nasze zdrowie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź na stronę wyciskarki PHILIPS.
Wyciskarka Philips Avance jest dla:
Dla lubiących bardziej gęsty sok z miękkich owoców, a nawet musy. Również dla osób robiących zazwyczaj sok dla 1-2 osób. A także dla tych, chcących uzyskać więcej błonnika, czyli gęsty sok bogaty w błonnik, co jest ważne przy zdrowym odchudzaniu!
Sokowirówka Philips Avance jest dla:
Dla lubiących pić klarowny sok. Dla wszystkich osób chcących szybko uzyskiwać sok, zwłaszcza gdy często przygotowują go dla swojej rodziny, ponieważ większość owoców i warzy można wrzucić w całości bez krojenia. Sokowirówka przyda się również osobom, które wyciskają najczęściej sok z twardych owoców i warzyw korzeniowych.
Nie ma zdecydowanego lidera wśród dwóch typów urządzeń. Jeśli więc lubisz pić sok bardziej klarowny to wybierz sokowirówkę, bo sok z niej uzyskany będzie miał średnio tyle samo witamin co sok z wyciskarki.
Dla mnie nie ma smaczniejszych soków niż te, które przygotowuję dla mojej rodziny sama. Ich smak w największej mierze zależy od jakości użytych składników, ich gatunku, świeżości oraz sposobu przechowywania! Tutaj przewagę mają po prostu soki przygotowane w domu, niezależnie w jakim urządzeniu. Samodzielne wyciskanie pozwala na skomponowanie soku według własnych preferencji smakowych oraz wybór składników, których chce się użyć. W ten sposób masz pełną kontrolę nad zawartością soku. Przeszkodą w przygotowywaniu soków w domu nie jest już uciążliwe mycie urządzenia. Wszystkie sokowirówki i wyciskarki Philips korzystają z wyjątkowej technologii QuickClean. Skraca ona mycie urządzenia po przygotowaniu napoju do 1 minuty, dzięki czemu wyciskanie soków bez trudu może stać się codziennym, zdrowym nawykiem.
Zdrowych soków życzę!
Olga Smile
**********
Dla zainteresowanych dodatkowymi szczegółami, poniżej jest prezentacja obu urządzeń.
Wyciskarka a sokowirówka Philips Avance
Wszyscy doskonale wiemy, że świeże soki są nieocenionym źródłem witamin i zawierają ich duże ilości zarówno, gdy są przygotowane w sokowirówce, jak i wyciskarce wolnoobrotowej. Spożywanie zalecanych przez WHO 400 g ilości owoców i warzyw powszechnie uważa się za jeden z najważniejszych elementów zdrowego żywienia. Jednak w dzisiejszym zabieganym świecie niełatwo sprostać temu wymaganiu. To dlatego wyciskanie świeżych soków w domu jest świetnym sposobem na przemycenie zalecanej dawki owoców i warzyw do codziennego jadłospisu.
U mnie w domu soki są ważne, rozpoczynamy od nich dzień lub traktujemy jako drugie śniadanie czy kolację. Ponieważ moja kuchnia warzywami i owcami stoi, jak to się kiedyś mówiło, dlatego też soki, musy i przeciery z surowych owoców i warzyw stanowią ważny element naszej codziennej, rodzinnej diety! Pozostaje mi tylko napisać NA ZDROWIE! Pijcie soki, to sposób na dostarczenie codziennej porcji witamin, minerałów, błonnika, cukrów a także makro i mikro elementów.
Wyciskarka Philips Avance
Kilka miesięcy temu pokazywałam wam wyciskarkę wolnoobrotową Philips Avance HR1897/30. Poświęciłam jej cały, duży, obszerny i bardzo pracochłonny wpis na stronie. Teraz nie będę zamieszczała go całego ponownie, dlatego też zapraszam do zapoznania się z testem, ponieważ jest to bardzo ciekawa, kompaktowa i intuicyjna wyciskarka. Zapraszam do kliknięcia w link -> Wyciskarka wolnoobrotowa Philips Avance HR1897/30.
Wyciskarka wolnoobrotowa Philips Avance HR1897/30 to zaawansowane urządzenie, w którym wykorzystuje się technologię MicroMasticating, aby wycisnąć jak najwięcej soku z owoców i warzyw. Proste czyszczenie zajmujące tylko 1 minutę i sprawia, że nawet osoba bardzo zapracowana znajdzie chwilę na zdrowie, na wyciśniecie i wypicie prawdziwego, pełnego bogactwa składników soku. Do tego małe gabaryty, łatwość przechowywania i mycia sprawiają, że dobrze sprawdzi się w małych kuchniach u osób zapracowanych. Jest to wyciskarka do małego i dużego mieszkania. Dla osoby samotnej oraz dla rodziny. Więcej o wyciskarce kliknij tu …
To świetne urządzenie do codziennego użytkowania, wyciskania soku dla siebie, rodziny i bliskich! Dobra inwestycja w zdrowie!
Podstawowe cechy Wyciskarki Philips Avance:
- Technologia MicroMasticating – wyciska do 90% zawartości owoców
- Technologia QuickClean / Czyszczenie zajmuje tylko 1 minutę – innowacyjna technologia bez sitka, więc nie potrzebujesz dodatkowych narzędzi do czyszczenia, wystarczy, że spłuczesz wszystkie elementy pod wodą
- Kompaktowy rozmiar / szerokość urządzenia tylko 11 cm – małe gabaryty, które zmieszczą się w każdej kuchni
- Łatwe przechowywanie – wszystkie elementy wyciskarki możesz spakować do pojemnika na miąższ, tak więc nie „zagracasz” kuchni
- Dwa filtry w zestawie – możemy mieć bardziej klarowny, oraz bardziej gęsty sok (lub nawet mus, w zależności od wyciskanego owocu), w zależności na co mamy ochotę
- Funkcja wstępnego czyszczenia – pozwoli na jeszcze szybsze czyszczenie wyciskarki, po zakończonej pracy do włączonego urządzenia wlewamy wodę (do otworu na owoce), dzięki czemu możemy wypłukać resztki soku do szklanki i przemyć całe urządzenie.
- Wyciska sok z owoców miękkich i twardych warzyw oraz warzyw liściastych– możesz zrobić sok dosłownie ze wszystkiego.
- Wyciskasz sok prosto do szklanki – czyli dokładnie tam, gdzie powinien on być bez zbędnych naczyń i przelewania
- Dioda LED – informują czy na pewno dobrze złożyłaś wyciskarkę, tak by zachować maksimum bezpieczeństwa
- Blokada kapania – wystarczy jeden przycisk, a sok nie będzie niepotrzebnie wyciekał
- Antypoślizgowe nakładki – tak by pracująca wyciskarka nie przesuwała się po blacie
- wygodna, poręczna i prosta w użytkowaniu!
Wyciskarka Philips Avance polecana jest dla:
Dla lubiących bardziej gęsty sok z miękkich owoców nawet mus. Również dla osób robiących zazwyczaj sok dla 1-2 osób a także tych, chcących uzyskać więcej błonnika – co jest niezmiernie ważne przy zdrowym odchudzaniu!
**********
Sokowirówka Avance Collection
**********
Jak pisałam już wcześniej wychowałam się na soku z sokowirówki. Taki wyciskała moja mam i babcia, taki też przygotowywały wszystkie znane mi ciotki. Tak się kiedyś uzyskiwało sok i super! Mięliśmy czerwono białą sokowirówkę jeszcze z ZSRR. Warczała, charczała i działała. Dzisiaj dostaniecie w sklepach znacznie nowocześniejsze sprzęty, ładniejsze, wydajniejsze, cichsze i kilkakrotnie prostsze do czyszczenia niż moja dawna sokowirówka. W sezonie, gdy mam ochotę przygotować domowy sok jabłkowy w butelkach na zimę lub potrzebuję więcej wyciśniętego soku, ponieważ nastawiam cydr, to zawsze używam sokowirówki. Pisałam już o tym kilkakrotnie, zwłaszcza przy okazji przepisów.
Dzisiaj mam przyjemność pokazać wam nowoczesną sokowirówkę jaką jest Philips Avance Collection. Sokowirówka ta, jak widać na zdjęciu jest duża, okazała i ma wiele zalet. Jest prosta do czyszczenia, można ją płukać wodą, w trakcie pracy regulować prędkość kręcenia się tarczy. Moc 900W pozwala na sprawne i silne działanie sokowirówki. Do tego olbrzymi otwór wsadowy o średnicy aż 80mm pozwala na szybkie pozyskiwanie soku z całych jabłek bez konieczności wcześniejszej ich obróbki, krojenia, rozdrabniania i dzielenia na kawałki. Łatwe czyszczenie, płukanie i możliwość mycia wszystkich elementów w zmywarce powodują, że sokowirówka Philips jest bardzo ciekawym domowym urządzeniem do produkcji pysznego i zdrowego soku!
Na stronie producenta znajdziecie opis, „wyciśnij ostatnią kroplę soku z owoców i warzyw”. Ta sokowirówka wyciska bowiem nawet o 10% więcej soku niż inne sokowirówki. Co ciekawe i bardzo wygodne, to fakt, że otrzymacie do 2,5 litra soku za jednym razem nawet z twardych produktów, po to właśnie potrzebna jest moc 900 W. Bardzo duży otwór na produkty pozwala wrzucać je w całości, jabłka wchodzą bez problemu, duże i bardzo duże marchewki, buraki, seler naciowy czy korzenie młodego selera. Dostosowane do twardości i konsystencji produktów są dwie prędkości wyciskania i sprawdzają się wyśmienicie do miękkich lub twardych owoców i warzyw. Do tego szybkie i łatwe czyszczenie. Znana z wyciskarek funkcja wstępnego czyszczenia pozwalająca wypłukać włókna, niezwykle gładka powierzchnia sitka ułatwia czyszczenie. Zebranie całego miąższu w jednym miejscu umożliwia jego łatwe usuwanie i sprawia, że jest to wygodna sokowirówka do owoców i warzyw. Muszę jeszcze napisać, że wszystkie elementy można myć w zmywarce (co dla mnie jest osobiście bardzo ważne!), wygodne użytkowanie, szybki i łatwy montaż wszystkich części przekona wiele osób do wybrania tego właśnie modelu sokowirówki Philips Avance Collection. Krótko mówiąc, sokowirówka z kolekcji Avance firmy Philips pozwala wycisnąć owoce i warzywa do ostatniej kropli dzięki rozwiązaniu z odwróconym sitkiem. Ponadto za sprawą technologii QuickClean czyszczenie jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.
Podsumowanie: Najważniejsze cechy sokowirówki Avance Collection Philips:
- Technologia QuickClean z polerowanym sitkiem – urządzenie można łatwo wyczyścić dzięki wysokopolerowanemu sitku QuickClean i funkcji wstępnego czyszczenia.
- Funkcja wstępnego czyszczenia pozwala wypłukać włókna. Wlewanie wody do urządzenia za pomocą popychacza powoduje powstawanie swego rodzaju fontanny płuczącej jego wnętrze, usuwającej wszelkie pozostałości z pokrywy i ułatwiającej umycie sitka.
- Wyciskanie nawet najtwardszych produktów — moc 900 W, możliwa regulacja prędkości
- Bardzo duży otwór na produkty pozwala wrzucać je w całości
- Zebranie całego miąższu w jednym miejscu umożliwia jego łatwe usuwanie
- Wszystkie elementy można myć w zmywarce
Sokowirówka Philips Avance Collection polecana jest dla:
Dla lubiących pić zdrowy i co ważne klarowny sok. Dla wszystkich osób chcących szybko uzyskiwać sok, zwłaszcza gdy często przygotowują go dla swojej rodziny. Sokowirówka przyda się również osobom, które wyciskają najczęściej sok z twardych warzyw i owoców.
A Ty, czy woli wyciskarkę czy sokowirówkę?
Zdrowych soków życzę!
Olga Smile
Olga Smile napisał
Aneta – wszystko jest TAK to skutek pektyn :) Można ją zebrać albo wypić – dowolnie!