BOCZEK ZWIJANY Z SZYNKOWARA
Dzisiaj zapraszam na boczek zwijany z szynkowara. Prosty do przygotowania boczek zwijany jest wyjątkowo efektowny, soczysty i delikatny w strukturze. Do tego cudownie różowy w kolorze, pachnie wspaniale i na kanapkach smakuje obłędnie. Jedli go u mnie znajomi ostatnio z musztardą, część z majonezem a inni nic więcej do szczęścia nie potrzebowali oprócz ogórka kiszonego. Zatem ze spokojnym sumieniem polecam mój przepis na boczek zwijany. Domowa wędlina to bardzo proste! Prosiliście mnie wielokrotnie o przepisy i receptury na wędliny z szynkowara, takie proste i domowe. To ja spełniam prośby i marzenia :) Skład wędlin dostępnych w sklepach jest zadziwiający! Dlatego, jak ktoś lubi i jada wędliny i ma na nie ochotę, to robienie ich w domu jest najlepszym rozwiązaniem! Najzdrowszym i gruncie rzeczy najsmaczniejszym a co fajne, wcale nie trudnym! Zapraszam na DOMOWĄ WĘDLINĘ przygotowaną w szynkowarze Redmond Polska. W najbliższym czasie przygotuję naście różnych wędlin, więc możecie śmiało u mnie zamawiać takie przepisy na wędliny domowe – jakie chcecie zobaczyć! PROSZĘ O PROPOZYCJĘ JAKIE WĘDLINY POKAZAĆ, jakich brakuje, jakie lubisz, jakie chcesz, bo przystępuję do pracy, pełną parą. W tej chwili zapraszam na boczek zwijany wyjątkowo udany z szynkowaru Redmond. Szynkowar Redmond jest metalowy wykonany ze stali nierdzewnej. Ma odpinany spód i górną pokrywę, które połączone są za pomocą czterech rozciągliwych sprężyn. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ łatwo jest wędlinę wyjąć (wypychając) i nie stanowi to trudności jakie spotyka się w plastikowym szynkowarze. Co ważne, do metalowych szynkowarów trzeba używać worków do szynkowara. Moje doświadczenie podpowiada, że znacznie lepiej sprawują się worki do zgrzewarek, które są wzmocnione i nigdy nie pękają! Można również użyć otoczek termokurczliwych, też proste i wygodne. Szynkowar Redmond ma opcje ustawienia 3 wielkości szynki poprzez dobranie wysokości. Super rozwiązanie. Muszę przyznać, że jest to bardzo pojemny szynkowar i miło zaskoczył mnie tym faktem! Nawet nie spodziewałam się, że uda mi się do niego włożyć za pierwszym razem taki kawał mięsa jak boczek a tu proszę bez problemu! Tak więc zapraszam dzisiaj na boczek zwijany z przyprawami.
BOCZEK ZWIJANY Z SZYNKOWARA
BOCZEK ZWIJANY Z SZYNKOWARA – składniki:
- 1,4 kg chudy boczek
- 2 litry wody
- 120 g peklosoli (zawsze sprawdźcie na opakowaniu ile dany producent rekomenduje peklosoli lub soli peklowej na 1 litr wody do peklowania na mokro)
- 6-8 ząbków czosnku
- 1,5 łyżeczki białego pieprzu mielonego (może być pieprz czarny lub kolorowy mielony albo ziołowy jeśli wolisz)
- 3 łyżki musztardy miodowej
- 4 ziela angielskie
- 5 listków laurowych
- Dodatkowo potrzebne:
- szynkowar Redmond
- woreczki do szynkowaru, otoczki termokurczliwe lub worki do zgrzewarek
- termometr do mierzenia temperatury wody
- garnek głęboki
BOCZEK ZWIJANY Z SZYNKOWARA – przepis:
- Boczek myję, wycinam z niego wszystkie kostki i chrząstki oraz zdejmuję skórę jeśli jest. U mnie zostało około 1,2 kg czystego mięsa.
- W garnku zagotowuję 2 litry wody z listkami, zielem i połową pokrojonych w plasterki ząbków czosnku. Studzę zalewę do temperatury pokojowej. Wsypuję peklosól odmierzoną na 2 litry wody i mieszam do całkowitego rozpuszczenia.
- Boczek układam na desce i nakłuwam widelcem w wielu miejscach. Wkładam go do wody (musi być całkowicie zanurzony) i obciążam talerzem. Wstawiam do lodówki na 2 doby. Można peklować również dłużej nawet 15 dni, ale w przypadku chudego i cienkiego boczku nie ma aż takiej konieczności.
- Boczek wyjmuję, osuszam ręcznikiem papierowym. Wcieram w niego pieprz, przepuszczone przez praskę ząbki czosnku i musztardę. Kładę na talerzu, przykrywam folią i wstawiam na 6-12 godzi lub najlepiej na dobę do lodówki.
- Boczek wyjmuję, zdejmuję z niego nadmiar musztardy, pieprzu i czosnku. Czasami dodatkowo przecieram papierowym ręcznikiem kuchennym.
- Boczek ciasno zwijam, wkładam do woreczka, zakręcam u góry, a następnie wkładam do szynkowara Redmond. Dociskam wieczkiem i zamykam szynkowar.
- Garnek napełniam wodą, podgrzewam ją do momentu aż z dna zaczną unosić się bąbelki, wstawiam szynkowar (u mnie był całkowicie zanurzony). W jedną ze sprężyn wkładam termometr. Parzę boczek przez 1 godzinę i 45 minut w temperaturze 80-85 stopni.
- Gdy upłynie czas, ostrożnie wyjmuję szynkowar i wstawiam do zimnej wody. Po godzinie wstawiam go do lodówki.
- Boczek zwijany wyjmuję z szynkowaru pod dobie w lodówce i kroję w cienkie lub grubsze (zależnie od upodobań) plasterki. Smacznego.
Zapraszam na cykl przepisów na wędliny domowe
*****
Sponsorem przepisu na boczek zwijany jest:
Uwaga!
Marka REDMOND przygotowała NIESPODZIANKĘ dla czytelników mojego stronaa. Teraz szynkowar REDMOND RHP-M02-E w promocyjnej cenie 99 zł ….. zobacz w sklepie i kliknij tu.
Aleksandra napisał
A jaki jest najlepszy szynkowar jaki ty nasz Olga? Albo który najlepiej ci się sprawuje..
Bo ja robie teraz mieszkam na wsi mam „swoje” mięso jedynie robiłam kiełbasy i szynki wędzone a takie wędliny jak ze „sklepu” to bym chciała wyglądają te przepisy twoje extra myślę że też tak smakują..
Marek napisał
Mam pytanie… Pani pisze, że do szynkowara metalowego muszą być woreczki foliowe. Dlaczego? Czy sól peklowa reaguje z metalem_ Albo to chodzi o łatwiejsze wyciąganie wyrobów? Pytam z ciekawości, bo mam plastikowy Tescoma i nie używam worków. Wędlina bez problemu wychodzi po krótkim ogrzaniu ścianek pojemnika bieżącą ciepłą wodą…
Olga Smile napisał
Marek – ja też mam Tescoma i też nie używam worków. Redmond ma ażurowy spód i po prostu wszystko z szynkowara wypłynie :)
Cliverek napisał
Pani Olgo, spróbowałem przepisu – WSPANIALE SMAKUJE BOCZUŚ!!!
Olga Smile napisał
Cliverek – bardzo się cieszę :)
Sławomir napisał
Nie za dużo tej soli na taką iloś mięsa??
Olga Smile napisał
Sławomir – kwestia smaku :)
B. napisał
Pani Olgo, ja Panią po prostu uwielbiam za Pani przepisy. Ten boczek znowu wyszedł znakomity.
Katarzyna napisał
Pani Olgo, gdzie można kupić szynkowar Redmon?
Pozdrawiam
Olga Smile napisał
Ja kupowałam na stronie Redmonda :)