KOPYTKA Z BURAKAMI
Zapraszam dzisiaj na kopytka z burakami. Może jako takie kopytka z burakami nie są najpopularniejszymi kluskami w naszej krajowej, polskiej kuchni, jednak zdecydowanie warte są uwagi. Piękne kolorystycznie, smaczne, słodkawe, takie jaki dzieciaki lubią najbardziej. Mi osobiście kopytka z burakami smakują najbardziej na słodko z twarogiem, tofu, bułką obsmażoną na maśle. Ot takie domowe smaku, stare ale niezapomniane rodem z dzieciństwa. Tak, przyznaje się kopytka z burakami robię tak często, ja zdarza mi się upiec za dużo buraków ekologicznych do sałatek, barszczu lub zapiekanek. Buraki jako takie uwielbiam, zjadam bardzo chętnie i to w całkiem sporych ilościach. Proste smaki, pieczone warzywa korzeniowe w tym marchew, dynia, buraki, ziemniaki, pasternak zawsze cieszą się wielka popularnością w moim domu. Rodzina za nimi przepada! A czy TY lubisz kopytka? Zobacz też inne moje przepisy na makaron i kluski. Zapraszam!
JAK ZROBIĆ KOPYTKA Z BURAKAMI TRADYCYJNE
KLUSKI KOPYTKA – składniki:
- 1 kg ugotowanych ziemniaków
- 2 spore upieczone i wystudzone buraki
- 2 szklanki mąki pszennej (plus, minus, jeśli potrzeba więcej)
- 3 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
- 2-3 jaja
- szczypta soli
KLUSKI KOPYTKA – przepis:
- Ziemniaki obieram, gotuję i studzę. Przepuszczam przez prasę lub maszynkę.
- Buraki obieram, ścieram na tarce.
- Ziemniaki łączę z mąką pszenną, burakami, mąką ziemniaczaną, jajkami i wyrabiam delikatne ciasto. W razie potrzeby dodaje jeszcze mąkę.
- Odrywam porcje ciasta i formuję wałki. Nożem odcinam kluski około 3 cm szerokości. Jeśli ciasto się lepi podsypuję je dodatkowo mąka pszenną lub mąką ziemniaczaną
- Kopytka gotuję w osolonej wodzie. Od wypłynięcia około 1 minutę.
- Wyławiam łyżką cedzakową i podaję.
JAK ZROBIĆ KOPYTKA Z BURAKAMI BEZGLUTENOWE
- 1,5 kg obranych żółtych ziemniaków
- 2 spore upieczone i wystudzone buraki
- 2 szklanki mąki z białego ryżu, gotowej mieszanki bezglutenowej
- 5 łyżek skrobi ziemniaczanej
- można dodać 2 jajka jeśli możesz je jeść
KLUSKI KOPYTKA – przepis na kopytka bezglutenowe:
- Obrane ziemniaki gotuję w osolonej wodzie i studzę. Do dalszej pracy muszą być zupełnie zimne, w innym razie będą wciągały mąkę jak gąbka. Ziemniaki przepuszczam przez prasę lub maszynkę.
- Buraki obieram, ścieram na tarce.
- Ziemniaki łączę z mąką ryżowa lub pszenną, burakami, mąką ziemniaczaną i wyrabiam delikatne ciasto. Nie za długo, wystarczy do połączenia się składników.
- Odrywam porcje ciasta i formuję wałki. Nożem odcinam kluski około 3 cm szerokości. Jeśli ciasto się lepi podsypuję je dodatkowo mąką.
- Kopytka gotuję w osolonej wodzie. Od wypłynięcia około 1 minutę.
- Wyławiam łyżką cedzakową i podaję kopytka z burakami podaję :)
Przepisy na KOPYTKA
Kopytka jaglane czyli kluski jaglane
Kluski jaglane to proste kluski z kaszy jaglanej. Delikatne bezglutenowe i bezmleczne. Można przygotować je na kilka sposobów, za każdym razem są smaczne :) Kluski jaglane to moje kluski podobne do kopytek. Przygotowane z ugotowanej kaszy jaglanej z bezglutenowa maka. Świetna propozycja obiadowa. Można podać je na ciepło prosto z wody lub odsmażone.
Kopytka z kaszy jaglanej czyli inaczej kopytka jaglane lub kluski jaglane są u mnie w domu wersją klusek bezglutenowych codziennych. Można podawać je na słodko z jogurtem sojowym na przykład i cukrem (tak jadły dzieci wczoraj) lub z podsmażoną cebulą, grzybami lub innym sosem obiadowym.
Kluski kopytka leniwe bez sera
Kluski leniwe bez sera są alternatywą dla typowych w polskiej kuchni klusek z serem. To wersja takich leniwych wegańskich, bezmlecznych i bezglutenowych. Kluski leniwe bez sera to propozycja dla wszytskich osób, które nie mogą lub nie jedzą nabiału, jajek i glutenu. Pyszne, delikatne kluski, w sam raz dla dzieci i dorosłych.
Kluski z serem czyli kopytka z serem
Kluski z serem lubiane przez dorosłych i dzieci. Można podać je na słodko, bo tak chyba najbardziej smakują lub wytrawnie, jeśli ktoś preferuje takie właśnie smaki. W obu wersjach są pyszne!
Kopytka bezglutenowe są pyszne. To wersja nie tylko dla osób uczulonych na gluten lub mających celiakie. Polecam moje kopytka bezglutenowe również wszystkim tym, którzy starają się ograniczyć gluten w codziennej kuchni i diecie. Kopytka bezglutenowe to idealne kluski dla wszytskich osób będących na dicie bezglutenowej ale nie tylko. takie Kopytka bezglutenowe nie zawierają również w swoim składzie jajek.
Jak zrobić kopytka Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak zrobić dobre, miękkie i zdrowe kopytka, to w tym przepisie znajdziecie odpowiedzi na nurtujące was pytania!
Kopytka z serem lub kluski z serem. Pod takimi nazwami spotkacie je w wielu książkach kucharskich, notesach z przepisami babci czy mamy. Kopytka z serem są świetne na słodko, ze śmietaną, jogurtem lub bułką z masłem.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka przepis na ciasto Zapraszam do podstawowego przepisu na ciasto na kopytka. Krok po kroku dowiecie się jak zrobić miękkie i delikatne kopytka.
Kopytka z warzywami lub gnocchi z warzywami to świetne danie na lato, jesień i zimę. Należy tylko modyfikować skład sosu warzywnego.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Zapraszam na cudowne w smaku, przepełnione darami lasu kopytka z grzybami, po prostu nie można im się oprzeć!
Zapraszam także na kopytka bezglutenowe, które są u mnie tak zwanym chlebem powszednim. Bardzo lubimy kluski, więc kopytka także są na szczycie naszych ulubionych smaków.
Dzisiaj mam dla was cudowne pyszne i ciekawe w kolorystce kopytka z burakami. gdy tylko mam w domu pieczone buraki, wtedy kopytka zawsze pojawiają się na moim stole! Kopytka rządzą :)
Agnieszka napisał
Pani Olgo,
podchodzę do tego już dwa razy i za każdym razem mam ciapę zamiast ciasta. Dodaję mąki i dodaje i nic się nie zmienia. Całe ciasto do wyrzucenia. Klei się w rękach.
Co jest nie tak?
Olga Smile napisał
Hej, wydaje mi się, że problem jest w ziemniakach. Prawdopodobnie użyłaś niskoskrobiowych a powinny być wysokoskrobiowe LUB rozdrabianie mechaniczne w thermomiksie też upłynnia skrobię. Ja przepuszczam przez prasę lub maszynkę, a potem wyrabiam ręcznie i wychodzi ciasto gęste. Pozdrawiam Olga