Nalewka herbaciana
Dzisiaj prosta nalewka herbaciana. Przyznaję, że lubię nastawiać nalewki a herbaciana jest prosta i smaczna. Domowe nalewki, które długo dojrzewały i przechodziły smakami oraz aromatami zanurzonych w nich dodatków. Cała zabawa polega na czekaniu, oglądaniu i zastanawianiu się, kiedy nalewka będzie smakowała dokładnie tak, jak powinna. Mija co najmniej kilka tygodni od czasu nastawienia, do czasu próbowania jej. Niektóre nalewki potrzebują znacznie więcej czasu, aby uzyskały pełnię smaków. Wtedy ich dojrzewanie liczy się w miesiącach, a nawet w latach. Rzadko mam czas na takie czekanie.Cierpliwość nie jest moją mocną stroną, więc czasami idę na skróty i przygotowuję ekspresowe nalewki. To coś pomiędzy aromatyzowaną wódką a prawdziwą dojrzewającą nalewką. Dosładzam ją w ilościach takich jak ja lubię najbardziej. Nie przepadam za likierami, wolę półsłodkie lub półwytrawne trunki, ale jednak na tyle słodkie abym nie musiała się zastanawiać czy oby na pewno jest w niej cukier. Tym razem przygotowałam nalewkę z herbaty.aromatycznej. Zaparzyłam herbatę cytrusową z imbirem, dosłodziłam, schłodziłam, wymieszałam z wódką i odstawiłam na noc. Następnego dnia nalewka pachniała pomarańczami i imbirem. Kusiła wszystkich, i w efekcie niecierpliwie czekaliśmy na wieczór, aby spokojne posiedzieć na kanapach i chociaż na chwile oderwać się od codzienności. Szybka, prosta, łatwa do wykonania i smakowita, tak mogę jednym zdaniem charakteryzować moją nalewkę herbacianą. Ważne jest to, że może ją przygotować każdy, kto potrafi zaparzyć herbatę w szklance :) To naprawdę ekspresowy alkohol na imprezę!
Nalewka herbaciana
Nalewka herbaciana – składniki:
- 5 saszetek herbaty aromatycznej
- 4 łyżki białego lub złotego cukru
- 200 ml wody
- 500 ml wódki lub rumu
Nalewka herbaciana – przepis:
1. Zagotowuje wodę, wkładam do niej herbaty, przykrywam i odstawiam na 2-3 minuty do zaparzenia.
2. Wyjmuje torebki herbaty i dokładnie odciskam z płynu. Dodaję cukier i rozpuszczam go ciągle mieszając. Herbatę schładzam do temperatury pokojowej.
3. Herbatę przelewam do butelki, dolewam wódkę, zamykam i potrząsam kilkakrotnie aby się dobrze wymieszała. Odstawiam na minimum 12 godzin.
Olga Smile na FaceBook napisał
Nalewka jest pyszna – nie za słodka, nie za ostra, intensywna w smaku i zapachu. Polecam, bo to szybkie rozwiązanie, gdy mają zjawić się następnnego dnia goście.
Wariatka napisał
O kurczę! Muszę zrobić tą nalewkę! Tylko ja jestem wyznawczynią herbaty teekanne, myślę, że z niej wyjdzie jeszcze pyszniejsza.
Asia napisał
Dzień dobry, czy można użyć brandy? ?
Anonim napisał
Brandy now Madame sie do nalewek. Sama w sobie posiada silnie owocowy aromat,ponieważ jest alkoholem do którego produkcji używa się winogron.