Pasta z fasoli i grzybów
Są dania, które mnie zaskakują. Pasta z fasoli i grzybów powstała w moim domu zupełnie przypadkowo. Ugotowałam jak zawsze bardzo dużo fasoli, której nadmiar został mi w lodówce do dnia następnego. Na obiad podałam kluski śląskie z grzybami, ale przesadziłam z ilością grzybów i wyładowałam z kolejnym plastikowym pojemnikiem w lodówce. Rano podeszłam do tematu oszczędnie i kreatywnie. Z dwóch resztek jedzenia, które zostały z dnia poprzedniego powstała pasta z fasoli i grzybów. I to było dobre posunięcie. Pasta na tyle nam smakowała, że następnym razem powstała specjalnie do kanapek.
W moim domu na stole często pojawiają się pasty do kanapek. Staram się urozmaicać nasze codzienne menu i nie zanudzać wkoło Macieju tymi samymi daniami. Lubię zmieniać, mieszać i kombinować w kuchni. To fajne, odprężające zajęcie a jeśli efektem takiego mieszania jest smakowite danie to już pełnia szczęścia – pełnia.
Przepis na Pasta z fasoli i grzybów
Składniki dania Pasta z fasoli i grzybów
• 1 szklanka białej fasoli
• kilka grzybów leśnych lub pieczarek
• 2 cebule
• ½ pęczka pietruszki
• 50 ml oliwy
• sól
• kolorowy pieprz
• 2 ząbki czosnku
Przygotowanie dania Pasta z fasoli i grzybów
1. Fasolę zalewam wodą i odstawiam na noc do napęcznienia. Rano gotuję do miękkości.
2. Cebule obieram i kroje w dużą kostkę. Podsmażam posoloną na patelni na oliwie. W międzyczasie obieram grzyby i dodaję do cebuli. Zależy mi, aby grzyby się usmażyły, tak jak na sos. Pod koniec dodaję przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku.
3. Do melaksera wkładam odsączoną fasolę, grzyby z cebulą i czosnkiem. Miksuje przez kilka chwil aż pasta się połączy. Próbuje, doprawiam sola, pieprzem i dodaje pokrojoną drobno natkę pietruszki. Miksuję ponownie i przekładam do słoików. Pastę podaję z chlebem lub bułką.
Zobacz różne wersje dania PASTA Z FASOLI
To jedna z pierwszych past z fasoli, którą wam pokazywałam. Są jednak dania ponadczasowe, które zawsze smakują fantastycznie, nimi są właśnie pasty do chleba, kanapek i dipów! Uwielbiam pasty i hummusy!
Pasta z fasoli czarnej z burakami wygląda niecodziennie jednak jest pyszna. Łączy w sobie kremowość oraz delikatność fasoli, słodycz i ziemistość buraka. Doprawiona i podana na świeżym chlebie smakuje wyśmienicie!
To jedna z tych past do chleba, które uwielbiają wszytskie dzieciaki. Słodka, słoneczna, kremowa, delikatna, wręcz sama mówi „zjedz mnie, zjedz”. Nie można się jej zbyt długo opierać.
Muszę przyznać, że pasta z fasoli czarnej, pikantna, aromatyczna za sprawą kuminu należy do jednych z moich ulubionych past do chleba. Nawet dzieciaki od czasu do czasu skuszą się na nią, chociaż najczęściej preferują słodsze i mniej wyraziste smaki.
Lubie, tak powinnam napisać to wprost. Odpowiada mi połączenie fasoli i grzybów. Sprawdza się w kotletach, zapiekankach, wszelakich nadzieniach, dlatego też jako pasta jest to świetny duet!
Wersja pasty z fasoli czarnej z pikantną nutą jest bardzo udanym połączeniem wśród past na kanapki. Ja najczęściej pieczywo zamiast masła dodatkowo smaruję chrzanem lub musztardą.
Pasta z fasoli i warzyw pieczonych
Udanych past do chleba nigdy dość! Zapraszam na pastę z fasoli, która powstaje z udziałem warzyw pieczonych, to świetny sposób na wykorzystanie resztek z obiadu i wyczarowanie pysznego dania z niczego :)
Delikatna, lekka i pyszna. Osobiście uwielbiamy pasty oraz hummusy z białej fasoli. Często pojawiają się one na naszym rodzinnym stole. Przygotowuję jego dosłownie na zmianę z hummusem lub pastą z ciecierzycy, ponieważ nie wszyscy mogą u nas ciecierzycę jeść. Dlatego też wersja z fasoli jest świetnym rozwiązaniem :)
Słodka za sprawa cebuli, kremowa za sprawą białej fasoli i orzechów nerkowca. Doprawiona czosnkiem, pastą tahina, oliwą, sokiem z cytryny i sezamem. jest obłędna w smaku! Polecam z całego serca!
Smacznego!
margot napisał
Olgo ,a z kurkami byłoby to dobre , bo jakoś tak pomyślałam ,żeby z nimi połączyć fasole?
Grzegorz Bińczycki napisał
Dzień dobry.
Mam pytanie: jak długo pastę z fasoli i grzybów można przechowywać w lodówce? I jak (w zamkniętym słoiku?).
Dziękuję za odpowiedź.
Olga Smile napisał
Grzegorz – kilka można przechowywać, około 5-6 dni.
Marlena napisał
Bardzo dobra pasta. Zrobiłam ją wczoraj i użyłam do tego zwykłych pieczarek. Fasola świetnie komponuje się smakowo z pieczarkami, zwłaszcza takimi przysmażonymi z cebulą. Pasta jest delikatna w smaku, bardziej grzybowa niż fasolowa i świetnie pasuje jako baza do położenia na nią pomidora lub innych warzyw np. kiełków. Polecam!
kamila napisał
ja od poniedziałku zajadam się tą pastą i jest cudowna, ale już kończę i zamierzam zrobić pastę ze słonecznika, ale mam tylko łuskany prażony, to nie wiem, czy się nadaje…?:(
Olga Smile napisał
kamila – nie może być prażony, powinien być normalny, surowy.