BEZA PAVLOVA
No to na słodki początek roku BEZA PAVLOVA. A co, jak szaleć to szaleć! Beza Pavlova jest bardzo popularnym deserem na bazie ubitych białek jajka z cukrem. Podaje się ją z bitą śmietaną i sezonowymi owocami. Jest lekka, słodka i delikatna. Cały sekret polega na bardzo mocnym ubiciu jajek, na powolnym dosypywaniu cukru i pieczeniu w niskiej temperaturze. Od razu podpowiem, że każdy piekarnik grzeje inaczej!!! Mam trzy piekarniki a nawet cztery licząc z najstarszym niepodłączonym w tej chwili. I mimo, że 180 stopni to klasyczna temperatura dla każdego z nich, to jednak w każdym owa temperatura wydaje się inna. Tam, gdzie jeden przypala, drugi nawet nie podpiecze. Ponieważ spotkacie wiele wersji pieczenia bezy ja podam to najpewniejszą, która pozwala, aby beza nadal została biała i miała piękny kształt taki, jak powinna. Moja beza pavlova wyszła imponująca, jestem z niej dumna bardzo, rzadko przygotowuję desery z udziałem jajek, więc jak już jakiś zrobię jest dla mnie wbrew pozorom wyzwaniem. Jaki deser, ciasto lub ciasteczka lubisz? Moja mama uwielbia bezy, dlatego też raz na jakiś czas robię dla niej bezę z kremem kakaowym lub toffi, taki torcik albo na przykład bezę Pavlova. Ja zdecydowanie wolę ciasta czekoladowe, które w wersji bezglutenowej i bezmlecznej niestety nie przypominają w niczym tortów na których się wychowałam. Zapraszam, dzisiaj beza Pavlova z bitą śmietaną i mrożonymi owocami.
BEZA PAVLOVA
BEZA PAVLOVA – składniki:
- 6 białek jajka
- 350 g cukru białego
- 1 czubata łyżka skrobi ziemniaczanej
- bita śmietana do podania lub krem
- sezonowe owoce
BEZA PAVLOVA – przepis:
- Wlewam białka jajka do miski robota, nakładam trzepaczkę i włączam ubijanie. Cały sekret polega na dobrym ubiciu białek. U mnie zjadło to aż 6 minut.
- Gdy białka są sztywne to w trakcie ubijania białka powoli wsypuję cukier, łyżka po łyżce do czasu, aż cały się rozpuści i ubije na sztywno. Pod koniec ubijania dodaję mąkę ziemniaczaną.
- Masę białkową wykładam sprawnie na blaszkę z papierem do pieczenia. Szybko, kilkoma ruchami nadaję jej kształt kopca.
- Wstawiam bezę do piekarnika rozgrzanego do 120 stopni, piekę przez 40 minut, następnie zmniejszam do 90-95 stopni i piekę przez 4 godziny. Wolno studzę w lekko uchylonym piekarniku.
- Beza wychodzi bielusieńka i krucha, dokładnie taka jak na zdjęciu!
- Na bezie (po ostudzeniu) układam bita śmietanę, owoce i podaję! Beza Pavlova zawsze wzbudza zainteresowanie i znajduje chętnych do zjedzenia!
Anonim napisał
Smaczne <3 A tak serio to słodkie, mokre (nie lubię lekkich, biszkoptowych ciast, kremów tłustych też nie lubię. I nie lubię tiramisu, nasączonych czymś ciast). Bezy, kremy śmietanowe, owocowe ciasta, drożdżówy, francuskie...Ale się rozmarzyłam...
Anonim napisał
Uwielbiam Twoje kruche cytrynowe ❤️I jeszcze szarlotkę z bezglutenowejadlo
Anonim napisał
Tiramisu ❤️
Anonim napisał
Z masami
Anonim napisał
Szybkie
Anonim napisał
Hmmm… Nawet nie umiem wymyślić, którego nie lubię. Ale w święta mogłam nic nie jeść oprócz sernika gotowanego, w cieście czekoladowym, z delicjami morelowymi, polewą czekoladową i kokosem na wierzchu… Mmmm… jak sobie przypomnę ten bossski smak…
Anonim napisał
Szarlotka. Królowa jest jedna jak dla mnie.
Anonim napisał
Słodkie
Anonim napisał
Tiramisu ❤❤❤
Anonim napisał
Każde❤