BLENDER PRÓŻNIOWY HANSSEM OZEN
Dzisiaj mam dla was zupełnie coś nowego, czyli blender próżniowy Hanssem OZEN. Pisałam już o nim przy okazji prezentacji kolekcji moich ulubionych blenderów wysokoobrotowych. Jednak teraz przyszła pora na znacznie szersze przestawienie Hanssem’a Ozena oraz jego możliwości. Jest o czym pisać, oj jest! Zaczynając od początku, blender próżniowy Hanssem OZEN stanowi klasę sam w sobie. Nie mam za bardzo jak go porównać do innych blenderów wysokoobrotowych, ponieważ zastosowana w tym urządzeniu funkcja blendowania, miksowania i rozdrabniania bez dostępu powietrza, stąd nazwa próżniowy, absolutnie wyróżnia go na tle całej możliwej konkurencji. To pierwszy blender jaki znam, jaki mam i jaki w ogóle widziałam, który w użytkowaniu stanowi połączenie blendera wysokoobrotowego z urządzeniem odciągającym powietrze i tworzącym próżnię w kielichu. Jak dla mnie rewelacja! To absolutny przełom i zmiana technologii. To cudowne rozwiązanie dla wszystkich osób zabierających ze sobą soki i koktajle do pracy lub osób wcześniej szykujących soki na rano, wieczór czy popołudnie. Blender próżniowy Hanssem OZEN stwarza możliwość zachowania wszystkich składników mineralnych, witamin i aminokwasów bez ich utleniania w procesie rozbijania a także w trakcie przechowywania w oczekiwaniu na wypicie gotowego soku, koktajlu lub smoothie.
Blender próżniowy Hanssem OZEN jest nowoczesnym, funkcjonalnym, mocnym i użytkowym blenderem wysokoobrotowym. Ostrza kręcą się z szybkością 24 000 obrotów na minutę i dają sobie bez problemu radę z twardymi warzywami, owocami i orzechami (bez łupiny). Liście, zioła i nawet żylasty jarmuż nie stanowi dla niego problemu. Mając blender próżniowy Hanssem OZEN macie w zasięgu ręki możliwość przygotowania cudownych, aksamitnych, zdrowych i pełnych składników pokarmowych musów, soków, napojów owocowych i warzywnych, koktajli, smoothie oraz mlek roślinnych. To również kremowe zupy dla całej rodziny, ale najważniejsze soki, które po całej dobie stania w lodówce wyglądają i smakują tak, jakbyście zrobili je dosłownie przed chwilą! I właśnie ta cecha, miksowania próżniowego, wyróżnia ten blender i na niej, postanowiłam skupić się w tym wpisie. Ta cecha blendera próżniowego Hanssem OZEN jest tak ważna, że właściwie o niej należy pisać najwięcej, najmocniej i najlepiej dużymi literami :) Oczywiście w blenderze tym można miksować również bez funkcji próżniowej, jednak ja nie do końca wiem po co, ponieważ miksowanie próżniowe zmienia wszystko na wielki, wielki plus. Blender OZEN przed blendowaniem usuwa z kielicha powietrze, aby wyeliminować proces utleniania podczas blendowania. Sok zachowuje witaminy, wartości odżywcze, smak oraz kolor, zupełnie nic się nie rozwarstwia nawet po wielu godzinach! U mnie na zdjęciach poniżej widać soki i musy po 24 godzinach stania w lodówce. Ale o tym w dalszej części testu.
Gdy kupowałam blender próżniowy Hanssem OZEN miałam do wyboru dwa kolory, ten bordowy, który widać na zdjęciach oraz srebrny. Postawiałam na bordowy jako bardzo energetyczny i taki pełen życia. W komplecie w pudełku znajdziecie blender z kielichem, pokrywką i dodatkowym zaworkiem oraz pudełko do przechowywania soku, które również pozwala na dodatkowe zamknięcie zmiksowanego napoju w próżni. Oczywiście będzie również instrukcja, gwarancja no ale to normalne i zwyczajne. Cała niezwyczajność stanowi wspominane już tyle raz przeze mnie blendowanie próżniowe!
Po co rozdrabniać w próżni?
To może być podstawowe pytanie jaki nasunie się po przeczytaniu mojego opisu powyżej. W pięciu hasłach mogę napisać tak: lepiej rozdrobnione soki, wspaniałe naturalne kolory, zachowane witaminy, minerały i aminokwasy oraz dłuższa przydatność do spożycia soku bez żadnych strat jakości! I co jesteście zainteresowani?
Pozwoliłam sobie na pożyczenie ze strony hanssem.pl takiego porównania rodzajów miksowania, czyli z próżnią i bez próżni. Fajnie to obrazuje możliwości i celowość takiego działania.
Hanssem OZEN to absolutna rewolucja w blendowaniu!
Blender próżniowy Hanssem OZEN zachowuje naturalny smak, kolor oraz świeżość warzyw i owoców. Pozwala na długie przechowywanie, na zatrzymanie witamin, składników mineralnych i aminokwasów przez wiele godzin bez strat jakości i smaku.
- Naturalny sok – Zdrowy sok, który dzięki blendowaniu w próżni zachowuje witaminy, wartości odżywcze oraz smak, kolor i zapach.
- Blender wysokoobrotowy – ostrza blendera obracają się z prędkością 24 tysięcy obrotów na minutę, dzięki czemu dobrze rozdrabniają owoce i warzywa. Co ważne, nóż blendera Hanssem ma aż 6 ramion (dwa do góry, 2 poziome, 2 do dołu) inaczej ustawione niż w znanych mi dotychczas blenderach wysokoobrotowych.
- Świeżość przez kilka dni – Dzięki przechowywaniu w pojemniku próżniowym, sok zachowuje świeżość znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnego przechowywania. Specjalnie na potrzeby tego testu przygotowałam różne soki do zdjęć dla porównania, jak wyglądają po 24 godzinach stania w lodówce. Pokazuję poniżej soki oraz koktajle blendowane w próżni i bez próżni.
Tym razem również pozwoliłam sobie na wyświetlenie ze strony hanssem.pl takiego porównania witaminy A oraz Polifenoli w opcji miksowania z próżnią i bez próżni. Miło mieć potwierdzenie w badaniach, że to co smakuje i cudownie wygląda jest również zdrowe!
Soki i musy z blendera próżniowego Hanssem OZEN
Na potrzeby testu i zaprezentowania blendera postanowiłam pokazać sok jabłkowy i mus jabłkowy, zielony i zdrowy sok ze szpinakiem oraz pomarańczy z imbirem, a także zmiksowane pomidory, czyli taką domową wersję surowego soku pomidorowego. Dlaczego wybrałam akurat te? Z prostego powodu, są kolorowe, maja niewiele składników a fantastyczny smak, znaną konsystencję i na nich najlepiej widać różnicę blendowania próżniowego.
Sok jabłkowy z blendera próżniowego Hanssem OZEN
Taki domowy sok jabłkowy przygotowuję wrzucając do kielicha blendera kilka jabłek i dodaję wodę. Bez dodatku wody powstanie mus jabłkowy, który także jest oszałamiająco smaczny. Gdybym zmiksowała zielone jabłka, otrzymałabym sok zielony, jednak miałam polskie jabłka czerwone, ekologiczne i wspaniałe. Jak wiadomo jabłka zawierają potas. Ten potas powoduje zmianę koloru soku. Mój jest ciemniejszy, ponieważ skórka jabłek była cudownie czerwona, a same owoce słodkie, soczyste i chrupiące. Takie właśnie lubimy najbardziej.
Przygotowanie soku w blenderze próżniowym Hanssem OZEN jest tak samo proste, jak w każdym innym blenderze, a może jeszcze bardziej, ponieważ w tym przypadku wkłada się do blendera wszystkie potrzebne i przewidziane składniki, zamyka pokrywkę oraz górne ramie blendera i wciska funkcję auto. Blender sam automatycznie odciągnie powietrze, następnie kilka razy podrzuci i rozdrobni owoce, a potem zmiksuje na płyn. Tak przygotowany sok z blendera próżniowego Hanssem OZEN jest kremowy, jedwabisty, lekki, aksamitny i bogaty w smak oraz składniki. Jak dla mnie bomba!
Aby napełnić butelkę o pojemności 600 ml potrzebowałam
- 2 jabłka
- około 280 ml wody
- jeśli chcecie można na przykład dodać szczyptę cynamonu
Przygotowanie:
- Jabłka myję, odrywam im ogonki (powiało grozą), przekrawam na pół i na kilka mniejszych kawałków, wkładam do blendera, dodaję cynamon, dolewam wodę. Zamykam pokrywę kielicha i górne ramie blendera. Włączam funkcję „AUTO” i rozdrabniam.
- Nalewam do szklanek i podaję.
Porównanie soku / koktajlu jabłkowego miksowanego bez próżni i z próżnią
Przygotowałam dwie butelki z sokami. Ta bliżej blendera (po lewej) jest z sokiem miksowanym w próżni i przechowywanym 24 godziny w lodówce. Ta druga butelka (po prawej stronie na zdjęciu) zawiera sok jabłkowy w takich samych proporcjach, jedyną różnicą było miksowanie tego soku bez próżni. Różnica jest widoczna gołym okiem, nie trzeba nikogo przekonywać. Zarówno kolor jest inny jak i konsystencja. Zdecydowanie w tym porównaniu wygrywa opcja miksowania w próżni!
A właśnie miałam wam powiedzieć jeszcze o zaworku w pokrywce kielicha oraz o drugim tego typu zaworku w ramieniu górnym obudowy blendera, ponieważ to też zupełna nowość i wyróżnia to blender od wszystkich innych znanych mi i używanych na co dzień. Pokrywka kielicha w blenderze próżniowym Hanssem OZEN zawiera zaworek próżniowy, to on pozwala na zachowanie braku dostępu powietrza w kielichu.
Zawsze przed otwarciem kielicha trzeba najpierw lekko pociągnąć ten gumowy zaworek widoczny na zdjęciu, aby wpuścić powietrze do kielicha. Wtedy dopiero można zdjąć pokrywkę i wlać sok do szklanki. Wcześniej nie da się jej zdjąć, ponieważ jest bardzo mocno zassana. Robimy psss … i pokrywa lekko otwiera się.
Główne cechy blendera próżniowego Hanssem OZEN
Blender próżniowy Hanssem OZEN to wspaniały blender wysokoobrotowy z funkcją miksowania próżniowego. Przy 960 Watach ma moc 1,31 KM i jest zaskakująco skuteczny! Dzbanek blendera, wolny od BPA wykonany z odpornego i niezwykle bezpiecznego materiału jakim jest Tritan. Jego sześcioramienne noże karcą się szybko i świetnie rozdrabniają, upłynniając wręcz owoce i warzywa. Co ciekawe, jest to jedyny blender wysokoobrotowy, który mam i który to nie posiada tampera (popychaka). Ma za to funkcje miksowania próżniowego. Napisze od razu, żebyście wiedzieli, w tym blenderze można miksować suche i płynne składniki z tym, że TYLKO płynne składniki mogą być rozdrabniane z funkcją próżni. Gdybyście tak zrobili z kasza gryczana na przykład, zepsulibyście blender, ponieważ drobinki nasion dostałyby się do pompy ssącej. Ponieważ blender ten ma funkcję automatyczną z odsysaniem powietrza, ma również funkcje miksowania z powietrzem a także puls tak potrzebny do rozdrabniania na przykład cebuli lub ciastek na spód sernika na zimno.
Jeśli chodzi o łatwość czyszczenia, to podobnie jak w innych blenderach wysokoobrotowych wystarczy nalać wodę z kroplą płynu i włączyć blender, aby chwilę miksował. Ma on również funkcję odkręcania noża na dnie kielicha. Ja tego jeszcze nie robiłam, nie widzę takiej potrzeby. Ponadto blender próżniowy Hanssem OZEN ma podwójną blokadę bezpieczeństwa, czujnik pompy próżniowej oraz czujnik temperatury silnika, aby blender dobrze i długo pracował oraz nie ulegał awariom. Te same zabezpieczenia chronią również użytkownika przed popełnieniem błędów.
Sok pomidorowy z blendera próżniowego Hanssem OZEN
Uwielbiam sok pomidorowy, często go przygotowuję w sezonie letnim, ale nie tylko. Lubię pić go z odrobiną tabasco (no może trochę większą odrobiną) albo pikantną zmiksowaną papryką. Przygotowałam 600 ml soku pomidorowego używając tylko pomidorów ze skórką i pestkami oraz wodą. Można dodać też szczyptę soli oraz paprykę, o której wcześniej wspomniałam. Tu nie ma jakiś szczególnych zasad, jeśli wolisz rzadszy sok, dodaj mniej pomidorów, jeśli wolisz gęsty, zabierz wodę i miksuj same pomidory.
Porównanie soku / koktajlu pomidorowego miksowanego bez próżni i z próżnią
Sok pomidorowy miksowany z próżnią jest jedwabisty, bez pęcherzyków powietrza, gładki i czerwony. Ten miksowany klasycznie jest mocno natleniony, jaśniejszy i jakby puchaty. Na zdjęciu widzicie oba soki zamknięte w szczelnych butelkach po 24 godzinach stania w lodówce. Sok miksowany z próżnią stoi po lewej, bliżej blendera próżniowego Hanssem OZEN. Widać, że nawet po 24 godzinach stania w lodówce jest on jednorodny, bez oddzielania się wody, identyczny jak wlałam do butelki!
Zdrowy sok zielony zrobiony w blenderze próżniowym Hanssem OZEN
Tym razem zdecydowałam się pokazać wam mój ulubiony ostatnio sok, a właściwie koktajl na bazie pomarańczy, odrobiny wody, imbiru i całej masy szpinaku. Jest zielony, kremowy, delikatny jak chmurka. Matko jaki smaczny! Piję go ja, piją dzieci, pili tez znajomi. Wszyscy zachwyceni, chociaż sami mają już w domu inny blender wysokoobrotowy. W przypadku tego soku jest wielka różnica.
Sok ze szpinaku i pomarańczy
Przygotowałam porcję 750 ml, oczywiście będzie ona większa lub mniejsza, zależnie od wielkości owoców, ilości szpinaku jaki się doda oraz ilości wody. U mnie 500 ml poszło do butelki resztę wypiłam, zresztą zrobiłam sobie kolejny, trudno się oprzeć! A z drugiej strony nie ma się co opierać w końcu to samo zdrowie i jaki smak … mniam!
Składniki:
- 1,5 pomarańczy
- 65 g liści młodego szpinaku
- plasterek lub dwa imbiru
- około 250-300 ml wody przegotowanej, mineralnej lub jonizowanej
Przygotowane:
Pomarańcze obieram ze skórki, kroję na mniejsze kawałki i wkładam do kielicha blendera. Dodaję obrany ze skórki imbir, szpinak oraz wodę. Kielich szczelnie zamykam, wstawiam na podstawę i zamykam górne ramie obudowy blendera. Włączam funkcję „Auto” i tyle. Czekam do końca miksowania, aż wspaniały i kremowy koktajl ze szpinakiem będzie gotowy!
Porównanie koktajlu ze szpinaku miksowanego bez próżni i z próżnią
To znowu bardzo ciekawe porównanie. Pomarańcze potrafią mieć twarde skórki i łupiny, moje były takie normalne ani ekstremalnie twarde ani nad wyraz miękkie. Wrzucone całe do kielicha blendera razem ze szpinakiem, wodą i imbirem w funkcji rozdrabniania próżniowego stały się fantastyczne. Nie wiem jak powinnam to napisać, tak dobrego zielonego koktajlu o tak zadziwiającej konsystencji to ja dawno nie piłam! Kremowy, aksamitny, delikatny, niewiarygodnie dobry. Zaraz po zrobieniu wlałam go do butelki, tak pod korek i zakręciłam. Wstawiałam do lodówki na 24 godziny. Tak samo postąpiłam z drugim sokiem (po prawej) o dokładnie identycznych składnikach i ilościach, który był zmiksowany bez funkcji próżniowej. Jest mniej gładki od tego miksowanego bez powietrza oraz co ważne i co dobrze widać na zdjęciach, był mocno natleniony, a następnie po 24 godzinach w lodówce rozwarstwił się w butelce. Koktajl miksowany w próżni z pomarańczy, szpinaku i imbiru zdecydowanie skradł serce całej mojej rodziny.
Podsumowanie:
Blender próżniowy Hanssem OZEN to jedyny znany mi blender wysokoobrotowy na rynku z funkcją miksowania próżniowego. Zdecydowanie coś nowego i ciekawego! Może on rozdrabniać owoce i warzywa w dwóch opcjach: normalnej jak blender oraz po odessaniu powietrza w próżni! Funkcja blendowania w próżni zapobiega utlenieniu przez minimalizację dostępu powietrza. Widzieliście to na moich powyższych zdjęciach koktajli i soków. W blenderze próżniowym Hanssem OZEN można miksować owoce, warzywa, przygotowywać cudowne i zdrowe soki, koktajle i smoothie. Jak pisze producent miksowanie w próżni „pozwala zachować witaminy, wartości odżywcze, smak oraz naturalny kolor blendowanych produktów eliminując proces utlenienia”. I jest to prawda, sama sprawdziłam! Soki są cudowne nawet po dobie stania w lodówce nic się z nimi nie dzieje, nie zmieniają koloru, nie utleniają się, nie rozwarstwiają, smakują jak właśnie zrobione.
Blender próżniowy Hanssem OZEN jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które starają się zdrowo odżywiać również poza domem. Przygotowane wcześniej koktajle i soki, zabrane ze sobą do pracy, szkoły, na wycieczkę lub podróż będą jak świeże. Przygotowane nawet dobę wcześniej pozwalają na zaplanowanie pracy, przygotowanie jedzenia na wynos bez żadnej straty jakości, smaku czy wartości odżywczych. Jak dla mnie jest to rewelacyjne i rewolucyjne rozwiązanie!
Jestem bardzo ciekawa, dlaczego i jaki sok lubisz?
Wszystkie cytaty zamieszczone są za wiedza i zgoda sklepu EMIDAS24.pl:
Sklep Electric MIDAS www.emidas24.pl
Blender Hanssem OZEN dostępny jest również w
*****
ZOBACZ KONIECZNIE INNE BLENDERY WYSOKOOBROTOWE, STOŁOWE, KIELICHOWE, KTÓRE POKAZAŁAM!
Dobry blender, czyli który blender wybrać?
Ten wpis porównuje wszytskie dotychczas pokazywane u mnie blendery według wielu parametrów!
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy BioChef czytaj TU: Blender BioChef
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B2000 Czytaj TU …
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Caso B3000 czytaj TU: Blender Caso B3000
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Counter Intelligence Premium czytaj TU: Blender Counter Intelligence Premium
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Hannsen Ozen czytaj TU:
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy HappyCall czytaj TU:
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Omniblend czytaj TU: Blender Omniblend
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix 5200 czytaj TU: Blender Vitamix 5200
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Vitamix Pro 500 czytaj TU: Blender Vitamix Pro 500
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Ronic Zyle analog czytaj TU ..
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Rohnson R-585 Heavy Duty czytaj TU …
Blender Rohnson R-585 Heavy Duty
Blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy Gallet Sante HS703 czytaj TU …
Blender wysokoobrotowy Gallet HS703
Blender wysokoobrotowy PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection czytaj TU ...
Blender stołowy, kielichowy z kopułą wyciszającą PHILIPS Innergizer HR3868/00 Avance Collection
Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3652/00 czytaj TU …
Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3852/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania.
Blender wysokoobrotowy PHILIPS Avance Collection HR3655/00 czytaj TU …
Blender stołowy, kielichowy ze szklanym kielichem PHILIPS HR3855/00 Avance Collection jest świetnym blenderem do codziennego użytkowania z dwoma bidonami z Tritanu, w których można miksować mniejsze ilości płynów i zabierać je bezpośrednio do pracy, szkoły lub na trening.
Jeśli znacie jakiś blender wysokoobrotowy, kielichowy, stołowy, które chcesz, żebym oceniła, przetestowała i sprawdziła, śmiało pisz! Każdy blender wysokoobrotowy chętnie opiszę!
Ala napisał
Banan, espresso, cynamon, mleko kokosowe (domowe) – taki kawowy Shake, który nie tylko ładuje akumulatory, ale i pysznie smakuje :) w wersji dla mojej córki zamiast espresso jest kawa inka :)
Kornelia napisał
Zima, zima, zima
witamina się mnie nie ima!
Soków więcej pić należy
Czy blender do mnie pobieży?
Soku ze szpinakiem bym się napiła
Moja siła by się podwoiła!
Pomarańczy nuta całość nastroi
i w mig moc witamin potroi.
Być może imbir i malina
To już by była zwielokrotniona siła!
Na koniec woda lub sok jabłkowy
i czerwony granat, bo to owoc morowy.
Piękna ta bomba witaminowa.
Odporność wybuchnie niczym supernova!
Ala napisał
Szpinak baby, mango, ananas – w ten sposób szpinak wchodzi najlepiej :)
Bożena napisał
Nie mam w czym robić soków, robię koktajle zwykłym blenderem. Moim ulubionym jest natka pietruszki, sok z cytryny, woda oraz seler naciowy, jabłko, banan, woda. Dzięki koktajlom udało mi się pomóc mężowi zrzuci 16 kg. Próżniowy blender pomógłby mi w przygotowywaniu koktajli na kolejne do do pracy. Biorę udział, bo walczę o jego zdrowie.
Oto kilka innych propozycji moich koktajli https://www.mama-trojki.pl/2016/09/po-co-pic-koktajle-czego-o-nich-nie.html
Ala napisał
Banan, gruszka, kurkuma, chili :) choroby precz!
Małgosia napisał
Pierwszy raz widzę takie cudo! Lubię najbardziej sok z czerwonych buraków, które są tanie i zawsze dostępne, a mają niesamowite właściwości. Kolor soku dodatkowo jest tak kuszący, że nawet moje bliźniaczki go uwielbiają! Niestety robimy go od czasu do czasu, a dokładnie jak jesteśmy u mamy, bo ona ma wyciskarkę do soków i korzystamy, zawsze bierzemy go też do domu w butelce. Świetny sok polecam!
Alicja napisał
Bardzo lubię robić soki, które mają mnóstwo witaminy lecz krótkie terminy, dla całej rodziny! Najbardziej dla syna, który ma ponad rok. Pije sok-niezły z niego smok! Dzieki temu ma bardzo dobry wzrok-nawet w zmrok. Szok!
Bo się dobrze odzywiamy i o zdrowie swoje dbamy. :)
monika napisał
Ulubiony sok to z czerwonego buraka, marchewki i jabłka ponieważ jest zdrowy i smakuje moim domownikom. Polecam osobom mającym problemy zdrowotne.
Marta napisał
Uwielbiamy pić soki całą rodziną i każdy ma swoje ulubione kompozycje. Synek uwielbia ananasa z gruszką i dodatkiem marchewki, mąż tradycjonalista preferuje pomarańczę, jabłko i banana, natomiast ja specjalizuję się w soczyście zielonych koktajlach dla ufoludków. Ostatnio moje ukochane zestawienie to rukola, gruszki, świeżo zmielony pieprz, korzeń pietruszki i garść tymianku – mnóstwo witamin, orzeźwienie i szeroki uśmiech gwarantowane!
matula77 napisał
Lubię proste smaki. Raczej nie eksperymentuję.Robię soki z różnych owoców ale sama do picia najchętniej wybieram sok z marchewki lub jabłka. Takie pijałam w dzieciństwie, są naturalnie słodkie i pięknie pachną. Szukam tych prawdziwych smaków, czasem udaje mi się je odnaleźć. Przyznam że po lekturze artykułu, po obejrzeniu zdjęć nabrałam znów ochotę na taki prawdziwy marchewkowy albo jabłkowy, ewentualnie mieszany. Pozdrawiam.