BROKUŁY Z JAJKAMI
Dzisiaj propozycja na brokuły z jajkami w sam raz na śniadanie, obiad lub kolację. Brokuły z jajkami znam od lat jako taką lekką formę jajecznicy, frittaty albo omletów. Prosto przyrządzone, bez dodatku zbędnego tłuszczu, ot tak, po prostu z przyprawami i warzywami mogą być świetnym elementem białkowym do sałatki zabieranej do pracy. Czasami sprawdzą się jako tani obiad lub lekka kolacja. Szpinak plus jajka to znane połączenie, a brokuł plus jajka w formie zapiekanki, frittaty lub omletu? Znasz, lubisz, robisz, jadasz? I jakie „tanie” dania robisz na obiad? To zawsze mnie zastanawia, że w szaleństwie możliwości, znanych smaków i dostępności produktów i tak często sięgamy po te dobrze nam znane, sprawdzone i wspominane. Ach doda jeszcze odnośnie przepisu, że brokuły z jajkami przygotowałam w szklanej formie keksówce. Można je zapiec w piekarniku, ugotować w kąpieli wodnej lub mikrofalówce. Każdy sposób jest dobry aby brokuły z jajkami na stole stanęły i z chlebem zostały zjedzone :)
BROKUŁY Z JAJKAMI
BROKUŁY Z JAJKAMI – składniki:
- 650-700 g różyczek brokułów (ja miałam mrożone)
- 10-12 jajek
- 1 cebula
- sól i pieprz do smaku
BROKUŁY Z JAJKAMI – przepis:
- Brokuły podgotowuje w wodzie, na parze lub korzystam z programu w mikrofali do warzyw mrożonych.
- Przekładam brokuły do foremki, dodaję drobno posiekana cebulkę.
- Jajka wbijam do pudełka, roztrzepuję, solę i doprawiam pieprzem.
- Wlewam do brokułów i wyrównuję.
- Szklaną foremkę można zapiec w piekarniku, ugotować w kąpieli wodnej do czasu ścięcia się jajek lub w kuchence mikrofalowej.
- Brokuły z jajkami podaję z chlebem pokrojone w grube plastry :)
Anonim napisał
Magdalena Brzozowska to zapraszam do mnie.. :D.
Anonim napisał
Jak już kraść to miliony !!!!
Anonim napisał
Kalafior jest po sześć złotych, fasolka po dziewieć, koperek dwójkę. Jest to może i pyszne ale nie tanie. Na pewno nie teraz. Może latem.
Anonim napisał
Agnieszka Aga u mnie tani jest to obiad…
Anonim napisał
Bo mam inne ceny tych warzyw ?
Anonim napisał
Spaghetti aglio e olio, jajko na twardo w sosie chrzanowym z ziemniaczkami (danie stołówkowe, uwielbiam), szare kluchy posypane pokruszonym białym serem i polane przysmażoną cebulką, ziemniaki po nelsońsku, leczo (w sezonie), pierogi (ruskie, z kapustą, z kaszą gryczaną i serem białym) – jak się nie chce lepić pierogów to bardzo dobrze sprawdzają się również naleśniki z farszem do pierogów.
Anonim napisał
Placki ziemniaczane
Anonim napisał
Placki z mąki i wody :)
Anonim napisał
Pierogi ruskie
Anonim napisał
Makaron aglio olio i naleśniki