Czasami trzeba zaszaleć, dzisiaj u nas był budyń z kaszy jaglanej. Zastanawiałam się, czy budyń z kaszy jaglanej jest dla moich czytelników atrakcyjnym przepisem. Doszłam jednak do wniosku, że skoro lubicie budyń z ryżu, to ten z kaszy jaglanej również powinien przypaść wam do gustu. U mnie najczęściej budyń z kaszy jaglanej podawany jest w warstwą owoców, jakimś musem owocowym, konfiturą lub dżemem. Tak smakuje nam najbardziej. Wytrawny dość w smaku budyń z kaszy jaglanej cudownie łączy się ze słodkim dodatkiem. Ja lubię dolać sobie na przykład zwykłego soku owocowego albo dodać kremowy mus wiśniowy, truskawkowy lub z mango. Oj tak! Zapraszam dzisiaj na budyń z kaszy jaglanej domowy i pyszny. To jedne z tych przepisów, który powstał u mnie, gdy zostało mi za dużo ugotowanej kaszy z obiadu. A Ty, co robisz z nadmiaru ugotowanej kaszy jaglanej?
Przepis na Budyń z kaszy jaglanej
Przepis na Budyń z kaszy jaglanej
- 1,5-2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- 1,5 -2 szklanki mleka roślinnego, zwierzęcego lub ulubionego soku owocowego
- 2 łyżki cukru pudru lub 1 łyżka stewii lub ksylitolu
- szczypta soli
- około 1/2 szklanki orzechów nerkowca, 3 łyżki oleju kokosowego, orzechowego lub innego tłuszczu
- owoce lub sok do polania
Przygotowanie dania: Budyń z kaszy jaglanej
- Ugotowaną kaszę jaglaną przekładam do miski lub wkładam do blendera kielichowego, dodaję mleko roślinne, owoce, orzechy lub olej, cukier i rozdrabniam blenderem na jednolitą masę. Jeśli kasza jest byt gęsta, dolewam trochę mleka lub soku aby uzyskać pożądaną konsystencję.
- Przekładam do szklaneczek i schładzam. Przed podaniem układam owoce lub polewam domowym sokiem malinowym.
Starszemu bardzo, mlodszej mniej ale konsystencja wyszla dosc gesta po moich modyfikcjach moze dlatego :) generalnie rewelacja. Napewno min 2 razy w tygodniu bedzie goscic na naszym stole. dziekuje !!! :)
Olga mam wielka prosbe- mozesz mi napisac jakiego malaksera/miksera/maszyny uzywasz do blendowania jaglanki na tak idealny krem? Ja moja maszyna co najwyzej grudki otrzymuje :-(
Chciałabym dzisiaj wykonać ten budyń na podwieczorek tylko zastanawiam się czy olej kokosowy mam rozpuścić czy dodajemy trzy łyżki „stałego”? Nie wiem czy się dobrze wyraziłam :(
Dagmara Marcelina Kubik Nalewajek – tak w temperaturze pokojowej najlepiej :)
Dziękuje za odpowiedź… budyń zrobiony a kubeczki wylizane :) na wierzch dodałam truskawki mrożone które wcześniej rozgotowałam na papkę – mniam Dziękuje za świetne przepisy!!!!
Pianka ta wygląda smaczne jako czarującym uśmiechem Olga!
Powodzenia!
Budyń pyszny. U mnie na ciepło, z malinami i domowym sokiem malinowym. Pychotka! :-)
Zrobiłam dzis:) Bardzo smaczny.Nastepny bedzie czekoladowy:)
W jakim ja mroku żyłam, że do tej pory nie zrobiłam i nie spróbowałam tego budyniu!?
I to jeszcze w wersji uboższej, bez orzechów, a i tak czysty obłęd. Moja 13-miesięczna córa to prawie nie zjadła mnie razem z nim, łyżką i garnuszkiem, tak posmakowało. Teraz, jak pomyślę o całym zapasie eko-kach-instantówek, to się pytam samą siebie – i po cóż? ;)
romi – super!!!! U nas też jest on zamiast budyniu w torebkach :) Chociaż czasem te w torebkach też się przydają :D