Budyń z kaszy jaglanej
Czasami trzeba zaszaleć, dzisiaj u nas był budyń z kaszy jaglanej. Zastanawiałam się, czy budyń z kaszy jaglanej jest dla moich czytelników atrakcyjnym przepisem. Doszłam jednak do wniosku, że skoro lubicie budyń z ryżu, to ten z kaszy jaglanej również powinien przypaść wam do gustu. U mnie najczęściej budyń z kaszy jaglanej podawany jest w warstwą owoców, jakimś musem owocowym, konfiturą lub dżemem. Tak smakuje nam najbardziej. Wytrawny dość w smaku budyń z kaszy jaglanej cudownie łączy się ze słodkim dodatkiem. Ja lubię dolać sobie na przykład zwykłego soku owocowego albo dodać kremowy mus wiśniowy, truskawkowy lub z mango. Oj tak! Zapraszam dzisiaj na budyń z kaszy jaglanej domowy i pyszny. To jedne z tych przepisów, który powstał u mnie, gdy zostało mi za dużo ugotowanej kaszy z obiadu. A Ty, co robisz z nadmiaru ugotowanej kaszy jaglanej?
Przepis na Budyń z kaszy jaglanej
Przepis na Budyń z kaszy jaglanej
- 1,5-2 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej
- 1,5 -2 szklanki mleka roślinnego, zwierzęcego lub ulubionego soku owocowego
- 2 łyżki cukru pudru lub 1 łyżka stewii lub ksylitolu
- szczypta soli
- około 1/2 szklanki orzechów nerkowca, 3 łyżki oleju kokosowego, orzechowego lub innego tłuszczu
- owoce lub sok do polania
Przygotowanie dania: Budyń z kaszy jaglanej
- Ugotowaną kaszę jaglaną przekładam do miski lub wkładam do blendera kielichowego, dodaję mleko roślinne, owoce, orzechy lub olej, cukier i rozdrabniam blenderem na jednolitą masę. Jeśli kasza jest byt gęsta, dolewam trochę mleka lub soku aby uzyskać pożądaną konsystencję.
- Przekładam do szklaneczek i schładzam. Przed podaniem układam owoce lub polewam domowym sokiem malinowym.
Katarzyna Hojan-Sitkowska napisał
uwielbiam <3
Dorota Prokofij napisał
czekoladowy z chili <3
Beata Lipov napisał
Uwielbiam go!
Ewelina Piesio napisał
Ooooo zrobie :)
Justyna Dawidek napisał
gotowana kasza jaglana 1 opakowanie, 2 średnie marchewki przepuszczam przez maszynkę ( najdrobniejsze oczka) . Do masy dodaję 1 łyżkę mielonego lnu, do smaku: nasiona czarnuszki, sporo sezamu, nasion słonecznika, nasion dyni, sól papryka słodka w proszku, pieprz,, kilka łyżek oleju( niestety jak się nie da to przyklej się do blaszki lub papieru do pieczenia). Właściwie można przyprawić wszystkim :-). Często dodaję masalę do dań z soczewicy albo kumin mielony. Na koniec wlać wody i dokładnie wymieszać, konsystencja nie powinna być zbyt zwarta . Mase przełożyć na blaszkę, rozsmarować na ok 3, 4 mm i do piekarnika. Temp. 180-200 stopni, piec do lekkiego zbrązowienia. Porcjować trzeba na blaszce przed upieczeniem.
Olga Smile napisał
Blisko 3 lata temu pokazywałam też https://www.olgasmile.com/deser-z-kaszy-jaglanej.html osobiście uwielbiam <3
Aga Godawska napisał
Wszysko bez diabelskiej 4 (drozdze, mleko, nabial, gluten) jest git ;p
Paulina Wysocka napisał
Chętnie zrobiłabym taki budyń, ale nie wiem jak, z przepisu nie rozumiem jak go wykonać. Kaszę ugotować na wodzie? Co dalej, bo w składzie budyniu jest mleko, a w wykonaniu nie jest napisane żeby je dodać, tylko ewentualnie jak jest zbyt gesty… A owoce do środka, czy tylko do dekoracji?
Olga Smile napisał
Paulina Wysocka – kasze ugotować w wodzie i zblendowac z mlekiem :)
Kasia Ka napisał
Kocham Cię Olga!