Curry z warzywami jest idealnym daniem na jesienne dni. Latem można przygotowywać curry na bieżąco ze wszystkich sezonowych warzyw, zielonych części roślin nawet z dodatkiem soku z owoców lub całych kawałków gruszek i mango. Dodatkowo można polać je jogurtem roślinnym lub zwierzęcym.
Tym razem zapraszam na esencjonalne curry z kalafiorem, kukurydzą, fasolką szparagową oraz pikantną papryką. Przyprawa curry, którą dodaje się do tej potrawy dostępna jest w kilku wersjach smakowych: łagodnej, średniej i pikantnej. Tym razem polecam łagodne curry w proszku, smak zaostrzycie sami imbirem, pikantną papryką i czosnkiem.
Newella to rewolucyjny produkt na polskim rynku, białko w najczystszej postaci bez konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. Newella produkowana jest z pasteryzowanego białka, jajka kurzego. Jest to produkt naturalny i niskokaloryczny. Newella jest wolna od GMO, glutenu i laktozy. Doskonała dla osób odchudzających się, wegetarian, uprawiających sport oraz dla osób z nietolerancją glutenu, laktozy, skazą białkową oraz diabetyków. Więcej o Newella można przeczytać na stronie www.newella.pl
Przepis na Curry z warzywami
Składniki Curry z warzywami
- 1 mały kalafior
- 3 marchewki
- 2 pietruszki
- 2 cebule
- 1 szklanka zielonej fasolki szparagowej lub groszku zielonego
- 1 kukurydza lub puszka kukurydzy
- 2 ząbki czosnku
- kawałek korzenia imbiru
- 1 ostra papryka
- 1 łyżka łagodnej przyprawy curry
- 500 ml mleka kokosowego
- 200 ml wody
- 3 łyżki oleju
- ryż do podania
- natka pietruszki
- 1 cytryna
- 1 opakowanie Newella wędzona
Przygotowanie Curry z warzywami:
- Cebule oraz czosnek obieram, kroję w kostkę i podsmażam na oleju.
- W tym czasie obieram warzywa korzeniowe i kroję w kostkę, dodaję do cebuli, mieszam i duszę często mieszając.
- Obieram i ścieram korzeń imbiru. Kroję ostrą papryczkę w krążki. Cały imbir i połowę papryki bez pestek dodaję do warzyw.
- Po 5-8 minutach dodaję rozdrobnione na różyczki kawałki kalafiora. Mieszam i duszę kolejne 5 minut. Jeśli używam świeżej kukurydzy, odkrawam ziarna i również dodaję w tym momencie.
- Do warzyw dolewam wodę i mleko kokosowe, dodaję curry i sól. Duszę około 10 minut od zagotowania. Na koniec podaję rozdrobnioną fasolkę lub mrożony zielony groszek i zostawiam jeszcze na 5 minut na gazie. Jeśli kukurydza była z puszki, to jest to idealny moment na dodanie jej, razem z płynem.
- Newella kroję w plastry lub grubą kostkę, dodaję do curry, mieszam i zostawiam na 2-3 minuty, aby się podgrzała i dodała smaku wędzonki.
- Ryż nakładam na talerze lub do miseczek. Polewam curry, posypuję ostrą papryką, listkami pietruszki i układam kawałek cytryny. Podaję do stołu.
* wpis zawiera lokowanie produktu
Olga Smile napisał
Baabeczka – tofu wędzone, seitan wędzony, tempeh wędzony to w wersji wegetariańskiej
Gosia napisał
a ja mam nietypowe pytanie. Ile porcji mniej więcej wychodzi z takich proporcji jakie Pani podała? pozdrawiam bardzo gorąco:)
Olga Smile napisał
Gosia – około 6 porcji :)
Eva napisał
W tym tygodniu zachwycam się tym daniem. W Tesco zakupiłam dwie Newelle (naturalną i wędzoną). O ile naturalna Newella nie była wyrazista w ryżu z warzywami to wędzona dodaje fajnego smaczku. Przepis zapisuję w moich ulubionych :-)
Damroka napisał
Witam, w jaki sposób osiągnęła Pani taki gęsty sos?
Olga Smile napisał
Damroka – mlekiem kokosowym bardzo gęstym.
Anka napisał
Cześć wielkie dzięki za post !
Bacia napisał
Fajne!
Max napisał
Mam drobne uwagi:
– jakie to curry? Indyjskie, lankijskie czy… tajskie? To trzy różne przyprawy, różnią się dość zasadniczo
– w kuchni azjatyckiej ZAWSZE podsmaża się sypkie przyprawy i ziarna, zawsze. Innymi słowy: na oleju kokosowym podsmażamy czosnek, curry, imbir i dopiero po 5 min operacji na dużym ogniu dodajemy warzywa
– jeśli używamy curry indyjskiego, to zgodnie z główną zasadą kuchni indyjskiej w zakresie używania cebuli – w pierwszej kolejności smażymy cebulę, pozwalając jej się delikatnie przypalić