Hummus z fasoli
Pokazywałam już tyle przepisów na hummus, że sama nie wiem czy hummus z fasoli jest czymś szczególnym i interesującym. Hummus z fasoli powstaje w moim domu najczęściej spośród innych past na bazie roślin strączkowych. Fasole mogą jeść wszyscy członkowie mojej rodziny i wszyscy ją bardzo lubią. Mam w domu co najmniej kilka gatunków fasoli: białą w kilku rozmiarach, czarną, czerwoną, nakrapianą, mniejsze i większe. Gdybym miała tak spojrzeć na naszą kuchnię z boku, to musiałabym przyznać, że fasola gości na naszych talerzach minimum 3 razy w tygodniu w różnej formie i daniach. Dokładnie tak! Hummus z fasoli przygotowuje w ilościach hurtowych. Jemy go z chlebem jako pastę, z sałatkami jako dodatek, moje dziecko lubi doprawić go sobie mocniej i wymieszać z ugotowanym makaronem lub ryżem. A jakie danie ty robisz z fasoli?
Przepis na Hummus z fasoli
Składniki dania: Hummus z fasoli
• 2 szklanki ugotowanej fasoli -> jak ugotować fasolę lub 2 puszki fasoli, każda po około 200 g netto
• 1 cytryna
• 4-5 łyżek pasty tanina -> Pasta tahini
• kilka łyżek wody z gotowania fasoli
• 3-4 łyżki oliwy czasami więcej
• szczypta lub dwie soli do smaku
• 2 ząbki czosnku
• kilka łyżek wody do uzyskania pożądanej konsystencji
Przygotowanie dania: Hummus z fasoli
1. Odlewam na sicie fasolę, część wody pozostawiam
2. Wyciskam sok z cytryny.
3. Obieram ząbki czosnku.
4. Do miski, malaksera lub blendera wkładam fasolę, dodaję sok z cytryny, oliwę, wodę, czosnek, sól i miksuję na najwyższych obrotach.
5. Jeśli pasta jest za gęsta dolewam jeszcze kilka łyżek wody. Przekładam do miski i podaję!
Zobacz inne przepisy na HUMMUS
Przepis na hummus to mój ulubiony przepis. Pasta jest delikatna ale wyrazista w smaku. Dokładnie taka, jaką lubi cała moja rodzina!
Hummus klasyczny to prosty przepis, który na pewno przypadnie wam do gusty. Taki hummus można podać jako pastę do chleba lub warzyw.
Hummus z bobu delikatny, kremowy, słodki, o żywym zielonym kolorze. Nawet dzieciaki go uwielbiają! To kolejny przykład na to, że klasyczny hummus można przygotować na wiele innych sposobów!
Hummus z fasoli i batatów to pomysł na podanie hummusu bez ciecierzycy. Ciecierzyca sama w sobie ma dość charakterystyczny, orzechowy smak. Jeśli wolicie delikatniejszą fasole, to nic nie stoi na przeszkodzie aby przygotować hummus z fasoli.
Pikantny hummus z fasoli to chyba moja ulubiona forma pasty do chleba. Mocny w smaku, wyrazisty i pikantny hummus z fasoli jest po prostu pyszny! Jeszcze nie spotkałam kogoś, komu on by nie smakował.
Hummus z suszonymi pomidorami bardzo lubią wszyscy członkowie mojej rodziny. Jest pyszny, lekko kwaskowy, słodki, aromatyczny i wyrazisty w smaku. Pasuje idealnie do warzyw, kanapek i naleśników.
Fava – Hummus z grochu to kolejny przepis na hummus. Delikatny, kremowy, idealny do pieczywa, warzyw lub naleśników. Ponieważ uwielbiamy hummusy ten, również przypadł nam bardzo do gustu!
Delikatny, lekki i pyszny. Osobiście uwielbiamy hummus z białej fasoli i często pojawia się on na naszym rodzinnym stole. Przygotowuję go dosłownie na zmianę z hummusem z ciecierzycy, ponieważ nie wszyscy mogą u nas ciecierzycę jeść.
Smacznego!
Dorota Ka napisał
Moje kolejne ukochane, wigilijne danie- zupa grzybowa (czysta) z fasolą Jaś <3
Magda Grabarczyk napisał
Żadne :( Ze strączków mogę tylko soję :(
Olga Smile napisał
Magda Grabarczyk – o jej, współczuję u nas strączki to podstawa :D
Magda Grabarczyk napisał
Ech :( Jak jeszcze mogłam, to często gotowałam białą fasolę i na gorącą rzucałam duuużo masła i trochę soli <3 A jak nie miałam takiej do gotowania albo naszła mnie nagła ochota, to leciała fasolka z puszki z masłem :)
Veganbanda.pl napisał
Sałatka z białej fasoli, kalafiora i brązowego ryżu: https://veganbanda.pl/index.php/recipe/salatka-z-kalafiora-bialej-fasoli-i-brazowego-ryzu/
Karolina Anna napisał
Magda Grabarczyk u mnie to samo, wystarczy fasola, sól i nać pietruszki, duuużo pietruszki ;)
Lucyna Miller napisał
Pasztet fasola+cieciorka, smalec z fasoli (chyba Pani przepisu:-), fasolka po bretońsku, ale zamiast wędliny pomidory suszone. Zimową porą używam jej często
Małgorzata Senger napisał
Po bretońsku, zupa fasolowa, pasta z wędzona papryką, pasztet fasolowy, potrawka z fasoli z chorizo, salatka z fasolą i tuńczykiem z marynowanym ogórkiem.
Anna Zawisza napisał
smalczyk!
Magdalena Kurowska napisał
A ja z z Twojego przepisu robię pastę z awokado, choć fetę najczęściej zmieniam na tofu! To jest takie boskie! :)