Hummus z fasoli
Pokazywałam już tyle przepisów na hummus, że sama nie wiem czy hummus z fasoli jest czymś szczególnym i interesującym. Hummus z fasoli powstaje w moim domu najczęściej spośród innych past na bazie roślin strączkowych. Fasole mogą jeść wszyscy członkowie mojej rodziny i wszyscy ją bardzo lubią. Mam w domu co najmniej kilka gatunków fasoli: białą w kilku rozmiarach, czarną, czerwoną, nakrapianą, mniejsze i większe. Gdybym miała tak spojrzeć na naszą kuchnię z boku, to musiałabym przyznać, że fasola gości na naszych talerzach minimum 3 razy w tygodniu w różnej formie i daniach. Dokładnie tak! Hummus z fasoli przygotowuje w ilościach hurtowych. Jemy go z chlebem jako pastę, z sałatkami jako dodatek, moje dziecko lubi doprawić go sobie mocniej i wymieszać z ugotowanym makaronem lub ryżem. A jakie danie ty robisz z fasoli?
Przepis na Hummus z fasoli
Składniki dania: Hummus z fasoli
• 2 szklanki ugotowanej fasoli -> jak ugotować fasolę lub 2 puszki fasoli, każda po około 200 g netto
• 1 cytryna
• 4-5 łyżek pasty tanina -> Pasta tahini
• kilka łyżek wody z gotowania fasoli
• 3-4 łyżki oliwy czasami więcej
• szczypta lub dwie soli do smaku
• 2 ząbki czosnku
• kilka łyżek wody do uzyskania pożądanej konsystencji
Przygotowanie dania: Hummus z fasoli
1. Odlewam na sicie fasolę, część wody pozostawiam
2. Wyciskam sok z cytryny.
3. Obieram ząbki czosnku.
4. Do miski, malaksera lub blendera wkładam fasolę, dodaję sok z cytryny, oliwę, wodę, czosnek, sól i miksuję na najwyższych obrotach.
5. Jeśli pasta jest za gęsta dolewam jeszcze kilka łyżek wody. Przekładam do miski i podaję!
Zobacz inne przepisy na HUMMUS
Przepis na hummus to mój ulubiony przepis. Pasta jest delikatna ale wyrazista w smaku. Dokładnie taka, jaką lubi cała moja rodzina!
Hummus klasyczny to prosty przepis, który na pewno przypadnie wam do gusty. Taki hummus można podać jako pastę do chleba lub warzyw.
Hummus z bobu delikatny, kremowy, słodki, o żywym zielonym kolorze. Nawet dzieciaki go uwielbiają! To kolejny przykład na to, że klasyczny hummus można przygotować na wiele innych sposobów!
Hummus z fasoli i batatów to pomysł na podanie hummusu bez ciecierzycy. Ciecierzyca sama w sobie ma dość charakterystyczny, orzechowy smak. Jeśli wolicie delikatniejszą fasole, to nic nie stoi na przeszkodzie aby przygotować hummus z fasoli.
Pikantny hummus z fasoli to chyba moja ulubiona forma pasty do chleba. Mocny w smaku, wyrazisty i pikantny hummus z fasoli jest po prostu pyszny! Jeszcze nie spotkałam kogoś, komu on by nie smakował.
Hummus z suszonymi pomidorami bardzo lubią wszyscy członkowie mojej rodziny. Jest pyszny, lekko kwaskowy, słodki, aromatyczny i wyrazisty w smaku. Pasuje idealnie do warzyw, kanapek i naleśników.
Fava – Hummus z grochu to kolejny przepis na hummus. Delikatny, kremowy, idealny do pieczywa, warzyw lub naleśników. Ponieważ uwielbiamy hummusy ten, również przypadł nam bardzo do gustu!
Delikatny, lekki i pyszny. Osobiście uwielbiamy hummus z białej fasoli i często pojawia się on na naszym rodzinnym stole. Przygotowuję go dosłownie na zmianę z hummusem z ciecierzycy, ponieważ nie wszyscy mogą u nas ciecierzycę jeść.
Smacznego!
Olga Smile napisał
Maria Kieliszewska Bujna – lubimy to samo :) Ostatnio robię też z kolendra bo staram się do niej sama siebie przekonać ;)
Maria Kieliszewska Bujna napisał
Kolendra prosta nie jest ?
Olga Smile napisał
Maria Kieliszewska Bujna – nasiona uwielbiam, zielska kolendry nie jestem w stanie, no nie jestem a tak się staram. Za to moje dzieciaki uwielbiają!
Maria Kieliszewska Bujna napisał
Hihi, ja za to preferuję zielsko, nasion nie znoszę. A dzieci… Szkoda gadać… Zielska w ogóle nie trawią ?
Karolina Anna napisał
Koniecznie do wypróbowania
Aneta Beata Skibińska napisał
Ostatnio mam fazę sama robię z suchych ziaren i jem prawie co drugi dzień; dzisiaj na łódkach cykorii, z suszonymi pomidorami, skórką z cytryny i świeżą kolendra. Wcześniej z musem z pieczonej dyni z marynowanym zielonym pieprzem…
Lucyna Miller napisał
na bazie fasoli (różnistych), z ciecierzycy i soczewicy z dodatkami sezonowymi :-)
Ania Krawet napisał
To podobno jest genetycznie uwarunkowane czy sie ja lubi czy nie. Roznie ludzie ja odbieraj w zaleznosci od ktoregos genu. Jutro sprobuje znalezc to info i wrzucic linka.
Grażyna Cholewicka napisał
Luuubię i robię :)
Magda napisał
Bardzo dobry :) Szkoda, że trochę go przesoliłam, ale i tak dobry ;)