HUMMUS Z KALAFIOREM
No to hummus z kalafiorem poleca się dzisiaj do jedzenia. Taki hummus z kalafiorem powstaje zazwyczaj w mojej kuchni, gdy zostanie mi kalafior smażony lub pieczony z dnia poprzedniego. Na przykład ostatnio, gdy przygotowywałam steki smażone z kalafiora zostało mi sporo różyczek, które nie trzymały pożądanego kształtu. Są one idealnym materiałem do przygotowania hummusu. Wystarczy podsmażyć ja na maśle roślinnym lub oleju i wykorzystać do przygotowania smacznej, zdrowej i wyjątkowo pysznej pasty do kanapek. Generalnie w naszym domu hummusy powstała bardzo często. Weronika regularnie robi sobie na śniadanie hummus, gdy tylko ma na niego ochotę lub wpadnie na jakiś pomysł nowego dania. Na bieżąco łączy smaki, składniki z lodówki i ma różnorodne sprawdzone kombinacje. Podpowiem, że wszelkie warzywa pieczone nadają się wyśmienicie do hummusu, zwłaszcza takie z grilla! Ojjjjjj no wtedy to już istne szaleństwo smaków. A Ty z jakimi dodatkami lubisz hummus? Ja nie jestem chyba jakoś wyjątkowo wybredna i po prostu chętnie zjadam każdy hummus, czy to taki przygotowany w domu czy kupiony w jakieś restauracji. Zapraszam was dzisiaj na hummus z kalafiorem smażonym na maśle roślinnym lub oleju, prosty i wyjątkowo pyszny!
HUMMUS Z KALAFIOREM
HUMMUS Z KALAFIOREM – składniki:
- 1 słoik ciecierzycy około 250 g netto czyli jakieś 370 g brutto z zalewą
- 1/2 cytryny
- 3-4 łyżki pasty tahina
- 2 szklanki smażonego kalafiora
- 1 ząbek czosnku (surowego)
- 1 niepełna łyżeczka mielonego kminu
- 3 łyżki oliwy
- 3 łyżki masła roślinnego lub innego
- sól do smaku
- do podania natka pietruszki, ostra papryka pieczony chlebek, dowolnie
HUMMUS Z KALAFIOREM – przepis:
- Kalafiora dzielę na różyczki, najczęściej kroję go w plastry. Na patelni rozgrzewam masło roślinne i smażę kalafiora przez kilka minut odwracając go co jakiś czas na drugą stronę. Musi się ładnie przyrumienić.
- Wyciskam sok z cytryny.
- Obieram ząbek czosnku.
- Do kielicha blendera lub malaksera przekładam zawartość słoika, czyli ciecierzycę razem z płynem. Dodaję dodaję sok z cytryny, oliwę, czosnek, sól, kumin. Wykładam większość usmażonego kalafiora, zostawiając tylko kilka do ozdoby. Miksuję na najwyższych obrotach, do czasu aż masa hummusu będzie lekka i puszysta.
- Jeśli hummus jest za gęsty to dolewam jeszcze kilka łyżek wody. Przekładam do miski i podaję z kalafiorem i kilkoma plasterkami dymki lub natki pietruszki.
- I to jest bardzo smaczny i wyrazisty w smaku hummus z kalafiorem!
Monika napisał
popularna na całym świecie pasta na kanapki hahaha
Małgorzata napisał
ekstra się zapowiada!
Dorota napisał
Ciągle za mną chodzi hummus !
Ania napisał
podawany na śniadanie jest najlepszy z opiekanym chlebem