KAPUSTA Z BOCZKIEM
Przyszedł czas, że i kapusta z boczkiem musiała pojawić się na blogu. Osobiście uważam, że kapusta z boczkiem jest to wyjątkowo smacznym, kalorycznym i aromatycznym daniem z repertuaru kuchni polskiej. Pasuje jako dodatek do wszelakich mięs pieczonych, kotletów oraz jako element biesiady podana z kromką świeżego wiejskiego chleba. Trzeba przyznać, że jest dobre połączenie. Po prostu kapusta z boczkiem ma swój urok, oczywiście tylko dla tych osób, które mięso jadają i nie boją się olbrzymiego zastrzyku kalorycznego. Bo co jak co, ale trzeba przyzna, że tłusta jest wyjątkowo no ale taka ma właśnie być. Dla swojej rodziny robię najczęściej kapustę wegańską bez mięsa, za to z grzybami, smażonym tofu, pieczarkami albo warzywami. Śliwki wędzone też są świetnym dodatkiem. A Ty jak przygotowujesz kapustę? Z jakimi dodatkami? Jeśli jadasz mięso i lubisz posmak wędzonki, to coś czuję, że kapusta z boczkiem przypadnie Tobie do gustu!
KAPUSTA Z BOCZKIEM
KAPUSTA Z BOCZKIEM – składniki:
- 1 surowa kapusta biała, taka 1,5 kg wagi
- 500 g wędzonego boczku
- 3 cebule
- do smaku sól i pieprz
- opcją jest zasmażka, aby zagęścić kapustę.
KAPUSTA Z BOCZKIEM – przepis:
- Przygotowanie kapusty z boczkiem rozpoczynam od tytułowego boczku. Kroję go w kostkę i smażę na małym ogniu na głębokiej patelni. Zależy mi, aby boczek się wytopił. Usmażony boczek przekładam do garnka.
- Na tłuszczu z boczku smażę cebule pokrojone w kostkę. Gdy są złote, razem z tłuszczem przekładam je do garnka, w którym znajduje się już boczek.
- Kapustę obieram z zewnętrznych liści i drobno szatkuję. Dodaję do boczku, dolewam 2 szklanki wody lub bulionu i duszę na małym ogniu do czasu, aż będzie zupełnie miękka.
- Na tym etapie przygotowuję zasmażkę i dodaję ją do garnka. Mieszam intensywnie.
- Teraz można doprawić solą i pierzem, dopiero pod koniec, po spróbowaniu, ponieważ boczek potrafi być bardzo słony.
- Kapusta z boczkiem może zostać podana z chlebem, wtedy smakuje świetnie, jako takie wiejskie danie!
Anonim napisał
Grzyby suszone, śliwki suszone, mięso i wędzonki, czerwone wino, jałowiec, powidła jabłkowe, cebulka
Anonim napisał
Kiedyś robiłam wege z suszonymi owocami i czerwonym winem a kapusta pół na pół kiszona i biała. Ciekawa w smaku tylko bez jałowca ale za to z tymiankiem.
Anonim napisał
Wędzona papryka pięknie udaje wszelkie mięsne wędzonki.
Olga Smile napisał
Magda – o tak, jeszcze wędzone śliwki i wędzone tofu dobrze podsmażone!
Anonim napisał
Wygląda obłędnie
Olga Smile napisał
można czasami dostać też wędzone suszone pomidory :)
Anonim napisał
Olga Smile z kapustą fajnie by się zgrały, jestem na tak ?
Olga Smile napisał
Magda Kasyna mam taki przepis :)
Anonim napisał
Moje dziecko uwielbia..więc robię bez grzybów..na goloneczce i czymś wędzonym. Plus suszona śliwka. A druga wersja to żaroodporne naczynie.. kapusta kiszona,liść laurowy, suszona śliwka i parę plastrów karkówki bądź klika żeberek do piekarnika…pycha