Kasza jaglana na śniadanie, czyli popularna jaglanka to fajny i smaczny posiłek na sam początek dnia. Sama kasza jaglana może zostać ugotowana na wodzie lub od razu na dowolnym mleku roślinnym. Jaglanka z mlekiem kokosowym i owocami jest szczególna! Pyszna, aromatyczna, delikatna, idealna! Trzeba przyznać, że kasza jaglana na śniadanie, to dobre, smaczne i zdrowe rozpoczęcie dnia! To również alternatywa dla osób lubiących ciepłe śniadania, szukających odmiany od swojej codziennej kuchni. Samą kaszę można ugotować dzień wcześniej lub gdy mamy troszkę więcej czasu rano, zaraz po wstaniu. Wtedy w 20 minut przygotujemy ciepłe, smaczne i pożywne śniadanie. U nas w domu bardzo lubimy kaszę jaglaną. Co ciekawe, kiedyś przeszkadzał nam jej smak, był niecodzienny i mało znany. Pewnie była to kwestia przyzwyczajenia lub tego, że nie potrafiłam jej odpowiednio przygotować. Sam zapach kaszy jaglanej przypomina mi moją prababcie, która mieszkała w Warszawie na Saskiej Kępie. Jadła kaszę jaglaną codziennie, lubiła ją i zawsze powtarzała, że jest zdrowa i smaczna. Ja też polecam bardzo ciepłe śniadania z kaszą jaglaną, to smaczny sposób na dobre rozpoczęcie dnia. CO JECIE NA ŚNIADANIA? Jakąś kaszę, kaszkę, jaglankę, ryż, makaron, zupy, płatki, kanapki, kawę? ;) CO POLECACIE?
Kasza jaglana na śniadanie – jaglanka
Kasza jaglana na śniadanie – składniki:
• 500 ml mleka roślinnego (najbardziej pasuje kokosowe, migdałowe i sojowe)
• ½ szklanki dobrej jakości kaszy jaglanej
• 2 łyżki cukru, miodu lub syropu z agawy (ja lubię klonowy)
• 2-4 śliwki
• 20 orzechów laskowych lub innych orzechów, mogą być migdały
• szczypta cynamonu
Kasza jaglana na śniadanie – przygotowanie:
1. Mleko zagotowuję, dodaję wypłukaną na sicie i przelaną wrzątkiem kaszę jaglaną. Od zagotowania zmniejszam gaz i gotuję zazwyczaj około 10-15 minut. Pod sam koniec dodaję cukier. Mieszam i zostawiam pod przykryciem na 10-15 minut.
2. Śliwki kroję, orzechy siekam.
3. Kaszę jaglaną nakładam w miski, w razie potrzeby dolewam jeszcze mleka, polewam miodem lub syropem, układam śliwki, posypuję orzechami i cynamonem.
4. Natychmiast podaję, na ciepło jest najlepsza!
AMARANTUS :)
Tofucznica, omlet, owsianka, jaglanka,amarantus, no i czasem bulki albo chleb..
Mozna wiedziec jak robisz omlet z maki z ciecierzycy? Chetnie bym sprobowala tego nowego smaku :-)
Najpierw kawa , czarna :) żadnych owsianek ! pózniej activia , różne smaki i stos kanapek z wędliną .I czuję się doskonale. Pozdrawia emerytka :)
3 sadzone bez dodatków, pieczywa itd.
Moja porankowa codziennosc ;) Absolutnie bez cukru (lyzka syropu agave), dodatkowo kokosowy jogurt sojowy i wiorki. Codziennie zamieniam owoce. Nie mam jej dosyc :P
Agnieszka Ogrodnik – a nie wolisz z klonowym? Pytam bo ostatnio zmieniłam ten z agawy na klonowy sama, ze względu na smak :D
Chyba jednak wole agave w smaku, choc klonowy tez dobry;)
Wersja leniwa to 1/3 kubka maki, pol lyzeczki proszku do pieczenia i tyle mleka roslinnego (mysle, ze woda lub krowie sie nada ale ja nie moge krowiego) zeby uzyskac konsystencje 'na oko’ ciasta nalesnikowego. Sol i przyprawy w uznania. Smazyc na dobrze naolejonej patelni bo przywiera latwo. I na malym ogniu zeby zdazylo sie przepiec w srodku. Z reguly dorzucam do cista skrawki tego co akurat poniewiera mi sie po lodowce, jak do zwyklego omletu. Albo dopiero na upieczony w wersji biednej daje ketchup ;p Jak przyklei sie i sie rozleci przy przewracaniu, to mozna go lopatka podzielic na male kawalki i dosmazyc jak 'jajecznice’. Nie straci na smaku :)
Jaglanka polana sosem malinowym,mmm…