Kluski kładzione z serkiem
Kluski kładzione z serka są świetną propozycją obiadową dla dzieci. Dzieciaki bardzo lubią delikatne, puszyste kluski, które podaje się na słodko ze śmietana, miodem lub cukrem. Serek homogenizowany dodaje im delikatności i lekko kwaskowatego smaku. Nie ma w nich wyczuwalnego sera tak jak to dzieje się przy kluskach leniwych czy kluskach z serem. Tu serek homogenizowany wtapia się w smak jajek, mąki i dzięki niemu powstają puszyste, białe kluski, które smakują dzieciom i dorosłym.
Przepis na: Kluski kładzione z serkiem homogenizowanym
Składniki przepisu na: Kluski kładzione z serkiem homogenizowanym
• 1 serek homogenizowany naturalny
• 2 jajka
• 1 szklanka mąki
• 1 łyżeczka soli
• śmietana i cukier do podania
• sól do gotowania klusek
Przygotowania dania: Kluski kładzione z serkiem homogenizowanym
1. W salaterce o kształcie bardzo głębokiego talerza mieszam widelcem serek z jajkami, solą i mąką. Wyrabiam tak jak przy kluskach kładzionych sprężyste, lejące się ciasto.
2. Zagotowuję wodę, solę ją odrobinę i zaczynam kłaść kluski. Najpierw zanurzam łyżkę do zupy w wodzie, potem nabieram kluska wielości 1/3 łyżki i wkładam do wody. Postępuję tak do czasu aż zużyję całe ciasto na kluski kładzione z serka. Delikatnie mieszam kluski i czekam około 2 minut od zagotowania.
3. Kluski kładzione wyławiam łyżką cedzakową i podaje z masłem, cukrem, bułeczką z masłem lub śmietaną z cukrem ewentualnie miodem.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
Ja zrobiłam tak jak w przepisie tylko z mąką pełnoziarnistą i kluski sie rozpłynęły nie wiem czemu. Ktoś ma jakiś pomysł ?
Madziuchna – pełnoziarnista ma mniej glutenu, do niej trzeba dodać mąki ziemniaczanej lub jajek.
ha, a u nas te kluski nazywaja się leniwe pierogi :) Tylko dajemy 1 jajko na 1 serek i mąki na oko – robi się je w 1 minutę. Jemy je z bułką tartą i cukrem. Ulubione danie mojego dzieciństwa i teraz mojej córki!
Ile to 1 serek? 150? 200? 250? 400 czy tam jeszcze inne pudełko?