Jeśli lubicie kluski to ten przepis jest dla was. Kluski śląskie, kopytka, pyzy czy kluski leniwe to fantastyczne propozycje na dania również dla osób na diecie bezmlecznej czy bezglutenowej. Tym razem zapraszam na kluski leniwe bez sera. W efekcie powstały mi kluski leniwe bezglutenowe, bezmleczne, bezkazeinowe oraz bez jajek. Matka potrzebą wynalazków jak to się mawia ;) Jestem przekonana, że również te kluski leniwe przypadną wam do gustu. Są pyszne, delikatne, sycące, słodkie i zgrabne. Tak jak klasyczne leniwe, te też, rozleniwiają i wprawiają w dobry nastrój. Kluski leniwe wegańskie podaję z jogurtem naturalnym sojowym i cukrem trzcinowym, czasami cynamonem. To dobre zestawienie :)
Przepis na Kluski leniwe bez sera
Kluski leniwe bez sera – składniki:
- 1 kg ugotowanych ziemniaków
- 400 g sera tofu
- 1 szklanka mąki ryżowej białej
- ¾ szklanki mąki ziemniaczanej
- 2 łyżki cukru
Kluski leniwe bez sera – przepis:
- Ziemniaki obieram, gotuję i studzę.
- Ziemniaki i tofu przepuszczam przez prasę lub maszynkę.
- Ziemniaki łączę z mąką ryżową, ziemniaczaną, tofu i wyrabiam delikatne i śliskie ciasto. Jeśli ciasto się lepi podsypuje mąką ziemniaczaną.
- Odrywam porcję ciasta i formuję wałeczki lub kulki wielkości orzecha włoskiego. Układam na wysypanej mąką stolnicy lub na papierze do pieczenia
- Kluski leniwe bez sera gotuję w osolonej wodzie. Od wypłynięcia jeszcze przez około 1 minutę. Wyławiam łyżką cedzakową i podaję z jogurtem, cukrem lub śmietaną kokosową.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
Daria Kubiak – mówisz, masz :)
Ależ mi narobiłaś smaku! W najbliższym czasie na pewno je zrobię:)
serio???????????? oh yeah!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D
Daria Kubiak – serio, serio :) Dziecko mi mówi, żebym powiedziała, że są przepycha :) To mówię :)
Już je lubię………
Wspaniale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Po co robi się leniwe bez sera, jeśli podaje się je z jogurtem?
Sylwia Sobczyk – sojowym, sojowym jogurtem :D
Mmmm pycha :)
Smakują jak serowe?