Kluski śląskie z sosem pieczarkowym
Do klusek śląskich wspaniale pasuje sos grzybowy, mięsny, pieczeniowy czy pieczarkowy. Przygotowany na bazie grzybów, usmażonej cebuli i śmietany smakuje wyśmienicie. Przez cały rok dostępne są pieczarki i właśnie z nich w kilka minut może powstać sos, który pokryje i oblepi kluski śląskie. Kluski śląskie przygotowuję w bardzo prosty sposób według przepisu, który pokazywałam wcześniej. Z mąki ziemniaczanej i rozdrobnionych ugotowanych ziemniaków wyrabiam delikatne i elastyczne ciasto, z którego kształtuję miękkie kluski. Po ugotowaniu polewam sosem pieczarkowym przygotowanym ze śmietana krowią, sojową lub owsianą.
Przepis na Kluski śląskie z sosem pieczarkowym
Składniki na: Kluski śląskie z sosem pieczarkowym
* kluski śląskie
• 500 g pieczarek
• 3 cebule
• 1 łyżeczka soli
• 1 łyżeczka czarnego pieprzu
• 300 ml śmietany krowiej lub sojowej
• 1 łyżka masła lub oleju
Przygotowanie dania: Kluski śląskie z sosem pieczarkowym
1. Pieczarki czyszczę i kroje w plastry.
2. Cebulę obieram i kroję w kostkę.
3. Na patelni rozpuszczam masło, wrzucam rozdrobnioną cebulę i duszę kilka minut. Gdy zacznie brązowieć dodaje pieczarki i smażę kolejne kilka minut.
4. Na koniec dodaję śmietanę, mieszam i doprawiam do smaku solą oraz pieprzem. Patelnię trzymam na gazie i lekko odparowuję śmietanę, aby sos zgęstniał.
5. Gotuję kluski śląskie według przepisu na Kluski śląskie
6. Ugotowane kluski polewam sosem pieczarkowym.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
Kluseczki w takiej postaci uwielbiam najbardziej :)
A ja uwielbiam Pani blog.. :-) za świetne proste przepisy..i cudowne zdjęcia.. bardzo inspirują… :-) dziękuję..
mmmmmm……
dokładnie … dzisiejszy obiad był mmmmmm :)
ale pocelowalas akurat na jutro jest taki plan, wstyd sie przyznac ale nigdy nie jadlam chyba takich kluseczek;)
ale masz piękny talerz !
jakie apetyczne, moje ulubione:)
Przepięknie podane!
Uwielbiam kluski śląskie!
JA TEZ