Kluski z buraków czyli takie kluski śląskie z burakami zrobiłam dzisiaj na obiad. Nie chciało mi się lepić klusek, ani robić kopytek więc przetarłam masę przez stiko do spatzle. To takie sto z dużymi dziurkami, które kładzie się na garnek z gotująca wodą i wylewa masę na kluski. Kluski z buraków smakiem przypominają kluski śląskie, jednak są znacznie słodsze i smaczniejsze. Dzieciaki wciągają, aż im się uszy trzęsą. Można je również położyć łyżką na wodę, tak jak kluski kładzione, nie mam z tym najmniejszego problemu! Takich kładzionych znajdziecie u mnie co najmniej kilkanaście. Ja kluskowa jestem, już o tym wiele razy pisałam.
Kluski z buraków
Kluski z buraków – składniki:
- 500 g ugotowanych lub upieczonych buraków -> zobacz przepisu jak upiec buraki, jak ugotować buraki
- 1 i 1/3 szklanki mąki ziemniaczanej
- 60 ml (4 łyżki) chia zmielonego w młynku.
Kluski z buraków – przygotowanie:
- Ostudzone buraki miksuję z blenderze na jednolitą papkę. Przekładam do miski.
- Dodaję mąkę ziemniaczana i chia. Mieszam dokładnie. Odstawiam na 10 minut.
- Zagotowuję osolona wodę, kluski przecieram przez sitko lub nakładam łyżką tak jak klasyczne kluski kładzione. Gotuję przez 1 minutę od wypłynięcia lub 2 jeśli kluski są większe. Wyławiam na talerz i polewam olejem. Podaję z sosem lub przyprawami.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
No właśnie! A zamiast chia może być zielony len?
Musze spróbować!
Chia jest wielokrotnie lepsza w tym przepisie od siemienia, ponieważ zagęszcza i daje strukturę po kilku minutach. Jeśli bez chia, to polecam 1/2 szklanki mąki jakiejś, tak, do dobrej konsystencji.
Dzięki :-D
Na kolacje zrobię hi hi
Czym chia można zastąpić?
Czy nasiona chia można pominąć albo zastąpić czymś ( chodzi o babeczki karmiące piersią- na jednym z blogów czytałsm, że nasiona te nie są wskazane dla karmiących) :)
Patrynka – a dlaczego miałby być niewskazane?
Kocham buraczki i wszystko co jest z nich przygotowywane!
zapraszam do siebie :-) http://www.make-life-green.blogspot.com
Dziękuję za wspaniały i niesamowity pomysł na kluski buraczane. Zrobie je w najblizszym czasie, moze jeszcze w tym tygodniu.
Pozdrawiam serdecznie!