Kluski z serem
O matko ty moja, kluski z serem wspominam do dziś ze ślinotokiem! Jeśli lubicie kluski śląskie, kopytka, pyzy czy kluski leniwe to na bank również takie kluski z serem przypadną wam do gustu. Są pyszne, delikatne i sycące. Prawdziwie rozleniwiają i wprawiają w dobry nastrój. Przy robieniu klusek bardzo chętnie uczestniczą dzieci, dla nich jest to prawdziwa zabawa a dla mnie pomoc :) Przyjemne, smaczne i pożyteczne zajęcie dla całej rodziny zakończone wielką ucztą i pełnym brzuchem. Kluski z serem podaję z bułką z masłem, cukrem i gorzka herbatą. Ten zestaw powoduje, że na mojej twarzy na samo wspomnienie pojawia się uśmiech. Szkoda, że już zjedliśmy kluski z serem, ale nic straconego pewnie niedługo ugotujemy je ponownie.
Kluski z serem
Kluski z serem – składniki:
- • 1 kg ugotowanych ziemniaków
• 250 g sera białego tłustego lub półtłustego
• 2 szklanki mąki pszennej
• 4 czubate łyżki mąki ziemniaczanej - Bułka do polania klusek
- • 1 szklanka bułki tartej pszennej lub bezglutenowej
• 1 kostka masła
• cukier
Kluski z serem – przygotowanie:
1. Ziemniaki obieram, gotuję i studzę. Przepuszczam przez prasę lub maszynkę.
2. Ziemniaki łączę z mąką pszenną, ziemniaczaną, serem białym i wyrabiam delikatne i śliskie ciasto. Jeśli ciasto się lepi podsypuje mąką ziemniaczaną.
3. Odrywam porcje ciasta i formuję wałeczki lub kulki wielkości orzecha włoskiego. Układam na wysypanej mąką stolnicy lub na papierze do pieczenia
4. Kluski z serem gotuję w osolonej wodzie. Od wypłynięcia jeszcze przez około 1 minutę. Wyławiam łyżką cedzakową i podaję ze zrumieniona bułką.
5. Bułkę tartą prażę na suchej patelni aż lekko zbrązowieje, dodaję masło i przez chwile razem smażę. Taką bułką polewam kluski z serem i posypuje cukrem.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
U mnie w domu właśnie takie kluski nazywamy leniwymi.
Jutro na naszym stole
Renata Zawadzka Hatlas Nie, znam leniwe
Najlepsze z masłem, miodem i cynamonem:)
Ulubione wspomnienie dzieciñstwa :)
Uwielbiam
Ja też?
Wlasnie wyrzucialam wszystko do smieci dalam maki pszennej pelnoziarnistej i FUJ masakra !!! Jestem strasznie zła na siebie na mąkę na wszystko
Do wyrabiania ciasta na kopytka i nie tylko, najlepsza do podsypywania jest mąka krupczatka, ciasto wyrabia się bardzo szybko.