Dzisiaj ma dla was cudowne kopytka z warzywami. Muszę przyznać, że te kopytka z warzywami są jednym ze smaczniejszych dań, które wprawiają mnie w dobry nastrój. Kopytka nasze polskie lub włoskie gnocchi, które również są znanymi nam kluskami w typie kopytek, wspaniale pasują do podpieczonych lub świeżych sezonowych warzyw. Lubię jeść kopytka podsmażone lub tak normalnie, na szybko podane z pesto. Świetna sprawa! Cała rodzina jest bardzo zadowolona i zawsze czeka na to danie!
Kopytka z warzywami
Kopytka z warzywami – składniki:
- Kopytka składniki:
- 1,2 kg ugotowanych ziemniaków w mundurkach
- 1 szklanka mąki pszennej lub w wersji bezglutenowej – mieszanki bezglutenowej do chleba (sprawdza się świetnie)
- Warzywa:
- 500 g kolorowych pomidorków koktajlowych
- 1-2 małe cukinie
- 2 cebule
- 1 puszka ciecierzycy lub fasoli ugotowanej
- 1 łyżka czerwonego lub zielonego pesto
- 4 ząbki czosnku
- 4 łyżki oleju
- 1 pikantna papryka
- 1 łyżka ziół prowansalskich
- sól i czarny pieprz do smaku
- ser w typie parmezanu do posypania lub wegański parmezan
- listki bazylii i/lub tymianku
Kopytka – przepis:
- Ziemniaki gotuję w mundurkach. Wodę odlewam. Lekko studzę. Jeszcze ciepłe obieram, przeciskam przez praskę i szybko łączę z mąką.
- Oddzielam porcję ciasta, wałkuję w wałek. Odcinam lub odrywam kawałki ciasta wielkości opuszki palca. Widelec odwracam, ciasto przykładam do widelca i dociskam kciukiem lekko rolując. Wtedy powstanie charakterystyczny wzór, który sprawia, że sos lepiej je oblepia.
- Kopytka wrzucam do wrzącej, osolonej wody. Gotuję 2 minuty od wypłynięcia.
Przygotowanie warzyw:
- Na patelni rozgrzewam olej, wrzucam pokrojoną w plasterki cebulę, rozdrobnioną papryczkę bez pestek oraz przeciśnięte przez praskę ząbki czosnku. Smażę na złoto.
- Cukinię myję i kroję w plasterki. Jeśli jest grubsza, to na mniejsze kawałki. Dodaję do cebuli. Po 3-5 minutach smażenia dodaję umyte i przekrojone na pół pomidorki, oraz odlana z zalewy ciecierzyce lub fasole. Mieszam do podgrzania. Dodaję pesto i doprawiam solą, pieprzem oraz ziołami.
- W dużej misce mieszam gnocchi z warzywami, olejem i zebranym na dnie patelni sosem. Posypuje serem i listkami bazylii. Podaję.
Zobacz również moje inne przepisy na
KOPYTKA, PYZY, PIEROGI i KLUSKI
Kluski z buraków
Knedle z jabłkami moje knedle jaglane
Kluski kładzione z serka. Takie kluski robiła mi mama gdy byłam mała dziewczynką. Można prygotować je z serka waniliowego takiego homogenizowanego lub sera trzykrotnie mielonego. W obu przypadkach są bardzo smaczne. Kluski kładzione tradycyjne, takie jakie przygotowywała moja babcia i mama. Z jajkiem, mąką pszenną i woda. Do zrobienia w kilka chwil, prosty i sprawdzony od pokoleń przepis na Kluski kładzione
Kluski śląskie z sosem grzybowym
Kluski śląskie – kluski z dziurką
Kluski śląskie – kluski z dziurką To podstawowy przepis na kluski śląskie tak, aby każdy mógł je przygotować w prosty i szybki sposób. Kluski śląskie czyli tradycyjne kluski z dziurką. U mnie są to kluski bezglutenowe! Pyszne i proste do zrobienia. Polecam bardzo ten przepis na Kluski śląskie.
Knedle z truskawkami to klasyczny smak lata. Znają je duzi i mali. Knedle z truskawkami znam od dziecka, lubię je od dziecka i przygotowuję dla wszystkich dzieci, które bywają w naszym domu. Najczyściej Knedle tradycyjne z truskawkami podaje się ze śmietaną i cukrem.
Pyzy, pyzy jak wszytskie was pyzy zjadać chcę ;) Mam słabość do pyz, moja rodzina ma słabość do pyz i minimum raz w miesiącu robimy takie domowe ziemniaczane pyzy, które podajemy z cebulka przyrumieniona na oleju lub sosem grzybowym.
Kopytka z sosem Trzeba przyznać, że Kopytka z sosem są jednym z najbardziej znanych przepisów kuchni polskiej. Podawane na stołach na co dzień i od święta cieszą smakiem i pozwalają pysznie najeść się i zdrowo.
Kopytka ze szpinakiem lubię ze względu na kolor i smak. Moja rodzina tez za nimi przepada, dodatkowo jest to da mnie kolejna okazja aby włączyć więcej chlorofilu do naszej codziennej diety.
Smacznego życzę!
a zamiast mąki pszennej jaką można użyć?
Patrycja Andrzejczyk – z jakich wybierasz?
orkisz? owies?
Patrycja Andrzejczyk – orkisz to pszenica, możesz dać spokojnie w zamian albo owies jak wolisz.
dziękuję, rozumiem że takie same proporcje?
Po prostu super nie wiem jak dziękować za ten przepis! Rewelacja!