KOTLETY KALAFIOROWE
Miałam dopiero za jakiś czas pokazać moje kolejne kotlety kalafiorowe. Jednak, jak się okazało kotlety kalafiorowe cieszą się dużą i ciągłą popularnością, a co za tym idzie, zdecydowanie mnie prosiliście. Już pokazywałam tyle przepisów na kotlety warzywne, że czasami dziwię się, że jeszcze następne są potrzebne. Fakt faktem, że kotlety kalafiorowe, czyli przygotowane z kalafiora i ziemniaków, kaszy jaglanej lub ryżu są u nas w domu na porządku dziennym. Za każdym razem smażę całą górę kotletów i zjadamy je jako element obiadu. Dziecko wcina co najmniej 3 sztuki na kolację oraz na śniadanie po podgrzaniu w opiekaczu. Nie często zostają mi w zapasie kotlety kalafiorowe do nadziania bułek lub na kanapki. Są po prostu pyszne i już! Kalafiory teraz są tanie, smaczne i krajowe, może śmiało je piec, przyrządzać z nich steki z kalafiora, marynować, kisić, gotować i blendować. Możliwości jest co niemiara. A Ty, co robisz z kalafiorów? Wolisz pieczone w całości, tak jak pikantne lub łagodne steki czy rozdrobnione i zmielone, jak kotlety kalafiorowe?
KOTLETY KALAFIOROWE
KOTLETY KALAFIOROWE – składniki:
- 1 duży kalafior u mnie były dwa mniejsze
- 500-700 g ziemniaków
- 4 cebule
- 1/2 szklanki mąki ryżowej lub pszennej
- 1 szklanka bułki tartej pszennej lub bezglutenowej bułki tartej oznaczonej przekreślonym kłosem
- kaszka kukurydziana lub bułka do obtaczania
- sól i pieprz mielony
- opcjonalnie koperek
- olej do smażenia
KOTLETY KALAFIOROWE – przepis:
1. Kalafiora rozdrabniam i gotuję, aż stanie się miękki i lekko podpieczony.
2. Cebulę obieram, rozdrabniam i smażę na złoty kolor.
3. Ziemniaki gotuję w mundurkach, obieram i kroję w duże kawałki.
4. W maszynce mielę kalafiora, cebulę, ziemniaki. Mieszam dokładnie dłonią, dodaję sól, trochę pieprzu, mąkę ryżową i bułkę tartą. Odstawiam na 20 minut.
5. Formuję kotleciki, obtaczam je w kaszce kukurydzianej lub bułce tartej i smażę na samym oleju, lub z dodatkiem margaryny bezmlecznej.
6. Kotlety z kalafiora podaję z ziemniakami i sezonowymi surówkami.
Danka Pawlak napisał
W smaku wyszly pyszne, tylko konsystencja cos nie taka, z zewnatrz ladnie spieczone, w srodu bardzo luzne :( Gdzie popelnilam blad?
Kaśka napisał
Mam to samo- z zewnątrz śliczne, a w środku takie brejowate, no i trochę płaskie… Choć w smaku im to niczego nie ujmuje- nawet mój mąż się zajadał, a jest bardzo wybredny :) Myślałam, że to wina tego, że ja je piekę zamiast smażyć. Może za mało bułki, albo mąki?
Wagowelove napisał
Anonim napisał
A czy wyszłyby takie same ale z kabaczka? Bo kalafior dla mnie nie wskazany niestety
Anonim napisał
Marta Chylewska
MONIKA napisał
Pain Olgo co to znaczy gotuje kalafiora az stanie się miekki I lekko podpieczony? Chodzic mi jak ma się podpiec przy gotowaniu? I czym moge zastapic bulke tarta bezglutenowa, jakas maka bezglutenowa? bo glutenowe odpadaja u mnie
MONIKA napisał
Olgo jak mam podpiec kalafiora gotujac go? Czym bezglutenowym moge zastapic bulke tarta bezglutenowa?
Olga Smile napisał
MONIKA – u nas bułka bezglutenowa, płatki owsiane bezglutenowe mogą być albo casava.
Olga Smile napisał
Monika – moja wina, połączyłam myśli w jedno :) Można ugotować w wodzie lub podpiec w piekarniku – poprawię :)
Anonim napisał
Szybko znikają ;-) nasze ulubione