Kotlety mielone z cebulą
Dzisiaj absolutna klasyka. Kotlety mielone z cebulą to domowe kotlety mielone. Tak sobie myślę, że to właśnie kotlety mielone z cebulą są najbardziej znanym daniem obiadowym w Polsce. Kotlety mielone z cebulą można zrobić na wiele sposobów, ale podstawowy przepis zna doskonale każda mama i babcia, a co fajne, zazwyczaj dodaje coś, co sprawia, że jej są takie szczególne, inne i wyjątkowe! Klasyczne kotlety mielone z cebulą są daniem zdecydowanie tradycyjnym w większości domów w Polsce, w sumie nie ma się co dziwić, są smaczne, soczyste, nadają się na obiad i jako wkład do kanapek. Właśnie w kanapkach wspominam je jakoś najmocniej! Zresztą mam wrażenie, że kotlety mielone z cebulą to chyba najprostsze i najbardziej klasyczne kotlety mielone jakie można zrobić. Traktuję jako swoistą bazę do przygotowywania kotletów o zupełnie innych smakach. Podstawą każdego kotleta mielonego jest mięso tłuściejsze wieprzowe, drobiowe lub mieszane, jajka, bułka tarta lub kajzeraka namoczona w mleku i cebula. Reszta zależy już tylko od waszej inwencji i pomysłowości.
Kotlety mielone z cebulą
Kotlety mielone z cebulą – składniki:
• 500 g mięsa mielonego wieprzowego
• 3 średnie cebule
• 2 jajka
• 4 łyżki bułki tartej klasycznej lub bezglutenowej
• sól i czarny pieprz do smaku
• olej do smażenia
Kotlety mielone z cebulą – przepis:
1. Cebule obieram i kroję w drobną kostkę. Podsmażam na łyżce oleju do czasu aż się ze złoci.
2. Do miski wkładam mięso i kilka minut wyrabiam ręką mięso. Musi stać się klejące i zwięzłe. Dodaję podsmażone cebule, rozbite jajka, bułkę tartą, sól oraz pieprz i mieszam ponownie.
3. Z wyrobionej masy formuję kotlety, obtaczam w bułce tartej i smażę na patelni z oliwą. Kotlety odwracam, zmniejszam gaz, przykrywam patelnię pokrywką i smażę dodatkowo kilka minut, aby doszły również w środku.
KOTLETY MIELONE przepisy
Te tradycyjne kotlety mielone są popularnym daniem w wielu domach. Podane z surówką i tłuczonymi ziemniakami często pojawiają się na stołach w całej Polsce.
są soczyste i stanowią smaczną odmianę dla klasycznych kotletów mielonych. Takie kotlety mielone często podają babcie.
to absolutna klasyka kuchni domowej, polskiej. Takie kotlety mielone z cebulą są chyba jednymi z najpopularniejszych kotletów mielonych.
są świeże w smaku, soczyste i smaczne. Podane w ten sposób zaskakują i często nawet osoba jedząca nie ma pojęcia, że w kotletach jest ketchup. Za to mówi, że są bardzo smaczne.
to przepis na kotlety mielone o nieco innym smaku. Pieczarki pasują świetnie do mięsa mielonego. Kotlety mielone z pieczarkami często robiła moja mama, gdy była dzieckiem.
są znane mi z dzieciństwa. Pamiętam, że takie kotlety mielone z koperkiem przygotowywała dla mnie moja babcia, potem mama.
z boczkiem, usmażoną cebulką i kawałkiem piersi z kurczaka są troszkę innymi kotletami mielonymi. Polecane na imprezy, ważne uroczystości domowe, gdy obiad musi być smaczny i ładny.
Kotlety mielone z indyka to dietetyczne kotlety mielone, które robiła moja mama, gdy ja byłam dzieckiem. To popularne kotlety mielone!
Kotlety mielone z kurczaka, przez niektórych nazywane kotletami pożarskimi są jednymi z delikatniejszych kotletów mielonych jakie można zrobić w domu i podać rodzinie na obiad.
Zapraszam dzisiaj na przepis na kotlety mielone, który znalazłam w notatkach mojej teściowej. Pamiętam takie kotlety mielone z obiadów u niej w domu, do dzisiaj są to dla mnie miłe i smaczne wspomnienia!
Kotlety mielone z ryby pamiętam doskonale z mojego domu rodzinnego. Sama też wiele razy je robiłam z dorsza, tołypygi, łososia lub innej białej ryby, którą właśnie miałam gotową do zjedzenia.
Kotlety mielone tradycyjne są dla mnie wspomnieniem domu moje mamy, kuchni babci i rodzinnych obiadów.
Kotlety mielone z mięsa wołowego
Kotlety mielone z mięsa wołowego są dla mnie wspomnieniem dzieciństwa. No nie ma co ukrywać wychowałam się na mielonych schabowych i gulaszach mięsnych. Tak się jadało! W tej chwili bardziej niż kotlety mielone z mięsa wołowego wolę roślinne, elastyczna jestem kulinarnie niczym gumka w gatkach ;) Nasi znajomi są tak mięsożerni, że oni dla odmiany praktycznie warzyw nie jedzą więc dla nich smażę, duszę i pichcę. Kotlety mielone z mięsa wołowego to element tradycyjnego polskiego obiadu!
ewka napisał
Od siebie dodam,że mam swój ulubiony sposób na kotlety,który osobiście sobie wymyśliłam.Mianowicie zamiast namoczonej bułki dodaję trochę cukinii,uprzednio startej na dużych oczkach tarki,nie odsączam,a dodaję tuz przed smażeniem.Kotlety wówczas rozpływają się w ustach,a ja nie cierpię zbitych i suchych.Trzeba jedynie uważać,żeby nie przesadzić z cukinia,żeby się kotlety nie rozpadały podczas smażenia,można dosypać bułki tartej dla zwięzłości.Wypróbuj Olgo,polecam:)
Piotr napisał
Miło tak się patrzy jakby były gotowe … ah.
vania napisał
To wspaniałe i ponadczasowe danie, polecam wszystkim.
waniliowa napisał
(; Kotlety mielone zawsze robię z tego pani przepisu!
bota napisał
Super są te kotlety!
Ronek napisał
Mielone kotlety to najlepsze kotlety
Kama napisał
Najlepszy przepis, bez zbędnych udziwnien i dodatków! Dodałam mniej bułki! Na kilo miesa nie 8 łyżek, tylko 6, plus zabek czosnku.
olo napisał
Proszę o sprecyzowanie:
w składnikach podaje Pani „olej do smażenia”
w dalszym przepisie napisane jest żeby „smażyć na oliwie”
Więc oliwa czy olej?
Olga Smile napisał
olo – olej z oliwek do smażenia lub olej dowolny do smażenia.
olo napisał
Przepraszam,może się czepiam ale jeżeli z oliwek to oliwa,jeśli natomiast jakiś inny tłuszcz roślinny to olej.
Marudny jestem ale staram się przestrzegać właściwego nazewnictwa:-)
Pozdrawiam.