Krem kokosowy
Uwielbiam krem kokosowy, nie często go kupuję, ze względu na cenę, ale często przygotowuję w zaciszu kuchni. W niecałe 10 minut zrobiłam w domu przy minimalnym nakładzie pracy obłędny krem kokosowy na kanapki, tak zwaną mannę kokosową. Rodzina wyjada mi krem w czasie mojej wieczornej kąpieli, wcale się nie dziwię, bo ja sama opanować się nie mogę. Sadyści, strach odejść od garów! Zrobiłam krem kokosowy drugi raz i popędziłam zrobić zdjęcie. Taki krem jest obłędny w smaku, kremowy, sam rozpuszcza się w ustach. W wersji z eko wiórków słoik o wadze 400 g według mojego przepisu kosztuje około 10 zł. W sklepie za słoik o wadze 400 g zapłacicie ponad 70 zł. Krem kokosowy jest cudowny na kanapki, a jaki wspaniały do koktajli, a do naleśników i posmarować nim można wytrawne herbatniki, popijając kawą z mlekiem kokosowym. Nie zrażajcie się składem, jest prostszy niż ustawa przewiduje, ale efekt jest obłędny. Przepis z dwoma składnikami, no tak, jak zacznę przepisy na jednoskładnikowe dania podawać to dopiero będzie mistrzostwo i zabawa.
Przechodzę do konkretów a na listę zakupów wpisuję wiórki, bo mi ich zapasy topnieją w zaskakującym tempie.
Krem kokosowy
Krem kokosowy – składniki:
• 200 g wiórków kokosowych
• 2 łyżki cukru trzcinowego lub białego, jeśli wolicie
Krem kokosowy – przygotowanie:
1. Wiórki przekładam do głębokiej miski o płaskim dnie. Wiórki rozdrabniam blenderem ręcznym, tak na sucho. Dociskam pulsacyjnie blender do dna miski i daję mu odpocząć, co kilkanaście sekund. Będzie ciężko pracował, ale gdzieś po minucie, wiórki zaczną zmieniać konsystencję. Staną się mokre i ciepłe. Tak ma być.
2. W młynku do kawy mielę cukier trzcinowy na cukier puder. Dodaję do kremu kokosowego i blenduję jeszcze przez kilka minut. Róbcie przerwy, żeby nie przegrzać blendera. To prosta czynność a efekt, efekt murowany!
3. Przekładam do słoika i trzymam zakręcony. W lodówce będzie twardniał, więc najlepsza będzie szafka kuchenna. I tak za długo nie postoi, więc warto mieć do niego blisko ;)
Anika napisał
Wiórki kokosowe nie chcą mi zmienić konsystencji… czy to moze byc wina blendera? Chodziło o blender typu „żyrafa” tak? Pozdrawiam serdecznie :))
Olga Smile napisał
ANitka – albo blender rady nie daje albo wiórki mocno odtłuszczone. Ja robię w kielichowych blenderach wysokoobrotowych.
Wioleta napisał
Czy do przełozenia toru tez bedzie sie nadawal?
Ania napisał
Przepyszny
Kasia napisał
Hmmmm…. Szkoda brudzić SŁOIK! Z blendera trudno się wyjmuje, ale to rafaello w najczystszej postaci! Mniaaaaam. Chyba dodam malibu i nikt mi nie musi pomagać… ;)
Sama napisał
Nie za bardzo rozumiem. Blender ręczny a wysokoobrotowy, to chyba różne rodzaje blendera? W treści podajesz ręczny, a widzę w jednej odpowiedzi na pytanie, że kielichowy wysokoobrotowy. W takim kielichowym nie dociska się ręcznie. Możesz proszę wyjaśnić? Jeśli ręczny, jaka moc najlepsza?
Olga Smile napisał
Sama – inna moc i szybkość wirowania ostrzy. :) Blendery ręczne to takie „zabaweczki” przy wysokoobrotowych :)