LENIWE KLUSKI Z WĘDZONYM TWAROGIEM
No tym razem znane danie w nowej odsłonie czyli leniwe kluski z wędzonym twarogiem a nie białym serem. Leniwe kluski z wędzonym twarogiem czy po prostu uwędzonym białym serem są fenomenalne. Świetnie smakują podane z podsmażoną na maśle cebulą i ziołami. Właściwie nic więcej do nich nie trzeba. To danie typowo wytrawne, które jednak kusi aromatem wędzenia i błogo rozleniwia. Od razu polecam zrobić ich więcej za jednym razem. Chociaż to szybki obiad to jednak nie ma za dużej porcji za żadnym razem. Powiem wam, że leniwe kluski z wędzonym twarogiem są zupełnie innym daniem, niż tak lubiane w kuchni polskiej kluski leniwe z serem białym. Tamte są jak z czasów dzieciństw a te leniwe kluski z wędzonym twarogiem bardziej przypominają mi kuchnie włoską. W sumie nie wiem czy to sprawa rozmarynu, konsystencji czy bogatego smaku mięsnego. Bo co jak co, ten intensywny aromat wędzonkowy sprawia, że masz wrażenie jedzenia klusek z boczkiem. Fajne oszukiwanie percepcji i smaku. Polecam z całego serca jeśli jesteś na diecie wege a masz słabość bo smaków z czasów dzieciństwa. Pytałam jakiś czas temu to swoich czytelników na facebooku, czy wola kluski na słodko czy jedna na słono? Ciekawa jestem jaka jest proporcja wielbicieli klusek leniwych na słodko, w porównaniu do frakcji na słono. Z olbrzymią przyjemnością zapraszam Was na leniwe kluski z wędzonym twarogiem lub wędzonym serem białym, które wystarczy podać z masłem, cebulą i ziołami.
LENIWE KLUSKI Z WĘDZONYM TWAROGIEM
LENIWE KLUSKI Z WĘDZONYM TWAROGIEM – składniki:
- 2 x 275 g wędzonego twarogu
- 2 szklanki mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej
- 2 jajka (lub pomiń)
- szczypta soli
- 100 g masła
- 2 gałązki rozmarynu
- 2 cebule
LENIWE KLUSKI Z WĘDZONYM TWAROGIEM – przygotowanie:
- Ser bały rozdrabniam widelcem, dodaję do niego mąkę i jajka. Mieszam i wyrabiam takie twardsze i zwięzłe ciasto.
- Z ciasta formuję wałki, i kroję w poprzek na kształt klusek.
- Zagotowuje wodę. Do osolonego wrzątku wrzucam leniwe kluski z wędzonym twarogiem.
- Delikatnie mieszam i czekam około 1-2 minut od wypłynięcia.
- Takie leniwe kluski z wędzonym twarogiem podaję z usmażoną na maśle posiekaną w kostkę cebulą i siekanym rozmarynem.
Andrzej napisał
Kiedyś z dziewczyną mieliśmy taka sytuacje, że oboje postanowiliśmy, że robimy leniwe. Poszliśmy więc na zakupy i ze zdziwieniem pytam dziewczynę po co jej cebula do leniwych ?! [Sic!] No i okazało się, że u niej w domu leniwe są leniwymi pierogami ruskimi, czyli takie kluski z sera, mąki, cebuli itd… A u mnie leniwe zawsze były leniwymi na słodko, tymi z bułką i cukrem. Także co dom to inne kluski / pierogi. 😉
Martyna napisał
Kopytka ❣
Małgośka napisał
Moja mama mówiła pierogi leniwe. Bez mąki ziemniaczanej i zawsze na słono, z masłem i bułką tartą😉🤗
Kasia napisał
Kopytka polane maselkiem z bułka tarta i posypane cukrwm😍😍😍
Justyna napisał
Dla mnie to dwie różne rzeczy i robi się obie 🙂
Marta napisał
Pierogi leniwe 🙂
Ewa napisał
Przecież kopytka to zupełnie coś innego niż leniwe!
Ania napisał
Kluski leniwe 🙂
Marta napisał
kopytka! ❤
Aga napisał
Wczoraj robilam. I otrzymalam pytanie: dlaczego one nie są okrągłe? Tak po prostu „historycznie” dlaczego kroi sie tak a nie inaczej, jak np kluski śląskie… 😉😁 Wie ktoś? Ja swoją teorię mam, ale może Wy wiecie…