MASŁO Z CZOSNKIEM I MIODEM
Proste i smaczne masło z czosnkiem i miodem jest dla mnie wspomnieniem dzieciństwa. Powiem wam, że masło z czosnkiem i miodem gryczanym, lipowym, spadziowym czy każdym innym, może być bardzo smacznym elementem śniadania albo kolacji. Ja osobiście w tej formie bardzo chętnie zjadam miód, chociaż tak na co dzień raczej go pomijam w swojej diecie. Pytałam na facebooku czytelników, jaki miód lubią najbardziej. Takie pytania i wiele odpowiedzi jest dla mnie elementem poznawania rynku. Zostało wymienionych tyle miodów, że aż w głowie się kręci. Kilku nie znałam, ale już zamówiłam i poznam, bo jestem bardzo ciekawa. Jako dziecko lubiłam masło z czosnkiem i miodem czy też mleko z masłem i czosnkiem. Tak jadało się u nas w sezonie jesiennym i zimowym, gdy wszelakie infekcje szalał w koło. Mam wrażenie, że masło z czosnkiem i miodem było stosowane jako zapobiegający środek, podnoszący odporność i leczniczy w razie potrzeby. Medycyna ludowa od zawsze znała czosnek i miód a masło w kuchni polskiej, tak jak cały nabiał, jest ważnym elementem codziennego menu. Niech takie masło z czosnkiem i miodem cieszy was smakiem i swoimi właściwościami zdrowotnymi.
MASŁO Z CZOSNKIEM I MIODEM
MASŁO Z CZOSNKIEM I MIODEM – składniki:
- 200 g masła o zawartości tłuszczu 82-84%
- ząbki czosnku
- 3 łyżki miodu
- pół łyżeczki soli
- pół łyżeczki mielonego pieprzu
MASŁO Z CZOSNKIEM I MIODEM – przepis:
- Masło wyjmuję z lodówki i zostawiam na blacie kuchennym na 20-30 minut.
- Czosnek obieram i ścieram na tarce lub przepuszczam przez maszynkę do zgniatania czosnku.
- W misce mieszam dokładnie masło, czosnek, miód, sól i pieprz mielony. Przekładam do słoika.
- Takie masło z czosnkiem i miodem trzymam w lodówce i podaje do chleba.
Aleksandra napisał
Gryczany.
Marzena napisał
z własnej pasieki:)
Ewa napisał
wrzosowy 🙂
Magia napisał
Leśny ze spadzi iglastej
Iza napisał
Dębowy. Moje tegoroczne odkrycie
Kilka lat temu odkryliśmy greckie miody, które różnią się od naszych, polskich. Są bardziej gęste i mniej słodkie, bo to miody od pszczół, które żyją dziko, zwykle w górach i których nikt nie dokarmia wodą z cukrem. U nas z tych sprawdzonych ekologicznych pasiek najbardziej mi smakuje ten ze spadzi iglastej
Hanna napisał
Faceliowy i akacjowy.
Monika napisał
Gryczany
Teresa napisał
spadziowy iglasty i rzepakowy… inne mogą nie istnieć😁
Ania napisał
Z kasztanowca. Rewelacyjnie wzmacnia naczynia krwionośne i siniaki goją się w oka mgnieniu. A co do smaku to nie ma tego gryzacego posmaku. Wada? Gorzki i ni nadaje się na kanapkę.
Weronika napisał
Słonecznikowy 🙂 piękny i pyszny 🙂