MLEKO ROŚLINNE
Często dostaję pytania o mleko roślinne. Wiem doskonale, że to właśnie mleko roślinne stanowi rewelacyjną alternatywę dla wielu moich czytelników. W dzisiejszych czasach, gdy cześć społeczeństwa nie chce lub zwyczajnie nie może spożywać nabiału pod żadną postacią, wtedy to właśnie mleko roślinne przychodzi z pomocą. Można śmiało w warunkach domowych pokusić się o przygotowanie go w różnych wariantach. Najpopularniejsze jest mleko roślinne z migdałów, ryżowe i sojowe. Oczywiście tu tylko wyobraźnia ogranicza możliwości robienia konkretnego mleka i troszkę blender. Ponieważ dobry i mocny blender pozwala na świetne upłynnienie orzechów, migdałów lub gryki do postaci jednorodnego płynu. Jeśli ma dużą moc i szybko wirujące ostrza, wtedy przygotujecie w nim wspaniałe mleka lub napoje roślinne. Zobacz, który blender wybrać i kupić! Z migdałów, orzechów włoskich, ze słonecznika z kurkumą, z pestek dyni takie, jeśli lubicie. Do tego bez najmniejszego problemu wyczarujecie swoje ulubione mleko ryżowe, orkiszowe, gryczane lub jaglane. U mnie na zdjęciu jest aksamitne mleko roślinne z migdałów całych ze skórką.Co ciekawe mleko roślinne potrafi mieć cudownie bały kolor i oszałamiający smak, który z kawą komponuje się fantastycznie! A Ty, jakiego mleka używasz: zwierzęcego czy może jednak mleko roślinne przypadło ci do gustu?
MLEKO ROŚLINNE
MLEKO ROŚLINNE – składniki:
- 250 g migdałów
- 650 ml wody
MLEKO ROŚLINNE – przepis:
- Do kielicha blendera wysokoobrotowego (lub innego) wsypuję odważone migdały wraz ze skórką. Nawet nie trzeba ich moczyć. Jeśli masz słabszy blender namocz je przez 6-8 godzin. Wodę wylej i podmień na nową przed miksowaniem.
- Dolewam wodę. Zamykam kielich. Ustawiam prędkość wirowania ostrzy na najszybszą.
- W ciągu 2 lub 3 minut (zależnie jak mocno chcecie podgrzać) uzyskacie cudowne mleko roślinne do kawy! Wystarczy je przelać przez lnianą ściereczkę lub worek do mleka roślinnego aby uzyskać zupełnie klarowane mleko roślinne.
Anonim napisał
Zdecydowanie roślinne
Anonim napisał
Rośliny nie dają mleka podchwytliwe pytanie.
Anonim napisał
Naturalne, zrobione w domu max 2-3 dni… Niestety :) mi też się zepsuło kilka razy, warto wyparzyć naczynie w którym trzymasz mleko zanim je tam wlejesz. Szmatka/worek do wyciskania też powinien być wyprany w wysokiej temperaturze i dobrze wysuszony przez użyciem. Powinno wtedy wytrzymac do 3 dni :)
Anonim napisał
Mój tato większość życia pił ogromne ilości mleka,ale prosto od krowy. Wydaje mi się że problemem są mleka z supermarketu. Mój organizm takiego od jakiegoś czasu nie toleruje. Roślinne uwielbiam migdałowe,a mój syn owsiane.
Anonim napisał
Nie chodzi o vega tylko o zdrowie a krowie mleko jest pełne antybiotyków i sterydów i krowa jest zmutowana żeby dawała dużo mleka albo dużo mięsa,zależy ma co jest przeznaczona ?
Anonim napisał
Produkty roslinne tez sa ulepszane genetycznie i pryskane tak wiec zdrowie ludzi jest albo baaardzo slono oplacane albo wcale. Ja staram sie zmieniac diete wlasnie dla zwierzat i wpieram vege ale nie uwazam ze to „zdrowsze” rozwiazanie.
Anonim napisał
Roślinne, najczęściej ryżowe
aniaw napisał
Nie lubię kawy z mlekiem roślinnym. Jakiś dziwny posmak. Jedynie kokosowe w proszku jeszcze daje radę bo z tym w płynie kawa jest ohydna. Sojowe ale nie każdej firmy też jest dobre ale akurat soi mam unikać ze względu na tarczycę.Przez 4 lata nie piłam słodkiego mleka teraz się złamałam i piję raz dziennie do kawy. Po tych 4 latach początkowo mleko mi nie smakowało ale teraz już jest dobrze. Tekst o mleku dla cielaków to taka głupota, że szkoda gadać. Ekspansja Mongołów możliwa była miedzy innymi dlatego, ze wszyscy , również dorośli pili mleko. Enzym rozkładający laktozę nie zanikał u dorosłych i w ten sposób mieli pożywienie zawsze w pobliżu (raczej kobyle niż krowie ale jednak). Wszelkie poważne badania wskazują, że mleko jest pokarmem zdrowym a wymysły w stylu, że pozbawia kości wapnia i sprzyja osteoporozie to kłamstwa. Oczywiście część ludzi nie może pić mleka z powodu chorób i wtedy są mleka roślinne ale to nie to samo i smakowo i ze względu na wartości odżywcze nabiału.
Agnieszka napisał
Roślinne, z dodatkiem wapnia ?
Anonim napisał
Krowie. Jakoś roślinne do mnie nie przemawia