MULTICOOKER REDMOND RMC-151E
Dzisiaj pokażę najnowszy multicooker Redmond RMC-151E jego możliwości i funkcje. Generalnie multicookery Redmond znam od wielu miesięcy. Pierwszy kupiłam sobie z myślą o wyjazdach, wakacjach, dłuższych służbowych podróżach i konieczności jedzenia poza domem. Nie chodzi o to, że jestem uzależniona od gotowania, co to, to nie … no może troszkę ;) Główny problem polega na tym, że członkowie mojej rodziny nie mogą jeść wielu rzeczy, które zazwyczaj znajdują się w restauracyjnych potrawach. Gdy staram się gotować jedno danie dla wszystkich wtedy dzieje się tak, że gluten odpada, nabiał odpada, jajka również, mięso też, część przypraw, do tego kilka orzechów, owoców i warzyw. Zjedzenie na mieście poza domem stanowi dla nas nie lada wyzwanie, a tak ogólnie rzecz biorąc i nazywając po imieniu, jest to prawie niewykonalne. O ile, kilka dni wytrzymujemy spokojnie na owocach o tyle po 4-5 dniach mamy już ochotę na zupę, swój chleb z jakąś pastą, gulasz albo pilaf z dodatkami. Koleżanki namawiały mnie na Thermomix, ja jednak zdecydowałam się na multicooker Redmond. Po pierwsze Redmond ma większą misę, bo aż 5 litrową, a to pozwoli na ugotowanie około 3 litrów zupy lub gulaszu bez najmniejszego problemu. Ponadto zmieści się do niej także w razie potrzeby aż 1,5 kilogramowa karkówka lub blisko 2 kg kurczak lub duży bochenek chleba. Po drugie Redmond jest urządzeniem wielofunkcyjnym do gotowania, pieczenia i smażenia. Po trzecie robi pizzę, gulasze, piecze mięso np. całego kurczaka, dusi. Zastępuje jogurtownicę, prodiż, wolnowar, szybkowar, parowar i frytkownicę, a także kilka innych urządzeń, ale o tym w dalszej części wpisu. Możliwości jest wiele, nawet więcej niż się spodziewałam kupując mój pierwszy Redmond. I tak najpierw pojawił się u mnie multicooker Redmond RMC-M90E (to ten po prawej stronie zdjęcia) a teraz multicooker Redmond RMC-151E. Zobacz też inne moje Testy AGD na stronie. Zapraszam!
I właśnie model RMC-151E pokazuję dzisiaj w całej okazałości na przykładzie kilku przepisów, aby pokazać rozległe jego możliwości. Multicooker Redmond RMC-151E sprawdzi się w kuchni w wielu sytuacjach. Gdy nie masz piekarnika, gdy masz ochotę na danie jednogarnkowe, a nie chcesz pilnować go na gazie, gdy lubisz aby ciepła kolacja czekała na ciebie po powrocie z pracy, gdy przypalasz ryż (a w nim wyjdzie idealny). Także wtedy, gdy chcesz lub musisz piec chleb bezglutenowy lub często wyjeżdżasz i lubisz zjeść coś domowego poza domem. W małej kuchni posiadanie frytkownicy, parowaru, wolnowaru zajmuje wiele miejsca w szafkach, tu wszystkie te funkcje zostały zamknięte w jednym urządzeniu. Wygodne, wielofunkcyjne i przyjemne rozwiązanie. Ja jestem bardzo zadowolona. Przygotować można w nim dosłownie wszystko, o czym dusza zapragnie. To rozwiązanie dla studentów, młodych matek, osób czynnych zawodowo oraz starszych, które zapominają o gotującej się zupie. Dla tych bez piekarników, którzy wynajmują mieszkanie, dla matek oraz dla bezdzietnych i często wyjeżdżających osób.
Multicooker REDMOND RMC-151E:
- Gotuje
- Smaży
- Piecze
- Dusi
- Podgrzewa
- Utrzymuje ciepło
- Sam się myje
Multicooker Redmond RMC-151E zastąpi na co dzień w kuchni wiele urządzeń:
- Automat do chleba
- Frytkownicę
- Piekarnik
- Kuchenkę z palnikami
- Wolnowar
- Jogurtownicę
- Parowar
- Garnek
- Patelnię
- Fondue
- Pasteryzator
- Sterylizator
- Podgrzewacz
- Maszynę do wyrastania ciasta
Gdy kupiłam pierwszego multicookera Redmond już byłam nim zachwycona po kilku dniach użytkowania. To wygodne urządzenie, które pozwala na zmniejszenie ilości sprzętu już posiadanego lub co jeszcze fajniejsze, wyprzedzi wasze potrzeby :) To miłe, że w jednej misie można podgrzewać, smażyć, dusić, gotować, piec i parować.
Programy multicookera Redmond RMC-151E
Programy i wielofunkcyjność multicookera Redmond to jego znaki rozpoznawcze. Urządzenie posiada aż 49 programów w tym 20 automatycznych z 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie. Ponadto każdy program można wydłużyć lub skrócić tak, aby uzyskać najlepszy efekt podczas przygotowywania posiłków.
Multicook
Program przeznaczony jest do przygotowywania dań według parametrów temperatury i czasu przygotowania wybranych przez użytkownika. Dzięki programowi Multicook multicooker Redmond RMC-151E jest w stanie zastąpić cały zestaw sprzętu kuchennego i umożliwia przygotowanie dań praktycznie według każdego przepisu kulinarnego, czy to zaczerpniętego ze starej książki czy też ściągniętego z Internetu. Domyślny czas przygotowania wynosi 30 minut, temperatura przygotowania 100 stopni. Przedział ręcznej regulacji temperatury wynosi od 33 stopni aż do 180 stopni Celsjusza (z możliwością zmiany co 5 stopni).
Przyjaciółka poprosiła mnie abym spróbowała w multicookerze Redmond zrobić żeberka wieprzowe, takie klasyczne, domowe, jakie robiła kiedyś jej mama. Są to smaki do których się wraca, które wspomina się z sentymentem, dla wielu osób są to właśnie takie tradycyjne dania kuchni polskiej, jak boczek pieczony, karkówka z majerankiem, grochówka z wędzonką, golonka czy właśnie żeberka. Podjęłam wyzwanie i zrobiłam. A co, trzeba iść z duchem czasu i spełniać prośby przyjaciół i znajomych. Do tego jest to świetna próba dla Redmonda.
Żeberka wieprzowe
- 1,5 kg żeberek wieprzowych
- 4-5 cebul
- 4 łyżki oleju lub masła
- 5 listków laurowych
- 5 ziaren ziela angielskiego
- sól i czarny pieprz do smaku
- 1 łyżka mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej
- kasza lub ziemniaki do podania
- Żeberka kroję na porcje, mniej więcej 4 cm, zależnie od grubości mięsa tak, aby były dwie kostki lub jedna w każdym kawałku. Następnie każdy z nich obsypuję solą oraz czarnym mielonym pieprzem. Żeberka obsmażam na oleju lub smalcu z obu stron w multikookerze Redmond na programie FRY. Przekładam partiami do talerza.
- Cebule obieram, kroję w plasterki i podsmażam na oleju na programie FRY.
- Gdy są złote przedkładam do nich wszystkie żeberka. Dodaję ziele angielskie, listki laurowe i około 500 ml wody lub soku jabłkowego.
- Włączam program Multicook, ustawiam temperaturę 125 stopni Celsjusza i czas 2”30 minut. W międzyczasie mieszam mięso, tak aby wszystkie kawałki równo się udusiły. Żeberka staną się miękkie i delikatne.
- Podaję je z tłuczonymi ziemniakami lub kaszą gryczaną czy jęczmienną.
Cook (gotowanie)
Program przeznaczony jest do gotowania warzyw i roślin strączkowych. Czas przygotowania domyślnie wynosi 40 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Express (gotowanie ekspresowe)
Program przeznaczony jest do szybkiego gotowania ryżu, kaszy na sypko oraz podgrzewania gotowych już dań. Możliwość regulacji czasu przygotowania i korzystania z funkcji opóźnionego startu w tym akurat programie są niedostępne.
Stew (duszenie)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pieczywa, ragout, duszenia mięsa, drobiu, warzyw i dań wieloskładnikowych. Domyślny czas przygotowania wynosi 1 godzinę. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Tym razem chciałam pokazać, że Multicooker jest urządzeniem tak wielofunkcyjnym, że zastąpi w domu również piekarnik. Nie tylko można w nim gotować, dusić ale również po prostu przyjemnie piec. Co ciekawe i co powinno ucieszyć wiele osób, mieści się do miski również cały kurczak, u mnie dość spory ponieważ o masie blisko 2 kilogramów. Po upieczeniu mięso jest miękkie, delikatne, soczyste. Nie jest przesuszone i żylaste jak dzieje się to czasami w piekarnikach lub rozgotowane i miękkie jak to bywa w innych garnkach.
Kurczak pieczony w multicookerze Redmond
- 1 kurczak o wadze do 2 kg
- 200 g boczku wędzonego
- 4 cebule
- 3 marchwie
- 1 duży korzeń pietruszki
- 3 łodygi selera naciowego
- 1 główka czosnku
- 2 łyżki oleju
- zioła lub przyprawa do kurczaka
- Marchew, pietruszkę i cebule obieram. Cebule kroję w drobną kostkę, warzywa korzeniowe ścieram na tarce o dużych oczkach. Selera kroję w drobną kostkę.
- Boczek kroję w paski lub kosteczkę.
- Nastawiam program FRY, wlewam olej do miski multicookera Redmond. Wrzucam boczek i cebulę. Smażę z otwartą klapą często mieszając. Po 10 minutach dodaję pozostałe warzywa i dalej mieszam.
- Czosnek przekrawam na pół w poprzek.
- Kurczaka myję, osuszam, solę i nacieram przyprawami. Do środka wkładam obie połówki czosnku. Kurczaka związuję i układam na podsmażonym boczku i warzywach. Można je również rozgarnąć.
- Zamykam klapę multicookera, nastawiam program STEW i piekę kurczaka przez 1:50 minut.
- Wyjmuję i podaję razem z sosem i warzywami.
Pizza (pizza)
Program przeznaczony jest do przygotowywania pizzy z mięsem, drobiem, serem, warzywami, oliwkami, ryba lub innymi dodatkami. Domyślny czas przygotowywania wynosi 25 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Misa Redmond RMC-151E
Opowiem wam jeszcze o misie, która znajduje się w multicookerze Redmond RMC-151E. Jej pojemność całkowita to 5 litrów. Ale jak pisałam wcześniej należy przyjąć, że użytkowa jest około 3 litrów. Co ważne, ta misa pokryta jest specjalną nieprzywierającą powłoką antyadhezyjno-ceramiczną firmy ANATO. Nic do niej nie przywiera, nie przylepia się. Łatwo się myje, nic się nie lepi. Wspaniała!
Porridge (kasza na mleku)
Ten program przeznaczony jest do przygotowywania różnych kasz z użyciem mleka pasteryzowanego o niskiej zawartości tłuszczu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany do 1 minuty (dla wartości do 1 godziny)
W celu uniknięcia wykipienia mleka i osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu zaleca się przed rozpoczęciem przygotowania wykonać następujące czynności:
– dokładnie opłukać produkty pełnoziarniste jak ryż, kasza gryczana, kasza jaglana, aż zlewana woda będzie przeźroczysta
– przed gotowaniem posmarować misę multicookera masłem śmietankowym
– dokładnie przestrzegać proporcji, odmierzając składniki zgodnie ze wskazówkami podanymi w książce z przepisami załączonej do urządzenia. Można zwiększyć lub zmniejszyć ilość składników wyłącznie z zachowaniem proporcji
– w przypadku gotowania z użyciem mleka pełnotłustego , należy rozcieńczyć go wodą w proporcji 1:1
Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że właściwości mleka i kasz zależnie od producenta i miejsca pochodzenia, mogą różnić się, co może mieć wpływ na ostateczny rezultat przygotowania dania.
Soup (zupa)
Program jest przeznaczony do przygotowania bulionów, zup warzywnych, zaprawianych, na zimno. Domyślny czas przygotowywania wynosi 60 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Ponieważ u nas w domu dzień bez zupy jest dniem straconym, dlatego też nie omieszkam pokazać wam również zupy z multicookera Redmond. Tak się składa, że program do zup wykorzystuję dość często, zwłaszcza podczas różnych wyjazdów i służbowych podróży. Ograniczenia diety często zmuszają mnie do gotowania sobie samej. Właśnie tak poznałam swój pierwszy multicooker Redmond, ale o tym już pisałam. W każdym razie ugotowałam już większość zup w tym urządzeniu. Wszelakie warzywne, gęste i rzadsze, słodsze i kwaśniejsze. Wszystkie wychodzą rewelacyjnie. Dzisiaj zapraszam na prosty barszcz Ukraiński, taki na szybko.
Zupa barszcz ukraiński
- 2 duże marchewki
- 1 korzeń pietruszki
- 1 łodyga selera naciowego
- 1 cebula
- 2-3 buraki
- 1 kwaśne jabłko
- kilka ziemniaków
- 1 puszka ugotowanej białej fasoli
- sól oraz pieprz czarny mielony
- 2 listki laurowe
- 5 kulek ziela angielskiego
- 3 łyżki oleju, oliwy, masła lub margaryny eko bezmlecznej
Barszcz ukraiński przygotowanie:
- Włączam program FRY. Cebulę obieram, szatkuję w kostkę i smażę na złoto w misie multicookera Redmond.
- Marchewki, pietruszki, seler i buraki obieram i ścieram na tarce o dużych oczkach.
- Przekładam do misy z usmażonymi cebulami i przesmażam razem przez kilka minut. Dzięki temu barszcz nabierze słodkości.
- Dolewam do garnka około 2 litrów wody, dodaję przyprawy, nastawiam program SOUP gotuję.
- W międzyczasie obieram ziemniaki, kroję w grubą kostkę i dodaję po 30 minutach do zupy.
- Gdy program się zakończy dodaję ugotowaną wcześniej fasolę i starte jabłko a następnie całość doprawiam solą i pieprzem. Podaję w wazie z dodatkiem śmietany i ozdabiam natką pietruszki.
Rice (ryż)
Program przeznaczony jest do gotowania kasz w wodzie a także tytułowego ryżu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Grain (kasze)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych kasz i dodatków a także gotowania w wodzie kasz na sypko. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 4 godzin z możliwością zmiany co do 1 minuty.
Steam (para)
Program poznaczony jest do gotowania na parze a tym samym do przygotowywania w ten sposób mięsa, ryb, warzyw i drobiu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 20 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Do gotowania w tym trybie przeznaczone jest specjalne dwupoziomowe naczynie, taki koszyk z dziurkami. Oczywiście wchodzi on w skład zestawu.
Na przykładzie przepisu na rybę z pary z warzywami i ziemniakami można idealnie pokazać program … Do zestawu multicookera Redmond dołączony jest wykonany z tworzywa koszyk do parowania różnych produktów spożywczych. To świetne rozwiązanie, proste do mycia i wygodne również do codziennego użytkowania. Od dawna wiadomo, że jedzenie przygotowane z parowaru jest niskokaloryczne, smaczne i delikatne. Tym razem Redmond zmienia się właśnie w ów parowar. Co ciekawe w międzyczasie ugotowałam jeszcze ziemniaki z wody. W 25 minut powstał obiad dla 2 osób bez specjalnego wysiłku i pracy. Wszystko zostało ugotowane idealnie. A o to przecież chodzi!
Ryba z pary z warzywami i ziemniakami
- 2 kawałki dowolnej ryby, tym razem jest to łosoś
- kilka różyczek brokułu
- kilka różyczek kalafiora
- 2-3 marchwie
- około 600 g ziemniaków
- koperek
- sok z ½ cytryny
- przyprawy do ryby lub tylko sól i czarny pieprz
- Rybę opłukuje pod kranem. Wycieram, solę, posypuję pieprzem.
- Nalewam wodę do miski mulitcookera Redmond wkładam obrane ziemniaki. Wstawiam do urządzenia.
- W koszyku do parowania układam rybę, marchew pokrojoną w grube plastry, brokuły i różyczki kalafiora. Koszyk do parowania wstawiam do miski.
- Włączam program STEAM ustawiając go na 25 minut. Podaję.
Sauce (sos)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych sosów, a także konfitur i dżemów. Domyślny czas przygotowywania wynosi 35 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut. Możliwe jest również, w razie potrzeby, gotowanie z otwartą pokrywą.
Bake (wypieki)
Program jest przeznaczony do zapiekania mięsa, drobiu a także wyrobów z ciasta drożdżowego lub niezawierającego drożdży, czyli takiego na proszku do pieczenia ewentualnie sodzie. W tym także ciasta francuskiego. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Karkówka pieczona
Taka karkówka kojarzy mi się z domem rodzinnym i kanapkami do szkoły. Domowe mięsa mają znacznie lepszy skład niż wszystkie inne, które można kupić w sklepach. Jeśli nie macie piekarnika, a nie chcecie gotować karkówki, wtedy właśnie multicooker Redmond sprawdzi się znakomicie! Upieczona, zwarta, pełna smaku, będzie smakować wam w kanapkach jak również na ciepło po prostu pokrojona w plastry i podana z kopytkami lub ziemniakami.
- 1,5 kg karkówki
- 5 łyżek majeranku
- 1 główka czosnku
- 3 łyżeczki soli
- olej około 50 ml
- woda około 100 ml
- czarny pieprz mielony do smaku
- Obieram czosnek i rozgniatam w prasie lub bardzo drobno kroję.
- Karkówkę nacieram solą, czosnkiem, majerankiem i pieprzem.
- Obwiązuję sznurkiem w poprzek, aby karkówka była okrągła i utrzymywała kształt podczas pieczenia.
- Karkówkę wkładam do miski multicookera, włączam program BAKE i ustawiam czas 2:30 minut. Zamykam pokrywę i już! Multicooer zrobi resztę :)
- Po upieczeniu należy odstawić karkówkę na 20 minut, aby odpoczęła, pokroić w grube plastry i podać na obiad lub pokroić w cienkie plastry i używać jako domowej wędliny.
Self-clean (samooczyszczanie)
Program przeznaczony jest do automatycznego czyszczenia misy multicookera i wewnętrznej zdejmowanej pokrywy. Domyślny czas wynosi 30 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Fry (smażenie)
Program przeznaczony jest do smażenia mięsa, warzyw, ryb, drobiu a także ryżu do risotto. Domyślny czas przygotowywania wynosi 15 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 2 godzin z możliwością zmiany co 1 minutę.
Slow cook (duszenie na wolnym ogniu)
Program przeznaczony jest do przygotowywania mleka topionego, u nas znanego pod nazwa mleka w puszcze, czyli słodkiego i gęstego. A także do przygotowywania konserw mięsnych, golonki wieprzowej, i galaret mięsnych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 5 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Na potrzeby tego wpisu przygotowałam specjalnie dla wszystkich osób lubiących tradycyjną kuchnię mięsną golonkę. Taką miękką i delikatną.
Golonka w piwie i miodzie
- 4 golonki wieprzowe
- 500 ml piwa
- 4 duże cukrowe cebule
- 3 łyżki miodu
- 4 listki laurowe + 10 kulek ziela angielskiego
- 4 łyżki smalcu
- 2-3 łyżeczki soli
- 2 łyżeczki słodkiej papryki (może być wędzona)
- ½ łyżeczki pikantnej papryki (również może być wędzona)
- 1 łyżka miodowej musztardy
-
- Golonki myję, osuszam.
- Cebule kroję w piórka lub talarki. Układam na dnie miski multicookera.
- W misce mieszam miód z musztardą, ostrą papryką, słodką papryką, kilkoma szczytami soli. Dokładnie nacieram golonki.
- Na cebuli układam golonki, dolewam piwo, dodaję, smalec, listki laurowe i ziele. Ustawiam program Slow cook (duszenie na wolnym ogniu) i czas 5 godzin.
- Podaję na ciepło z piwem najlepiej lub winem jeśli ktoś woli. No i chlebem koniecznie.
Bread (chleb)
Program przeznaczony jest do wypiekania rozmaitych rodzajów chleba z mąki pszennej z dodatkiem mąki żytniej. Program przewiduje pełen cykl przygotowania od wyrastania ciasta do wypiekania. Teraz można samodzielnie przygotować smaczny chleb w warunkach domowych nie posiadając ani piekarnika ani automatu do chleba. Multicooker zastąpi oba te urządzenia. Domyślny czas przygotowywania wynosi 3 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 6 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Kilkadziesiąt osób prosiło mnie, abym pokazała przepis na chleb bezglutenowy z multicookera. Zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że chleb jest ważnym produktem spożywczym. Osoby na diecie bezglutenowej nie mają łatwo. Chleby dostępne w sprzedaży nie dość, że są koszmarnie drogie to jeszcze w smaku praktycznie nigdy nie przypominają chleba. To coś pomiędzy watą, gorzkim ciastem i sucharem. Specjalnie do tego testu opracowałam przepis na chleb bezglutenowy, pyszny, zdrowy i prosty do przygotowania. Chleby bezglutenowe sama piekę bardzo często, ponieważ nie wszyscy w moim domu mogą jeść gluten. Dlatego też doskonale rozumiem wszelkie rozterki i problemy bezglutenowców. Chleb bezglutenowy ten dokładnie, na który podaje przepis poniżej upiekłam kilkanaście razy, żeby mieć pewność, że wyjdzie i będzie smaczny. Powtarzalność przepisów jest niezwykle ważna. Dlatego też dobranie odpowiedniego przepisu do urządzenia zajęło mi kilka dni, ale jak to mówią, dla chcącego nie ma nic trudnego. I oto jest, świetny w smaku i konsystencji chleb bezglutenowy, który z powodzeniem upieczesz z multicookerze Redmond.
Chleb bezglutenowy do pieczenia w multikookerze Redmond
- 600 g mąki gryczanej
- 300 g mąki ziemniaczanej
- 120 ml mleka w proszku
- 100 g mąki kukurydzianej
- 2 łyżki chia
- 1 łyżka soli
- 1 łyżka cukru
- 750 ml wody
- 2 łyżki oleju jadalnego dowolnego
- + 250 ml wody do zaczynu
- W niedużym garnuszku lub sporej misce mieszam drożdże z wodą, cukrem, kilkoma łyżkami mąki gryczanej, łyżką mleka w proszku i mieszam. Zostawiam do wyrośnięcia na 15 – 20 minut.
- W innej misce mieszam wszystkie suche składniki, dodaję zaczyn z mąką, wodę, olej i drewnianą łyżką mieszam do czasu aż ciasto chlebowe stanie się jednorodne.
- Przekładam ciasto do miski multicookera Redmond. Zostawiam na 10 minut. Następnie nastawiam program BREAD na 4 godziny i piekę chleb. Gdy pieczenie się zakończy, otwieram na chwilę pokrywę, aby odparowała wilgoć. Włączam jeszcze na program PIZZA na 35 minut, aby chleb się przypiekł i stał rumiany.
- Studzę cały chleb na kratce. Wkładam do torebki i przechowuję w lodówce.
Deep fry (smażenie na głębokim oleju)
Program przeznaczony jest do przygotowywania różnorodnych produktów na głębokim oleju z pomocą specjalnego metalowego koszyka, który wchodzi w skład zestawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 30 minut. Temperatura przygotowania od 120-180 stopni Celsjusza z możliwością zmiany co 5 stopni. Możliwa jest ręczna konfiguracja czasu przygotowania od 5 minut do 30 minut z możliwością zmiany co 5 minut. Podczas korzystania z tego programu należy zostawić pokrywę otwartą. Sygnał dźwiękowy poinformuje nas o osiągnięciu przez urządzenie zadanej temperatury.
Pilaf (pilaw)
Program przeznaczony jest do przygotowywania rozmaitych rodzajów pilawu. Domyślny czas przygotowywania wynosi 50 minut. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 8 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Yogurt (jogurt)
Wszyscy znamy jogurt. Jest to fermentowany produkt mleczny bogaty w wartości odżywcze i niezwykle popularny na całym świecie. Program YOGURT umożliwia przygotowanie w warunkach domowych różnorodnych rodzajów smacznych jogurtów, naturalnych i smakowych. Domyślny czas przygotowywania wynosi 8 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 105 minut do 12 godzin z możliwością zmiany co 5 minut.
Jogurt domowy
Jeśli lubicie jogurt i różne przetwory mleczne, to ten program w multicookerze Redmond zdecydowanie was ucieszy. Przygotowanie jogurtu jest proste jak nigdy dotąd.
- 1 litr pasteryzowanego mleka
- 4 łyżki mleka w proszku
- 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii
Mleko przelewam do garnka z dzióbkiem. Lekko podgrzewam do temperatury 40 stopni. Dodaję mleko w proszku, mieszam a następnie dodaję 2 łyżki jogurtu z żywymi kulturami bakterii. Napełniam mlekiem pudełka do jogurtów, które znajdują się w zestawie z multicookerem Redmond. Słoiczki zamykam i wstawiam do miski multicookera, dodaję tyle wody aby słoiki były zanurzone w ¾ wysokości. Włączam program YOGURT i tyle. Resztę pracy z utrzymaniem temperatury wykonuje za mnie Redmond. Po zgęstnieniu i utworzeniu skrzepu pojemniki z jogurtem wstawiam do lodówki. Jogurt nadaje się do jedzenia przez około 5 dni.
Chilli (chili)
Program poznaczony jest do przygotowywania sosu chilli. Domyślny czas przygotowywania wynosi 2 godziny. Zakres konfiguracji ręcznej czasu przygotowania od 10 minut do 10 godzin z możliwością zmiany co 10 minut.
Zestaw Multicooker Redmond RMC-151E zawiera:
– Multicooker z umieszczoną wewnątrz misą z powłoką Anato
– Naczynie do przygotowywania potraw na parze
– Koszyk z rączką do smażenia na głębokim oleju
– Miarkę plastikową z podziałką
– Chochelkę
– Łyżkę płaską
– Uchwyt metalowy na chochlę/łyżkę
– Szczypce do wyjmowania misy
– Kabel zasilający
– Instrukcję obsługi
– Książkę serwisową
– Zestaw szklanych słoiczków do jogurtu (4 szt.) z pokrywkami i datownikiem
– Książkę kucharską „100 przepisów”.
Specyfikacja urządzenia Multicooker
Redmond RMC-151E
- Moc: 950 W
- Pojemność: 5 L
- Powłoka misy: antyadhezyjno-ceramiczna firmy ANATO® (Korea)
- Ilość programów: 49 (20 automatycznych + 29 z ustawieniami konfigurowanymi ręcznie)
- Panel sterowania: dotykowy
- Wyświetlacz: LED
- Tryb pracy „MULTICOOK”: 35°С – 180°С (zmiana co 5°С)
- Zawór wypuszczania pary: zdejmowany
- Wewnętrzna pokrywa zdejmowana
- Funkcja MASTERCHIEF
- Program „SELF-CLEAN”
- Ogrzewanie 3D
- Funkcja Slow Cook
- 5-letnia gwarancja producencka
Podsumowanie:
Multicooker Redmond RMC-151E jest nowoczesnym, wielozadaniowym urządzeniem kuchennym, które znajdzie swoje zastosowanie w kuchni początkującej kucharki, ale również osoby z dużym doświadczeniem w gotowaniu, pieczeniu, smażeniu i duszeniu. Właśnie dzięki tej swojej wielozadaniowości zastąpi kilkanaście urządzeń kuchennych. To wygodne i skuteczne rozwiązanie dla osób lubiących gotowanie i tych, które po prostu muszą gotować. Sprawdzi się w domach, również podczas wyjazdów, w akademikach, małych i dużych mieszkaniach. Trzeba przygnać, że Multicooker Redmond RMC-151E jest estetyczny, nowoczesny, bezpieczny, wygodny do użytkowania, prosty w obsłudze i funkcjonalny. Prosty do używania, do mycia (właściwie sam się myje) i zabiera mniej miejsca w szafce niż wszystkie urządzenia, które może zastąpić. Multicooker Redmond RMC-151E jest moim drugim urządzeniem tej marki, ale coś czuję, że nie ostatnim. Ciekawa jestem innych modeli i ich nowatorskich funkcji.
Ciekawa jestem, co ty przygotujesz w Multicookerze REDMOND lub jakie jest twoje ulubione danie obiadowe?
Tomek napisał
Nie wiem czemu przeglądając tego posta przyszły mi do głowy pampuchy – drożdżowe miękkie bułki przygotowywane na parze. To jeden z moich smaków dzieciństwa i od dziecka ich nie jadłem, ale skoro Multicooker jest taki wszechstronny, to z pewnością przygotowanie ich to będzie bułka z masłem. No może bez masła (bo żon na diecie), ale na przykład z jogurtem i świeżymi owocami jagodowymi. Ciekawe czy zasmakują naszej 5-letniej córci :)
Dominika napisał
Dziś mam dzień zaplanowany od rana
Bo wieczorem zjawia się u mnie „zjadaczów” gromada.
Ułatwię sobie życie i znajdę czas na babskie sprawy
A Multicooker wyręczy mnie aż nie do wiary.
Od słodkości zaczynamy:
Drożdże, cukier, jaja, mleko, olej, mąka i mieszamy
Odstawiamy na godzinę…
A w tym czasie kawkę wypijamy.
Wlewam ciasto, śliwki na wierzch,
Multicooker już piecze dla mnie.
I tak oto mam gotowe
Po godzinie pyszne ciasto drożdżowe.
To nie koniec mej przyjaźni:
Złota dynia, ziemniak, łyżka masła
Świeży imbir, sól, pieprz i basta
Wkładam wszystko w Multicooker
I już czekam na pyszną zupę.
Raz kalafior, pomidory, dwie cukinie i papryka
Świeże zioła z parapetu sól i pieprz do kompletu
Dusze wszystko jakiś czas i potrawę mam na czas.
A do tego ryż lub kasza, więc podaję i zapraszam.
Och, jak szybko wszystko poszło
To duszenie i pieczenie, gotowanie i smażenie
A jedzenie miód-malina,
Bo robota z Multicookerem to krótka chwila.
Ania Kaz napisał
Pani Olgo, chciałabym wykorzystać ten Multicooker firmy Redmond do stworzenia czegoś przepysznego – dżemiku ze śliwek z czekoladą. Zawsze stoję kilka godzin i mieszam, mieszam i mieszam. Ten zaoszczędzony czas mogłabym wykorzystać na skończenie ostatniej powieści pani Małgosi Gutowskiej-Adamczyk albo zagrałabym ze swoimi córkami w ulubioną grę planszową :). Do wykonania tego świetnego dodatku do naleśników(albo do wyjadania łyżeczką ze słoika) potrzebne są 3 kg słodkich śliweczek, dobrej jakości czekolada, opcjonalnie kakao oraz jedna szklanka cukru. Śliwki należy wypestkować, wsypać do garnka z grubym dnem, po dodaniu cukru mieszać, aż odparują. Jeśli konsystencja już nas zadowala, dodajemy czekoladę lub kakao. Następnie trzeba dżemik zapakować do słoików i poddać je pasteryzacji.
Dla przyjaciół Ania :) napisał
Jestem studentką, miłośniczką zdrowego odżywiania, weganką i alergiczką. Te cztery rzeczowniki oczywiście nie oddają w pełni mojego charakteru, ale tak w telegraficznym skrócie najlepiej pokazują, dlaczego REDMOND byłby spełnieniem moich marzeń (choć do czasu Pani prezentacji nie wiedziałam nawet o jego istnieniu!).
Mieszkam w akademiku, przez co mój dostęp do kuchni i zestaw naczyń kuchennych jest mocno ograniczony. Mam alergię na gluten i soję, nie jem także produktów odzwierzęcych – wiem, że Pani jak mało kto rozumie, że w praktyce oznacza to bycie zdanym na gotowanie wszystkiego samemu, bo mało sklepowych gotowców spełnia wymogi mojej diety – a jeszcze mniej jest smacznych lub w ogóle jadalnych! Ale ja bardzo lubię sama gotować, a dzięki śledzeniu Pani bloga pomysłów na pyszne, zdrowe, a do tego wegańskie i bezglutenowe posiłki nigdy mi nie brakuje :). Znajomi z piętra śmieją się, że gdy mnie szukają, idą od razu do kuchni zamiast pukać do drzwi mojego pokoju ;). Ale czasami już się denerwują, gdy widzą całą kuchenkę zajętą przez garnki z ryżem, soczewicą z warzywami, patelnię ze smażącą się cebulą, a pośród całego tego zamieszania – mnie w szale gotowania. I czuję się winna, bo wiem, że nie mam prawa zagarniać całej kuchni dla siebie, nawet jeśli potem dzielę się ugotowanym daniem (lubię zaskoczone miny znajomych i komentarze „Jakie to dobre!”, jakby tylko ciężkie potrawy mięsne czy z glutenem lub nabiałem mogły być smaczne ;)).
Ale jak już wspomniałam, wyposażenie kuchni w akademiku jest bardzo skromne: kuchenka elektryczna, mikrofalówka, czajnik elektryczny i opiekacz do grzanek to cała nasza „zaawansowana technologia”, nawet piekarnika brak! Przywiozłam sobie z domu jakiś czas temu blender ręczny z kubkiem i dzięki niemu mogę przygotowywać chociaż pasty warzywne, jakieś sosy, koktajle z miękkich składników. Ale mimo, że staram się doceniać i wykorzystywać w pełni to, co mam, niektórych sprzętów (a przez to i potraw) po prostu bardzo mi brakuje i nie da się ich zastąpić niczym innym. Tęsknię za piekarnikiem i parowarem, a już najbardziej za tym, żeby w ogóle mieć MIEJSCE do gotowania.
Poza tym wszystkim ;) bardzo lubię podróżować. W zeszłym roku udało mi się dostać na wymianę studencką do Finlandii. Wyjazd był wspaniały, chciałabym tam kiedyś wrócić… Ale po tygodniu pobytu zaczęłam żałować, że nie zabrałam z domu chociaż tego ręcznego blendera, bo AGD w akademiku wyglądało jak u nas, a na moim piętrze na jedną kuchnię przypadało nas 17 osób! Wiem, że niektórym (moim rodzicom!) może się wydawać dziwne, że pierwsza myśl podczas pakowania brzmi: „Gdzie ja zmieszczę mój blender, parowar (i parę innych niezbędnych sprzętów ;))?”, ale ponieważ wiem, że podczas wyjazdów z powodu diety jestem zdana na przygotowywanie potraw sama lub jedzenia głównie owoców i warzyw – jest to dla mnie NAPRAWDĘ WAŻNA KWESTIA. Multicooker byłby dla mnie pod każdym względem absolutnym wybawieniem: nie potrzebowałabym już nawet kuchni, starczyłby mój pokój, żeby przygotować choćby ciepłą owsiankę lub congee na śniadanie.
Często żartuję, że większość życia spędzam w kuchni i w zasadzie to ona jest moim prawdziwym domem – dzięki REDMONDOWI mogłabym się wszędzie czuć jak w domu :)!
Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za straszliwe gadulstwo! Ale krócej się nie umiem, kiedy na czymś mi tak zależy… To strasznie miłe, że prezentuje Pani i dzieli się takimi niezwykłymi urządzeniami z czytelnikami! Pozdrawiam, Ania.
MonikaS napisał
Ucha
50 dkg łososia
3 ziemniaki
1 cebula
1 marchewka
kilka ziarenek czarnego pieprzu
2 liście laurowe
sól do smaku
1 kieliszek wódki
koperek
Rybę umyć, pokroić, włożyć do 2,5 l wody; dodać cebulę (nie obierać),obraną marchew; wstawić do multicookera i przykryć; po 30 minutach wyjąć szumówką rybę,marchew i cebulęa dodać pokrojone ziemniaki, pieprz i liście laurowe; nastawić nagotowanie; rozdrobnić rybę;dodać rybę, posiekany koperek,sól i wódkę; nastawić na 15 minut; z gotowej uchy wyjąć liście laurowe.
Dla przyjaciół Ania :) napisał
Wiem, że już dosyć się rozpisałam, ale chciałam jeszcze pokazać choć kilka z wielu pomysłów i przepisów, które przygotowałabym w REDMONDZIE. Teraz, na jesienne zimne wieczory, ugotowałabym rozgrzewającą zupę z czerwonej cebuli z korzennymi przyprawami. Długo duszona cebula staje się słodka, delikatna i wręcz rozpływa się w ustach, uwielbiam ją w takiej postaci! Jej słodycz podkręcam przyprawami – anyżem, cynamonem, gałką muszkatołową i dużą szczyptą pieprzu. Dla wzbogacenia i przełamania smaku dodaję ocet balsamiczny i parę pociętych na plasterki suszonych śliwek. Na koniec sos tamari – wzbogaca i smak, i kolor ;). No i nie wyobrażam sobie zupy cebulowej bez grzanki . Szczególnie, jeśli to gryczany pumpernikiel z Pani przepisu – to najlepszy chleb, jaki w życiu upiekłam, w ogóle taki chleb na każdą okazję – czasem jem go na deser ;). Gdybym chciała zrobić z zupy jeszcze bardziej syty i pełnowartościowy posiłek, dodałabym zieloną lub czarną soczewicę.
Dzięki funkcji Slow Cooker przygotowałabym przetwory, zwłaszcza masło dyniowe – długo odparowywane puree z dyni z korzennymi przyprawami (najlepsze ze świeżym imbirem!) i słodzidłem (u mnie syropem klonowym), aż masa stanie się gęsta jak pasta (albo masło właśnie ;)). Albo masło jabłkowe, gęste jak powidła! Albo powidła właśnie . Nieskończone możliwości, a na razie myślę tylko o warzywach i owocach z sezonu jesiennego!
Marzy mi się też ulubione congee z brązowego ryżu, które jem tak rzadko, bo trzeba je gotować (czyt. – PILNOWAĆ) około 8 godzin.
Domowy jogurt to moje kolejne marzenie… Podczas pobytu w Finlandii jadłam jogurt owsiany i chciałabym bardzo spróbować zrobić jogurt sama. Zwłaszcza z nerkowców – bez sztucznych dodatków, cukru, zagęszczaczy, po prostu nerkowce, woda, ewentualnie słodziło i odrobina ekstraktu waniliowego czy soku z cytryny, kapsułki probiotyczne lub starter jogurtowy – i tyle. Albo gęsty, kremowy jogurt kokosowy „typu greckiego”, zrobiony ze śmietanki kokosowej (stałej części po odstawieniu puszki na 24h do lodówki) z kulturami bakterii jogurtowych. Ale choć przygotowanie nie jest trudne, nie da się obejść bez jogurtownicy.
Co jeszcze, głowa aż mi pęka od pomysłów … W programie sos przygotowałabym na halloweenowe przyjęcie w akademiku słony karmel z mleka kokosowego i cukru kokosowego lub trzcinowego, ze szczyptą soli dla przełamania smaku. Później obtoczyłabym w karmelu jabłka… Oraz seler naciowy i jarmuż, bo nic obtoczone w karmelu nie może nie być pyszne :D. A gdy dołączę warzywa, będzie można potraktować karmel jako pełnowartościowy posiłek, prawda ;)?
Korzystałabym z każdej z funkcji Multicookera, ale na co dzień najważniejsza byłaby możliwość po prostu gotowania ryżu, zbóż bez przypalenia lub ciągłego pilnowania i ugotowanie całego posiłku bez samolubnego zajmowania całej malutkiej kuchni w akademiku. Gotowałabym dla znajomych już tylko z przyjemności, a nie robiła w kółko przeprosi nowe ciasta ;).
MonikaS napisał
Generalnie na obiad uwielbiam wszystkie pierogi;poza tym pyzy, kopytka, kartacze, chaczapuri. Uwieeelbiam. Gdy mam mąkę i ziemniaki wyczyniam cudeńka. Dodatki mogą być różne.
Dla przyjaciół Ania :) napisał
Umiejętności REDMONDA i moje marzenie o nim chciałam jeszcze przedstawić w postaci hymnu pochwalnego (na melodię Ody do radości) – trochę krótszego niż wypisywanie wszystkiego, co bym w nim ugotowała (Bo czego bym nie ugotowała ;)? No dobrze, poza mięsem, jedynie dla rodziców, gdy pojadę do domu. A poza tym to naprawdę wszystko :)).
Oda do REDMONDA
O REDMONDZIE, iskro bogów,
Maszyno wprost z moich snów,
Olga z Tobą na swym blogu
prezentuje cuda znów.
Radość moja wszystko zaćmi
(i stąd ten proszący głos)
jeśli tylko Ciebie dać mi
zechciałby łaskawy los.
Patrz, patrz – polska jesień w pełni,
lecz już idą zimne dni,
gdy na obiad i rozgrzanie
gęstej zupy trzeba mi.
Siła tryska z piersi Ziemi:
korzeniowych warzyw smak
pyszne w każdym połączeniu,
łącz to, co Ci duszy gra!
REDMOND w kuchni może więcej
niż kucharki para rąk
czas oszczędzi oraz miejsce
i ozdobi każdy dom.
Chodźcie do mnie, przyjaciele,
już do stołu niosę wam
zdrowych wspaniałości wiele,
które REDMOND zrobi nam.
MonikaS napisał
Kulesz
2 piersi z kurczaka
1 szklanka prosa
10 dkg słoniny
3 ziemniaki
1 cebula
1 marchewka
3 szklanki wody
3 jajka
sól i pieprz do smaku
zielenina
Słoninę kroimy na skwarki i wykładamy na dno multicookera; podpiekamy; pierś kroimy w kostkę, dodajemy do skwarek i dusimy 5 minut; proso płuczemy w 3 wodach!, żeby nie było gorzkie; wkładamy do multicookera; ziemniaki obieramy, kroimy i też tam;dodajemy resztę składników-bez jajek i zieleniny- i zalewamy wrzątkiem; nastawiamy na 50 minut; 10 minut przed końcem rozbijamy jajka w misce, ubijamy widelcem i wlewamy do środka;przemieszać trzeba i zostawić na resztę czasu; gotowy Kulesz posypać zieleniną.
Tak to mniej więcej szło.
Nie mam multicookera, ale koleżanka Ukrainka ma multiwarkę a druga w Chorwacji też ma coś takiego i tak podpatruję czasami
Aleksandra napisał
Redmond i potrawa powstaje w mig. Zdrowa, bo na parze, prostota ze smakiem idą w parze. Ubóstwiam sushi, które pobudza wszystkie kubki smakowe – ostre wasabi, delikatny łosoś, goryczkowy imbir, słonawy sos sojowy i słodkawy sos teriyaki.
Kiedy przygotowuję sushi samodzielnie, zdarza mi się wariować ze składnikami – dodaję szczyptę majonezu, banana, a nawet liście bazylii i świeży tymianek. Mimo że z tradycyjną potrawą japońską ma to niewiele wspólnego, ryż i algi są tak wdzięcznymi składniki, że smakują zarówno z owocami, rybami, jak i ziołami.
Sushi z urządzenia Redmond na pewno będzie smakowało wybornie – idealnie ugotowany ryż, łosoś na parze, podgrzana papryka i usmażony banan… Brzmi kusząco. A na deser grzane wino ;D