Naleśniki ruskie
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników. Nie chciało mi się robić pierogów ruskich i lepić ich godzinami, więc poszłam na łatwiznę i zawinęłam farsz w usmażone rano naleśniki. Tym razem były to naleśniki gryczane, ale jeśli jecie mąkę pszenną, to możecie zrobić klasyczne pszenne naleśniki. Powstały mi takie krokiety, a dokładniej kieszonki lub pakiecie, nie ma co urywać – naleśniki ruskie. Odsmażyłam je na złoty kolor na patelni, polałam sosem pomidorowym i wyszło pyszne, pożywne danie. Żałowaliśmy, że więcej nie damy rady zjeść. Wokół ostatnich 4 naleśników chodziliśmy kilkadziesiąt minut, potem ni stąd, ni zowąd wzięły i zniknęły z talerza. Same zapewne ;) Winnych ma się rozumieć nie ma. Padło pytanie, kto pożarł naleśniki ruskie? Nikt się nie przyznał, aż do wieczora. Poczekałam z kolacją i drogą dedukcji już wiedziałam, kto zjadł – ten, kto nie chciał kolacji ;) Detektyw Smile normalnie. Jakie są wasze ulubione naleśniki, z jakim nadzieniem? Lubicie ruskie? Wolicie pierogi ruskie czy naleśniki ruskie?
Naleśniki ruskie
Naleśniki ruskie – składniki:
- 12 naleśników według przepisu -> Jak zrobić naleśniki
- 600 g ziemniaków
- 3 cebule
- 300 g białego sera lub tofu (może być też biały ser wegański)
- kilka łyżek oleju
- sól
- pieprz do smaku
- sos pomidorowy polecam zmiksowany ten -> sos pomidorowy
Naleśniki ruskie – przygotowanie:
- Ziemniaki obieram, wkładam do garnka i gotuję do miękkości, wyławiam i przepuszczam przez prasę do ziemniaków.
- Ser biały rozgniatam widelcem lub ścieram tofu na tarce o grubych oczkach, można go również rozgnieść, ale to zajmuje więcej czasu.
- Cebule obieram, kroję w kostkę i smażę na złoto.
- W misce łączę ziemniaki z serem lub tofu, cebulą, solą i pieprzem. I proszę, farsz gotowy :)
- Na środek naleśnika układam farsz zwijam go w kopertę. Odsmażam na oleju, podaję na gorąco z sosem pomidorowym. Pychota!
NALEŚNIKI przepisy:
Jak zrobić naleśniki i jak przygotować idealne ciasto naleśnikowe, to częste pytania, które pojawiają się w mojej korespondencji z czytelnikami.
Naleśniki bezglutenowe to moje ulubione naleśniki, które często przygotowuję dla swojej rodziny. Ciasto naleśnikowe powstaje z mieszanki mąk własnych a nie gotowego miksu.
Naleśniki czekoladowe uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Smakują wyśmienicie na słodko i z wytrawną czekoladą!
Naleśniki to klasyczny przepis na domowe naleśniki takie, jakie przygotowywała moja babcia i mama.
Naleśniki z serem na słodko, to klasyczne danie kuchni polskiej. Często pojawia się na stołach i cieszy swoim smakiem dorosłych i dzieci.
Naleśniki z sokiem to ciekawa propozycja smakowa, dla osób, które potrzebują odmiany od klasycznych naleśników lub naleśników czekoladowych.
Naleśniki amerykańskie Pancakes
Naleśniki amerykańskie Pancakes to puchate naleśniki, najczęściej podawane z masłem i syropem klonowym. Kaloryczne i smaczne. Pocieszające to danie ;)
Naleśniki gryczane to moje ulubione naleśniki bezglutenowe, które przygotowuję bez jajek, mleka krowiego, skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Są elastyczne, miękkie, lekko orzechowe w smaku. Pyszne!
Naleśniki ze szpinakiem. To ciekawe, smaczne i zdrowe naleśniki. Dzieci mówią na nie zielone naleśniki, co w pełni odpowiada ich oszałamianej barwie. Jak każde naleśniki, te również można podawać na słodko i słono.
Naleśniki z ciecierzycy bezglutenowe, bez jajek, bez białek mleka. Do tego fantastycznie elastyczne, nadają się świetnie do krokietów, zapiekania i faszerowania! Na słodko i wytrawnie!
Zdrowe naleśniki bezglutenowe przygotowałam dla wszystkich! Moje zdrowe naleśniki są ekologiczne, bezglutenowe, nie zawierają skrobi, kazeiny i jajek. Co ważne, są elastyczne, delikatnie orzechowe i pyszne.
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników.
Każdy ma swój ulubiony przepis na ciasto na naleśniki. Lekkie, delikatne i aksamitne. Z jajkiem lub bez jajka, z mlekiem zwierzęcym, roślinnym, sokiem lub wodą. Pszenne, gryczane lub bezglutenowe. Możliwości jest wiele!
Zapraszam również na naleśniki bez jajek, to dobry i sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe, takie, jakie pokochają wasze dzieci, mężowie, żony i przyjaciele. lekkie, delikatne i pyszne!
Zapraszam na naleśniki bez mleka, które są wspaniałą alternatywa dla wszytskich osób, które jeść nabiału nie mogą lub zwyczajnie nie chcą. Można śmiało przygotować je na soku, wodzie, wodzie gazowanej i dowolnym mleku roślinnym!
Naleśniki wegańskie to naleśniki bez mleka i jajek, dodatkowo można przygotować je w wersji bezglutenowej. Pyszne są delikatne i z dziurkami, jak koronka :)
Naleśniki z warzywami, ciepłe, delikatnie chrupiące z wypływającym wspaniałym farszem. Muszę przyznać, że jest to jedno ze smaczniejszych nadzień jakie miała okazję jeść.
Naleśniki ze szpinakiem i serem białym, twarogiem, fetą lub tofu są dla mnie wspaniałym daniem na śniadanie, obiad i kolacje. Dzieciaki zawsze zjadają co najmniej po 5 takich naleśników. Ja tam się wcale nie dziwię. Pyszne są i już!
Naleśniki z ryżu są odpowiedzią na prośby moich czytelników, którzy nie mogą jeśc glutenu, jajek, skrobi ziemniaczanej i mleka. To najprostszy z możliwych przepis na domowe naleśniki!
Naleśniki z czekolada można przygotować w wersji bezglutenowej, bez jajek, bez mleka lub zupełnej klasycznej, kiedy ciasto na naleśniki powstaje z maki pszennej, jajek i pełnotłustego mleka czyli tak jak robiły to nasze mamy i babcie. W tym przepisie najważniejszy jest krem czkoladowy przygotowany dosłownie w kilka chwil z powideł śliwkowych, gorzkiego kakao i syropu klonowego! A zdrowy naleśniki z czekoladą to nie codzienność!
Zapraszam na pyszne naleśniki z jabłkami prażonymi lub gotowanymi, mogą być też duszone Ja przygotowuję je bez tłuszczu ot tak, zwyczajnie jak w przepisie. Polecam takie naleśniki są pyszne!
Zapraszam na przepis na naleśniki jaglane przygotowane z kaszy jaglanej, ponieważ są znacznie smaczniejsze niż te, przygotowane z mąki. No taka prawda, nie ma co czarować naleśniki jaglane tylko z kaszy jaglanej!
MartaSamanta napisał
No i właśnie jako krokiety takie naleśniki z pieczarkami i serkiem to wspaniałość :) Fajnie je jeszcze obtoczyć w jajku i bułce tartej i podsmażyć na złoto …
Już sprawdziłam, asafetyda to przyprawa… super, zaraz zakupię na allegro :)
I jeszcze mam jedno pytanko, co kupujesz zamiast żółtego sera krowiego?
Od jutra z mężem zaczynamy odtruwanie, detoks i jak zwał tak zwał :) Nie można wtedy produktów mlecznych, glutenu i cukru… Orientujesz się, czy można wtedy tofu lub właśnie zamiennik sera żółtego jakiś? :)
Olga Smile napisał
MartaSamanta – a takie sery Violife znasz? ;) Polecam o smaku pizzy i chedar :D A do pizzy mozarellę :D https://www.evergreen.pl/sery-weganskie-c-47.html
Olga Smile napisał
Gdy były u nas dzieciaki znajomych, jadły zapiekanki z tym serem i pizzę, nikt nie narzekał :D
Olga Smile napisał
MartaSamanta – to idź na całość i kup wędzony tempeh :D Naturalny jest średni i trzeba go marynować ale wędzony jest superowy!
Olga Smile napisał
Marzena Markiewicz – aj tam, a naleśnikach mniej mąki niż w pierogach :P
Krzysiek Domski napisał
nigdy bym na to nie wpadł :v trzeba spróbować :)
Olga Smile napisał
Krzysiek Domski – wersja ruskich dla leniwych ;)
Krzysiek Domski napisał
i o to chodzi :) ostatnio przymierzam się do zrobienia pierogów, ale nie mam zbytnio wiele na to czasu, a tu można go sobie troszkę ukrócić :D Dzięki wielkie za pomysł :)
MartaSamanta napisał
Zamówiłam sery, które poleciłaś, za tydzień będziemy w Warszawie, więc sobie odbiorę za darmo :) No i jak rozkazałaś, że mam iść na całość – to idę! Tempeh wędzony już niedługo spróbuję… można go mrozić?
Olga Smile napisał
MartaSamanta – aj tam, ja tylko polecam, to co sama lubię :) Nie mrożę go, u nas siedzi w lodówce :D