NALEŚNIKI Z JAJKIEM
Dzisiaj przygotowałam naleśniki z jajkiem a właściwie takim farszem jajecznym na bazie jajek i ziemniaków. Oczywiście naleśniki z jajkiem mogą powstać także bez dodatkowego wypełnienia jakim są ziemniaki, ale osobiście uważam, że jest to bardzo fajne połączenie i wbrew pozorom niezwykle do siebie pasujące. Możecie też ziemniaki zastąpić twarogiem lub tofu zależnie od możliwości, preferencji i alergii. Ponieważ wczoraj moje dziecko przystąpiło do usmażenia całej góry naleśników, to zastanawiałam się z jakim nadzieniem pokazać je czytelnikom, czy też jak je podać? Masz swoje preferencje? Pewnie tak. Ja bardzo lubię naleśniki ala ruskie, czyli z takim farszem jak do pierogów. Naleśniki z jajkiem jadałam jako dziecko, jako nastolatka i osoba dorosła, gdyby nie alergia w rodzinie na jajka, nadal jadłabym naleśniki z jajkiem minimum raz w tygodniu ponieważ bardzo je lubiłam!
NALEŚNIKI Z JAJKIEM
NALEŚNIKI Z JAJKIEM – składniki:
- naleśniki około 10 sztuk – pszenne, gryczane, z ciecierzycy lub bezglutenowe
- 12 jajek (najlepiej o symbolu 0)
- 2 ziemniaki ugotowane i obrane średniej wielkości
- 2 średnie cebule
- opcja – szczypiorek lub koperek (ja pominęłam bo nie miałam akurat)
- sól i pieprz mielony do smaku
- 3 łyżki oleju
- 3 łyżki masła lub margaryny bezmlecznej eko
- sos pomidorowy do podania (opcja ja lubię takie połączenie)
- opcja suszone pomidorowy do farszu (ja dodaję, gdy ie mam szczypiorku lub koperku, fajne połączenie do ziemniaków i jajek)
NALEŚNIKI Z JAJKIEM – przepis:
- Jajka gotuję na twardo -> zobacz przepis: Jak ugotować jajka na twardo
- Cebule obieram, kroję w kostkę, podsmażam na złoto na patelni.
- Ziemniaku gotuję i przepuszczam przez praskę do ziemniaków, można je także dobrze ugnieść widelcem.
- Jajka siekam drobno lub jak w przypadku ziemniaków rozgniatam je widelcem.
- W miejsce mieszam ziemniaki, z jajkami, podsmażoną cebulą, masłem, solą i pieprzem, posiekana drobno zielenina lub jak u mnie suszonymi pomidorami z zalewy oliwnej.
- Nakładam na naleśniki i zwijam. Naleśniki z jajkiem często podgrzewam w piekarniku i podaję na ciepło z sosem pomidorowym, co oczywiście nie jest konieczne.
NALEŚNIKI przepisy:
Jak zrobić naleśniki i jak przygotować idealne ciasto naleśnikowe, to częste pytania, które pojawiają się w mojej korespondencji z czytelnikami.
Naleśniki bezglutenowe to moje ulubione naleśniki, które często przygotowuję dla swojej rodziny. Ciasto naleśnikowe powstaje z mieszanki mąk własnych a nie gotowego miksu.
Naleśniki czekoladowe uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Smakują wyśmienicie na słodko i z wytrawną czekoladą!
Naleśniki to klasyczny przepis na domowe naleśniki takie, jakie przygotowywała moja babcia i mama.
Naleśniki z serem na słodko, to klasyczne danie kuchni polskiej. Często pojawia się na stołach i cieszy swoim smakiem dorosłych i dzieci.
Naleśniki gryczane to moje ulubione naleśniki bezglutenowe, które przygotowuję bez jajek, mleka krowiego, skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Są elastyczne, miękkie, lekko orzechowe w smaku. Pyszne!
Naleśniki ze szpinakiem. To ciekawe, smaczne i zdrowe naleśniki. Dzieci mówią na nie zielone naleśniki, co w pełni odpowiada ich oszałamianej barwie. Jak każde naleśniki, te również można podawać na słodko i słono.
Naleśniki z ciecierzycy bezglutenowe, bez jajek, bez białek mleka. Do tego fantastycznie elastyczne, nadają się świetnie do krokietów, zapiekania i faszerowania! Na słodko i wytrawnie!
Zdrowe naleśniki bezglutenowe przygotowałam dla wszystkich! Moje zdrowe naleśniki są ekologiczne, bezglutenowe, nie zawierają skrobi, kazeiny i jajek. Co ważne, są elastyczne, delikatnie orzechowe i pyszne.
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników.
Każdy ma swój ulubiony przepis na ciasto na naleśniki. Lekkie, delikatne i aksamitne. Z jajkiem lub bez jajka, z mlekiem zwierzęcym, roślinnym, sokiem lub wodą. Pszenne, gryczane lub bezglutenowe. Możliwości jest wiele!
Zapraszam również na naleśniki bez jajek, to dobry i sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe, takie, jakie pokochają wasze dzieci, mężowie, żony i przyjaciele. lekkie, delikatne i pyszne!
Zapraszam na naleśniki bez mleka, które są wspaniałą alternatywa dla wszytskich osób, które jeść nabiału nie mogą lub zwyczajnie nie chcą. Można śmiało przygotować je na soku, wodzie, wodzie gazowanej i dowolnym mleku roślinnym!
Naleśniki wegańskie to naleśniki bez mleka i jajek, dodatkowo można przygotować je w wersji bezglutenowej. Pyszne są delikatne i z dziurkami, jak koronka :)
Naleśniki z warzywami, ciepłe, delikatnie chrupiące z wypływającym wspaniałym farszem. Muszę przyznać, że jest to jedno ze smaczniejszych nadzień jakie miała okazję jeść.
Naleśniki ze szpinakiem i serem białym, twarogiem, fetą lub tofu są dla mnie wspaniałym daniem na śniadanie, obiad i kolacje. Dzieciaki zawsze zjadają co najmniej po 5 takich naleśników. Ja tam się wcale nie dziwię. Pyszne są i już!
Naleśniki z ryżu są odpowiedzią na prośby moich czytelników, którzy nie mogą jeśc glutenu, jajek, skrobi ziemniaczanej i mleka. To najprostszy z możliwych przepis na domowe naleśniki!
Naleśniki z czekolada można przygotować w wersji bezglutenowej, bez jajek, bez mleka lub zupełnej klasycznej, kiedy ciasto na naleśniki powstaje z maki pszennej, jajek i pełnotłustego mleka czyli tak jak robiły to nasze mamy i babcie. W tym przepisie najważniejszy jest krem czkoladowy przygotowany dosłownie w kilka chwil z powideł śliwkowych, gorzkiego kakao i syropu klonowego! A zdrowy naleśniki z czekoladą to nie codzienność!
Zapraszam na pyszne naleśniki z jabłkami prażonymi lub gotowanymi, mogą być też duszone Ja przygotowuję je bez tłuszczu ot tak, zwyczajnie jak w przepisie. Polecam takie naleśniki są pyszne!
Zapraszam na przepis na naleśniki jaglane przygotowane z kaszy jaglanej, ponieważ są znacznie smaczniejsze niż te, przygotowane z mąki. No taka prawda, nie ma co czarować naleśniki jaglane tylko z kaszy jaglanej!
Naleśniki z bananami świeżymi oraz tymi smażonymi zrobiłam dzisiaj dla dzieci. W porywach szaleństwa możecie podać je z bita śmietaną, miodem, czekoladą, jabłkami, serem lub zapiekane. Chociaż ja lubię najprostsze naleśniki z bananami byle byłyby ciepłe i miały cieniutką warstwę czekolady.
Dzisiaj na obiad przygotowałam naleśniki z jakiem, ziemniakami, suszonymi pomidorami. Podawane na ciepło, zapieczone lub odsmażane są świetnym daniem obiadowym. Prostym, postnym, jarskim i wegetariańskim. Polecam, naleśniki z jajkiem mają swój urok i niepowtarzalny smak!
Anonim napisał
Nadzienie : marchewka , seler , por, ziemniak i burak w roli głównej (wszystko podduszone) . Polane sosem czosnkowym. Pycha !!!
Anonim napisał
Z serem, na słodko
Anonim napisał
Ze szpinakiem!!! Cudowne…
Anonim napisał
Zrob z chili con carne
Anonim napisał
Piers z kurczaka podsmazona +czerwone pesto; nalozyc na srodek nalesnika,na to mozarella i zawijac w ruloniki. Ulozyc w naczyniu zaroodpornym i zalac slodka smietana. Piec w piekarniku ok 40min. Nawet moje niejadki sie zajadaja
Anonim napisał
Ja dzisiaj robię z kasza gryczana i serem feta:)
Olga Smile napisał
a z soczewicą?
Anonim napisał
U mnie jutro będą naleśniki na słono z farszem, który robię z utartych na grubych oczkach pieczarek, smażę je na maśle aż woda odparuje. Do ciepłych pieczarek dodaję dobrej jakości pasztetową i mieszam aż powstanie smarowna masa, zdejmuję z kuchenki i dodaję dużą ilość drobno pokrojonej zielonej pietruszki. Farszem smaruję naleśniki, zwijam w rulony i zapiekam w naczyniu żaroodpornym, można posypać dowolnym serem. Farsz stanowi ok 3/4 pieczarek 1/4 pasztetu (jak się go da więcej farsz będzie mdły).
Anonim napisał
Z bialym serem albo borowkami
Anonim napisał
Jak to jest możliwe mieć „górę naleśników”? U nas znikają z patelni, jeden za drugim! Nigdy nie udaje mi się usmażyć na tzw zapas… Może zacznę smażyć na dwie patelnie? Albo w nocy? ;) A ulubione… każde, nawet bez nadzienia :D Ale jak mam lody… ciepły naleśnik, na niego 3 gałki lodów (!), zawinąć, bita śmietana i gorąca czekoladowa polewa… Jest to wersja „milion kalorii” ale czasem trzeba <3