Naleśniki ze szpinakiem
Dzisiaj coś ciekawego! Naleśniki ze szpinakiem przygotowuję na dwa sposoby. Pierwszy to naleśniki ze szpinakiem zmielonym, wtedy powstaje wspaniałe zielone ciasto. Drugi, to klasyczne naleśniki nadziewane szpinakiem z serem albo ziemniakami. Tym razem zapraszam na zielone naleśniki, które świetnie smakują i bardzo intrygująco wyglądają. Dzieciaki całkiem zaskoczone, jadły aż im się uszy trzęsły, chociaż na początku, co niektórzy lekko się bali tej zieleni.
Bezglutenowe naleśniki ze szpinakiem
Bezglutenowe naleśniki ze szpinakiem – składniki:
• 150 g liści szpinaku
• 2 szklanki mleka roślinnego
• 1 szklanka wody + 50 ml
• 1 czubata szklanka mąki gryczanej
• 1 czubata szklanka mąki kukurydzianej
• 1/2 szklanki mąki ziemniaczanej
• 100 ml oleju do smażenia
• ½ łyżeczki soli
Bezglutenowe naleśniki ze szpinakiem – przygotowanie:
- Liście szpinaku blenduję z mlekiem roślinnym na jednolita masę.
- Dodaję wszystkie pozostałe składniki i mieszam.
- Ciasto odstawiam na 15 minut.
- Smażę naleśniki z obu stron na natłuszczone patelni.
Naleśniki ze szpinakiem
Naleśniki ze szpinakiem – składniki:
• 150 g liści szpinaku
• 2 szklanki wody
• 4 szklanki mleka krowiego lub sojowego
• 5 szklanek mąki pszennej
• duża szczypta soli
• 100 ml oleju
Naleśniki ze szpinakiem – przygotowanie:
- Liście szpinaku blenduję z mlekiem na jednolita masę.
- Dodaję wszystkie pozostałe składniki i mieszam.
- Ciasto odstawiam na 15 minut.
- Smażę naleśniki z obu stron na natłuszczone patelni.
NALEŚNIKI przepisy:
Jak zrobić naleśniki i jak przygotować idealne ciasto naleśnikowe, to częste pytania, które pojawiają się w mojej korespondencji z czytelnikami.
Naleśniki bezglutenowe to moje ulubione naleśniki, które często przygotowuję dla swojej rodziny. Ciasto naleśnikowe powstaje z mieszanki mąk własnych a nie gotowego miksu.
Naleśniki czekoladowe uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Smakują wyśmienicie na słodko i z wytrawną czekoladą!
Naleśniki to klasyczny przepis na domowe naleśniki takie, jakie przygotowywała moja babcia i mama.
Naleśniki z serem na słodko, to klasyczne danie kuchni polskiej. Często pojawia się na stołach i cieszy swoim smakiem dorosłych i dzieci.
Naleśniki z sokiem to ciekawa propozycja smakowa, dla osób, które potrzebują odmiany od klasycznych naleśników lub naleśników czekoladowych.
Naleśniki amerykańskie Pancakes
Naleśniki amerykańskie Pancakes to puchate naleśniki, najczęściej podawane z masłem i syropem klonowym. Kaloryczne i smaczne. Pocieszające to danie ;)
Naleśniki gryczane to moje ulubione naleśniki bezglutenowe, które przygotowuję bez jajek, mleka krowiego, skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Są elastyczne, miękkie, lekko orzechowe w smaku. Pyszne!
Naleśniki ze szpinakiem. To ciekawe, smaczne i zdrowe naleśniki. Dzieci mówią na nie zielone naleśniki, co w pełni odpowiada ich oszałamianej barwie. Jak każde naleśniki, te również można podawać na słodko i słono.
Naleśniki z ciecierzycy bezglutenowe, bez jajek, bez białek mleka. Do tego fantastycznie elastyczne, nadają się świetnie do krokietów, zapiekania i faszerowania! Na słodko i wytrawnie!
Zdrowe naleśniki bezglutenowe przygotowałam dla wszystkich! Moje zdrowe naleśniki są ekologiczne, bezglutenowe, nie zawierają skrobi, kazeiny i jajek. Co ważne, są elastyczne, delikatnie orzechowe i pyszne.
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników.
Każdy ma swój ulubiony przepis na ciasto na naleśniki. Lekkie, delikatne i aksamitne. Z jajkiem lub bez jajka, z mlekiem zwierzęcym, roślinnym, sokiem lub wodą. Pszenne, gryczane lub bezglutenowe. Możliwości jest wiele!
Zapraszam również na naleśniki bez jajek, to dobry i sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe, takie, jakie pokochają wasze dzieci, mężowie, żony i przyjaciele. lekkie, delikatne i pyszne!
Zapraszam na naleśniki bez mleka, które są wspaniałą alternatywa dla wszytskich osób, które jeść nabiału nie mogą lub zwyczajnie nie chcą. Można śmiało przygotować je na soku, wodzie, wodzie gazowanej i dowolnym mleku roślinnym!
Naleśniki wegańskie to naleśniki bez mleka i jajek, dodatkowo można przygotować je w wersji bezglutenowej. Pyszne są delikatne i z dziurkami, jak koronka :)
Naleśniki z warzywami, ciepłe, delikatnie chrupiące z wypływającym wspaniałym farszem. Muszę przyznać, że jest to jedno ze smaczniejszych nadzień jakie miała okazję jeść.
Naleśniki ze szpinakiem i serem białym, twarogiem, fetą lub tofu są dla mnie wspaniałym daniem na śniadanie, obiad i kolacje. Dzieciaki zawsze zjadają co najmniej po 5 takich naleśników. Ja tam się wcale nie dziwię. Pyszne są i już!
Naleśniki z ryżu są odpowiedzią na prośby moich czytelników, którzy nie mogą jeśc glutenu, jajek, skrobi ziemniaczanej i mleka. To najprostszy z możliwych przepis na domowe naleśniki!
Naleśniki z czekolada można przygotować w wersji bezglutenowej, bez jajek, bez mleka lub zupełnej klasycznej, kiedy ciasto na naleśniki powstaje z maki pszennej, jajek i pełnotłustego mleka czyli tak jak robiły to nasze mamy i babcie. W tym przepisie najważniejszy jest krem czkoladowy przygotowany dosłownie w kilka chwil z powideł śliwkowych, gorzkiego kakao i syropu klonowego! A zdrowy naleśniki z czekoladą to nie codzienność!
Zapraszam na pyszne naleśniki z jabłkami prażonymi lub gotowanymi, mogą być też duszone Ja przygotowuję je bez tłuszczu ot tak, zwyczajnie jak w przepisie. Polecam takie naleśniki są pyszne!
Zapraszam na przepis na naleśniki jaglane przygotowane z kaszy jaglanej, ponieważ są znacznie smaczniejsze niż te, przygotowane z mąki. No taka prawda, nie ma co czarować naleśniki jaglane tylko z kaszy jaglanej!
Olga Smile napisał
MartaSamanta – jutro pokażę faszerowane ale na warzywna modłę, właśnie z sosem pomidorowym :) Czytasz mi w myślach hahaha
MartaSamanta napisał
Super, będziemy robić leniwe i faszerowane naleśniki :) mniam :P
Bella napisał
Na ile osób są Pani przepisy? Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji, a dopiero zaczynam przygodę z Pani blogiem. Super przepisy i inspiracje :)
Olga Smile napisał
Bella – różnie. My możemy zjeść dużo. Trudno mi mówić na ile osób, bo garnek 5 litrowy zupy idzie na raz :D
Dorota napisał
Od 2 mcy jestem na przymusowej diecie bezglutenowej (problemy z tarczycą) z długa listą innych produktów, które musiałam wykluczyć. Po lekturze Pani bloga wiem, że w mojej kuchni nie będzie wiało nudą ;-) Kiedy nie mam pomysłu, co zrobić na obiad, na śniadanie, lub ot tak po prostu na deser, korzystam z przepisów zamieszczonych na Pani blogu. Wychodzą prawdziwe pyszności.
Wiem,że do glutenu już nie będę chciała wrócić, chociaż to dopiero 2 miesiąc diety, to już są efekty i zdecydowana poprawa samopoczucia.
Olga Smile napisał
Dorotka – bardzo się cieszę i zapraszam częściej :)
ojka napisał
Bosko wyglądają!!!
Justynnnia90 napisał
Chciałam zapytać,bo jestem uczulona na mleko krowie,kozie,soję i ryż,więc jakie inne mleko mogę używać do przepisu na Pani naleśniki ze szpinakiem by mi się udały i były smaczne?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Justynna
Olga Smile napisał
Justynnnia90 – zrób pół na pół wodeę i mleko ryżowe :)
joanna napisał
A mi coś nie poszło. Fakt ze blender nie zblendował idealnie szpinaku ale jakby mąka się nie związała. Smażąc na pierwszej stronie widać było jak „wytrąca” się mąka. wyszły tez dość grube. robiłam w wersji bezglutenowej ale z mlekiem krowim 3 szkl. + 1 wody.
co mogłam źle zrobić? Czy takie naleśniki moge do czegoś jeszcze wykorzystac?