Naleśniki
W moim domu często przygotowuję naleśniki. Pamiętam, gdy smażyłam, jako dziecko pierwszy raz w życiu naleśniki pod nieobecność moich rodziców. Miały one być niespodzianką, która ni jak nie chciała wyjść. Albo ciasto się rozpadało albo przylepiało. Wtedy nie wiedziałam jeszcze, że głównym sekretem udanych naleśników jest: po pierwsze ciasto, które po przygotowaniu odpoczęło około 15 minut i bardzo rozgrzana patelnia. Odkąd uświadomiłam sobie, że tylko w tedy naleśniki wyjdą odtąd smażę je minimum raz w tygodniu. Naleśniku używamy jak pszennej tortilli, której nie chcę kupować w sklepie ze względu na skład a nie mam wystarczająco dużo czasu by ją piec. Naleśniki są smaczne i wygodne, smakują wspaniale z serem, dżemem, powidłami, czekoladą czy farszem warzywnym.
Naleśniki przepis:
Naleśniki – składniki:
• 4 szklanki wody
• 4 szklanki mleka krowiego lub sojowego
• 5 szklanek mąki
• duża szczypta soli
• 100 ml oleju
Naleśniki – przygotowanie:
1. W misce mieszam dokładnie wodę, mleko, mąkę ze szczypta soli. Ciasto musi być lejące i gładkie. Odstawiam je na 15-30 minut.
2. Po odpoczynku ciasto lekko zgęstnieje. Do ciasta naleśnikowego dodaję olej i mieszam ponownie bardzo dokładnie do czasu aż połączy się z ciastem.
3. Mocno rozgrzewam patelnię. Pierwszego naleśnika smażę małego tak, aby łatwo odszedł od patelni. Naleśniki przewracam drewnianą szpatułką. Wykładam na talerz i wołam rodzinę.
NALEŚNIKI przepisy:
Naleśniki amerykańskie Pancakes
witam, a jaka mąkę bezglutenową można dodać zamiast pszennej?pzdr. :)
marlena – znajdź u mnie naleśniki bezglutenowe :) będziesz miała gotowy przepis.
Mleko migdalowe byłoby ok?
Ania – tak
Olu, naleśniki wychodzą super. Jeżeli stosuje się proporcje i dobra patelnię zawsze wychodzą. Ja jedynie daję mniej oleju ale to szczegół.
Cży mleko kokosowe też się nada?
Karolina – tak
mam dziś na śniadanie :)
Idealne naleśniki :) Pycha. Wszystko co ugotuje z Twojego Bloga jest pyszne. Dziękuję i pozdrawiam
W przepisie brak jajek?