Pancakes – Amerykańskie naleśniki
Pancakes, czyli inaczej grube i puchate amerykańskie naleśniki z syropem klonowym pojawiły się na polskich stołach kilkanaście lat temu. Nazywane są również placuszkami, ewentualnie racuszkami. Zdecydowanie są smaczne i już! Pieczone z sodą, polane swoistą ilością syropu klonowego, miodu lub syropu z agawy zawsze cieszą się dużą popularnością podczas imprez dla dzieci lub w wersji śniadaniowej w sobotni poranek, gdy nocuje u nas grupka małych głodomorów. Pancakesy smakują dzieciom wyjątkowo, zawsze znajdzie się grupka chętnych, czekających przy patelni, aby zdążyć zjeść największego i najbardziej puchatego naleśnika. Można z powodzeniem przygotować je bez tłuszczy zwierzęcych i nabiału, niestety bez jajek się nie obędzie. Jaka nadają im specyficznego smaku, struktury i puchatości. Przygotowanie pancakes’ów jest więcej niż proste. Zmieszanie w misce wszystkich składników bez specjalnej troskliwości czy zaangażowania, a potem krótkie smażenie na patelni powoduje, że nawet najbardziej początkujący w kuchni da sobie z nimi radę z powodzeniem. Zapraszam również do zapoznania się wieloma innymi moimi przepisami na placki, naleśniki i racuszki. Na pewno każdy znajdzie dla siebie coś dobrego :) Smacznego!
Pancakes Amerykańskie naleśniki
Pancakes – Amerykańskie naleśniki składniki:
• 2 szklanki mąki pszennej lub mieszanki bezglutenowej
• 2 jajka
• 1 szklanka maślanki lub jogurtu (może być też mleko lub nabiał roślinny)
• 125 ml mleka roślinnego lub zwierzęcego
• 100 g masła lub margaryny
• 2 łyżeczki sody
• 1 łyżka cukru
• olej do smażenia
• cukier puder do posypania, dżem, miód, syrop z agawy, syrop daktylowy do polania
Pancakes – Amerykańskie naleśniki przygotowanie:
1. Tłuszcz rozpuścić.
2. W misce wymieszać wszystkie składniki placuszków
3. Placuszki smażyć na rozgrzanym oleju z obu stron. Podawać z syropem klonowym, dżemem, cukrem lub miodem.
NALEŚNIKI przepisy:
Jak zrobić naleśniki i jak przygotować idealne ciasto naleśnikowe, to częste pytania, które pojawiają się w mojej korespondencji z czytelnikami.
Naleśniki bezglutenowe to moje ulubione naleśniki, które często przygotowuję dla swojej rodziny. Ciasto naleśnikowe powstaje z mieszanki mąk własnych a nie gotowego miksu.
Naleśniki czekoladowe uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Smakują wyśmienicie na słodko i z wytrawną czekoladą!
Naleśniki to klasyczny przepis na domowe naleśniki takie, jakie przygotowywała moja babcia i mama.
Naleśniki z serem na słodko, to klasyczne danie kuchni polskiej. Często pojawia się na stołach i cieszy swoim smakiem dorosłych i dzieci.
Naleśniki z sokiem to ciekawa propozycja smakowa, dla osób, które potrzebują odmiany od klasycznych naleśników lub naleśników czekoladowych.
Naleśniki amerykańskie Pancakes
Naleśniki amerykańskie Pancakes to puchate naleśniki, najczęściej podawane z masłem i syropem klonowym. Kaloryczne i smaczne. Pocieszające to danie ;)
Naleśniki gryczane to moje ulubione naleśniki bezglutenowe, które przygotowuję bez jajek, mleka krowiego, skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Są elastyczne, miękkie, lekko orzechowe w smaku. Pyszne!
Naleśniki ze szpinakiem. To ciekawe, smaczne i zdrowe naleśniki. Dzieci mówią na nie zielone naleśniki, co w pełni odpowiada ich oszałamianej barwie. Jak każde naleśniki, te również można podawać na słodko i słono.
Naleśniki z ciecierzycy bezglutenowe, bez jajek, bez białek mleka. Do tego fantastycznie elastyczne, nadają się świetnie do krokietów, zapiekania i faszerowania! Na słodko i wytrawnie!
Zdrowe naleśniki bezglutenowe przygotowałam dla wszystkich! Moje zdrowe naleśniki są ekologiczne, bezglutenowe, nie zawierają skrobi, kazeiny i jajek. Co ważne, są elastyczne, delikatnie orzechowe i pyszne.
Zapraszam dzisiaj na naleśniki ruskie. No tak, z wielką przyjemnością muszę przyznać, że naleśniki ruskie, czyli naleśniki z nadzieniem z ziemniaków, sera lub tofu, więc takim jak do pierogów ruskich, zrobiły furorę wśród moich domowników.
Każdy ma swój ulubiony przepis na ciasto na naleśniki. Lekkie, delikatne i aksamitne. Z jajkiem lub bez jajka, z mlekiem zwierzęcym, roślinnym, sokiem lub wodą. Pszenne, gryczane lub bezglutenowe. Możliwości jest wiele!
Zapraszam również na naleśniki bez jajek, to dobry i sprawdzony przepis na ciasto naleśnikowe, takie, jakie pokochają wasze dzieci, mężowie, żony i przyjaciele. lekkie, delikatne i pyszne!
Zapraszam na naleśniki bez mleka, które są wspaniałą alternatywa dla wszytskich osób, które jeść nabiału nie mogą lub zwyczajnie nie chcą. Można śmiało przygotować je na soku, wodzie, wodzie gazowanej i dowolnym mleku roślinnym!
Naleśniki wegańskie to naleśniki bez mleka i jajek, dodatkowo można przygotować je w wersji bezglutenowej. Pyszne są delikatne i z dziurkami, jak koronka :)
Naleśniki z warzywami, ciepłe, delikatnie chrupiące z wypływającym wspaniałym farszem. Muszę przyznać, że jest to jedno ze smaczniejszych nadzień jakie miała okazję jeść.
Naleśniki ze szpinakiem i serem białym, twarogiem, fetą lub tofu są dla mnie wspaniałym daniem na śniadanie, obiad i kolacje. Dzieciaki zawsze zjadają co najmniej po 5 takich naleśników. Ja tam się wcale nie dziwię. Pyszne są i już!
Naleśniki z ryżu są odpowiedzią na prośby moich czytelników, którzy nie mogą jeśc glutenu, jajek, skrobi ziemniaczanej i mleka. To najprostszy z możliwych przepis na domowe naleśniki!
Naleśniki z czekolada można przygotować w wersji bezglutenowej, bez jajek, bez mleka lub zupełnej klasycznej, kiedy ciasto na naleśniki powstaje z maki pszennej, jajek i pełnotłustego mleka czyli tak jak robiły to nasze mamy i babcie. W tym przepisie najważniejszy jest krem czkoladowy przygotowany dosłownie w kilka chwil z powideł śliwkowych, gorzkiego kakao i syropu klonowego! A zdrowy naleśniki z czekoladą to nie codzienność!
Zapraszam na pyszne naleśniki z jabłkami prażonymi lub gotowanymi, mogą być też duszone Ja przygotowuję je bez tłuszczu ot tak, zwyczajnie jak w przepisie. Polecam takie naleśniki są pyszne!
Zapraszam na przepis na naleśniki jaglane przygotowane z kaszy jaglanej, ponieważ są znacznie smaczniejsze niż te, przygotowane z mąki. No taka prawda, nie ma co czarować naleśniki jaglane tylko z kaszy jaglanej!
gamcia napisał
Pyszne wyszły – potwierdzam!
angowa napisał
Proszę częściej o takie proste u tanie przepisy :-)
Aneczka napisał
bardzo lubię takie dania
siostra napisał
Polecam zrobić są doskonałe!
Fredrick napisał
Wszyscy je lubią!
Marta napisał
Witam,
Napisała Pani: „Można z powodzeniem przygotować je bez tłuszczy zwierzęcych i nabiału”. Proszę o rozwinięcie tej wskazówki. Czy można pominąć te składniki czy coś innego dać?
Pozdrawiam
Olga Smile napisał
Marta – • 2 jajka (pominąć zamienić na tofu rozbełtane z wodą), • 1 szklanka maślanki lub jogurtu (może być też mleko lub nabiał roślinny) -> zamienić na jogurt roślinny, kefir roślinny lub mleko roślinne, • 125 ml mleka roślinnego lub zwierzęcego, • 100 g masła lub margaryny -> zamienić na margarynę roślinną eko najlepiej :)
Ania napisał
witam ;) jeśli zamienię 1 szklankę maślanki na mleko sojowe, to dodatkowo powinnam doliczyć jeszcze 125 ml tego mleka? pytam, ponieważ nie mogę jeść nabiału…
Olga Smile napisał
Ania – mleko jest rzadsze to raczej mniej go musisz dać. Jeśli użyjesz jogurtu sojowego, to proporcje powinny być te same, co w przepisie.
Ania napisał
dziękuję Pani bardzo za wskazówkę i za cały przepis! pancakes’y wyszły genialne, właśnie zjadłam na śniadanie z bekonem i syropem klonowym ;d