Lubicie paprykarz? Pewnie, że lubicie, kto by nie lubił? Paprykarz z kaszą jaglaną przygotowuję dość często, właściwie powstaje on na zmianę z klasycznym paprykarzem z ryżem. Praktycznie za każdym razem zmieniam przyprawy i w ten sposób paprykarz raz jest w wersji łagodnej, innym razem ostrej lub słodkiej. Kasza jaglana jest zdrowsza od białego ryżu, dlatego wykorzystuję ją w swoich daniach dość często. Ostatnio pokazałam kilka przepisów na smaczne wykorzystanie jaglanki, polecam wszystkie bez wyjątku. Zawsze staram się mieć w lodówce opakowanie paprykarzu z kaszą jaglaną lub z ryżem. Jest on smacznym daniem, pasującym do kanapek z kiszonym ogórkiem. To moje ulubione połączenie smakowe. W tym roku przygotowałam masę ogórków i wiem, że na 100% mi ich nie zabraknie. Wszystkie paprykarze, które pokazałam są daniami wegetariańskimi, wegańskimi i bezglutenowymi. Jakby nie patrzeć, zdrowe i smaczne danie – idealne! Prostota wygrywa!
Przepis na Paprykarz z kaszą jaglaną
Składniki dania: Paprykarz z kaszą jaglaną
• pęczek włoszczyzny
• koncentrat pomidorowy
• 1 – 1,5 szklanki kaszy jaglanej
• 3 cebule
• 50 ml oleju
• 3-4 pomidorowy
• sól
• czarny pieprz
• 2 łyżki słodkiej papryki
• 1 łyżeczka pikantnej papryki
Przygotowanie dania: Paprykarz z kaszą jaglaną
1. Włoszczyznę obieram, wkładam do garnka, lekko solę, zalewam niewielką ilością wody i gotuję do miękkości. Gdy jest gotowa, ścieram marchew, pietruszkę i selera na tarce na wiórki.
2. Cebule obieram, rozdrabniam, solę i smażę na oleju na złoty kolor. Pomidory oparzam wrzątkiem, kroję w kostkę i dodaję do cebuli. Duszę razem około 10 minut.
3. Kaszę jaglaną płuczę na sicie. Odmierzam 4 szklanki wywaru z gotowania warzyw. Na gotujący się wywar wrzucam kaszę i przykrywam pokrywką. Od ponownego zagotowania gotuję 5 minut, wyłączam gaz i zostawiam kasze, aby doszła i stała się sypka. Trwa to około 20 minut. Jeśli trzeba dodaję więcej kaszy, jeśli jest za mało wody, uzupełniam zimną wodą z kranu. Kasza musi być sypka.
4. W dużej misce mieszam dokładnie kaszę z rozdrobnionymi warzywami, cebulą z pomidorami, papryką w proszku, solą, pierzem oraz koncentratem pomidorowym. Jeśli istnieje konieczność doprawiam jeszcze do smaku paprykarz dodatkowa porcja pieprzu, ja lubię, gdy jest pikantny!
Zobacz inne moje przepisy na PAPRYKARZ
Paprykarz przepis |
Paprykarz przepis to dla mnie przepis na paprykarz doskonały! Pachnie rybą, smakuje rybą ale ryby w nim nie ma :) Jeśli ktoś nie wie, to zwyczajnie się w smaku nie pozna :D |
Paprykarz z ryżem |
Paprykarz z ryżem to klasyczny paprykarz wegetariański na bazie warzyw, przypraw i ryżu. Fantastycznie smakuje na kanapkach i ot tak, wyjadany widelcem ze słoika! |
Paprykarz z kaszą jaglaną |
Paprykarz z kaszą jaglaną to kolejny mój przepis na paprykarz, tym razem zamiast ryżu użyłam kaszy jaglanej! Pyszny, na kanapkach poezja! |
Smacznego!
dagmara napisał
zrobiony, całkiem smaczny :) chociaż nie do końca tak jak w przepisie ;) – ten sposób gotowania kaszy jaglanej zupełnie się u mnie nie sprawdził, wyszła mi piękna breja, która została zjedzona ze smakiem, a do paprykarza ugotowałam ryż. robiłam z połowy porcji, a i tak sporo wyszło.
futrzak napisał
zrobiłam niedawno, dobre było. znikło szybko:)
Matka na diecie napisał
To jest mega pyszne, właśnie zrobiłam i zjadłam swoją porcję. Następnym razem jakąś rybkę sobie do niego dodam. Miałam tylko problem z kaszą – moje maluchy chciały mi ją prawie całą zjeść.
Ola napisał
Tak z innej beczki – ile czasu zajmuje razem przygotowanie tego paprykarza? W godzince się zmieszczę?
Olga Smile napisał
Ola – spokojnie :)
Dorota napisał
Świetny przepis!
JuRa napisał
Trafiłam na ten przepis kiedy włączyłam do swojej diety kaszę jaglaną i teraz robię ten paprykarz bardzo często. Jest to świetna alternatywa jako drugie śniadanie do pracy. Czasami dodaję tuńczyka i też jest super. Dziękuję za ten przepis :)
Patrycja napisał
Jak długo można paprykarz przechowywać w lodówce, w słoiczkach?
Olga Smile napisał
Patrycja – tak zrobiony około tygodnia. Jeśli włożysz do słoików i będziesz pasteryzować tak z 40 – 50 minut to w szafce spokojnie pół roku postoją :)
ewka napisał
Znowu zrobiłam i jest mega. Tym razem do części dodałam gotowane jajko i natkę pietruszki, jeszcze lepiej smakuje .Zauważyłam ,że delikatniejszy jest bez koncentratu,pomidory duszone z cebulką już robią fajny smak.