PAPRYKARZ Z MAKRELĄ
Upał nie odpuszcza a ja mam dla was dzisiaj paprykarz z makrelą wędzoną, taki domowy i prosty do przygotowania. Paprykarz z makrelą, podobnie jak inne paprykarze z udziałem ryb, można śmiało przygotować w warunkach domowych. O ile zazwyczaj do paprykarza używa się ryb świeżych, to dla odmiany warto spróbować przygotować w domu wersję z rybą wędzoną. Dlaczego warto? Ponieważ taki paprykarz z makrelą jest tani do przygotowania, bardzo smaczny, prosty i domowy. A trzeba przyznać, że domowe pasty do chleba czy paprykarze są zawsze najlepsze i wersje sklepowe ni jak się do nich nawet nie umywają. Taka prawda! Mam pytanie o makrelę – jak ją jadasz? Co z niej przygotowujesz? U nas najczęściej bywała w formie takie zwykłej, wyjadanej widelcem w towarzystwie cebuli. Innym razem robiłam pastę na kanapki z makreli, to też świetny pomysł. Tym razem zapraszam dla odmiany na paprykarz z makrelą, który przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy lubią ryby wędzone.
PAPRYKARZ Z MAKRELĄ
PAPRYKARZ Z MAKRELĄ – składniki:
- pęczek włoszczyzny lub oddzielnie 3-4 duże marchewki i 2 duże pietruszki
- 250 g koncentratu pomidorowego
- 2 duże wędzone makrele
- 1 szklanka ryżu (ja miałam biały długoziarnisty, taki najzwyklejszy)
- 2-3 cebule
- 5-7 łyżek oleju
- sól i czarny pieprz
- 2-3 łyżki słodkiej papryki
- 1-2 łyżeczki pikantnej papryki
- sól do smaku
PAPRYKARZ Z MAKRELĄ – przepis:
- Cebule obieram, rozdrabniam, solę i smażę na oleju na złoty kolor.
- Włoszczyznę obieram, ścieram na tarce, wkładam do garnka, dodaję cebulę, lekko solę, zalewam niewielką ilością wody i gotuję do miękkości.
- Makrele obieram ze skóry i ości. Mielę w maszynce do mięsa lub malakserze.
- Do wywaru po gotowaniu włoszczyzny (odcedzam włoszczyznę na sicie) gotuję ryż, dodając jeszcze odpowiednia ilość wody. Jeśli trzeba dodaję więcej ryżu, a jeśli jest za mało płynu, uzupełniam zimną wodą z kranu. Ryż musi być miękki i sypki.
- W dużej misce mieszam dokładnie ryż z rozdrobnionymi warzywami, cebulą z pomidorami, obraną z ości i rozdrobnioną wędzoną makrelą, papryką w proszku, solą, pierzem oraz koncentratem pomidorowym i około 150 ml wrzącej wody. Jeśli istnieje konieczność doprawiam jeszcze do smaku solą i pieprzem lub papryką, tak do smaku. Jest on już gotowy do jedzenia! Ale ponieważ przepis przewiduje przygotowanie około 4 niedużych słoików z paprykarzem, to trzeba go za pasteryzować.
- Domowy paprykarz z makrelą przekładam do słoików, zakręcam i wstawiam do garnka z wodą. Teraz czas na pasteryzację!
- Do garnka wlewam wodę, na dnie układam ściereczkę, żeby słoiki nie dotykały bezpośrednio dnia. Wstawiam słoiki i pasteryzuję w 80-85 stopniach przez minimum 50-60 minut. Wyłączam gaz i zostawiam słoiki w garnku do wystygnięcia pod przykryciem.
- Następnego dnia zagotowuję wodę ze słoikami i pasteryzują przez 35-45 minut i zostawiam słoiki w garnku do wystygnięcia, najlepiej pod przykryciem.
- Trzeciego dnia znowu podgrzewam wodę w garnku ze słoikami i trzymam na gazie przez 25-35 minut. Teraz po wystudzeniu domowy paprykarz z makrelą może stać w szafce przez wiele miesięcy!
Anonim napisał
Będzie dooobreee
Anonim napisał
Trzykrotnie pasteryzowany o , nie wiedziałam że tak trzeba .
Anonim napisał
Mmm zapisuję przepis
Anonim napisał
zrobię -super pomysł. Dzięki. Uwielbiam Twoje przepisy. Dzieki Tobie czasem mam co jeść
Anonim napisał
Pastę z ogórkiem kiszonym i cebulką lub makaron z cebulką, cukinią, śmietanką, parmezanem i dużą ilością natki pietruszki.
Anonim napisał
Loze na chlebek lub robie paste,makrela,cebulka biala,zielona drobnuitko pokrojona,na to rzodkiewka, ogorek,pomidorek
Anonim napisał
Ooo super
Anonim napisał
Spróbuję! Ponoć „lepsza puszka Pandory, niż paprykarz szczeciński”
Anonim napisał
Ag Szymańska spróbuj. Kalorie warte grzechu:)
Anonim napisał
Magda Ignaszak w sierpniu bede w Skorzęcinie może się uda zkupić jest dostępny w całej Wielkopolsce ?