PASZTET Z KURCZAKA Z ROSOŁU
Dzisiaj prosty i mega smaczny pasztet z kurczaka z rosołu, boczku i warzyw korzeniowych. Powiem Wam, że pasztet z kurczaka z rosołu zawsze cieszy mnie wyjątkowo ponieważ jest takim sposobem do wykorzystania wszelkich resztek znajdujących się w garnku po ugotowaniu zupy.U nas kurczak z rosołu jakoś nie znajduje za wielu chętnych. Ponieważ ja zawsze właściwie wybieram kurczaka ekologicznego czy też Sielskiego lub Zagrodowego to szkoda mi jest mięsa w czystej formie. Dlatego pasztet z kurczaka z rosołu wydaje się zawsze genialnym pomysłem. Tym razem, żeby podbić jego smak, zaostrzyć i nadać mu mocny akcent użyłam jeszcze wędzonego boczku. To dodatkowa porcja tłuszczu, zapach wędzonki i smak. Same plusy. A jak doskonale wiecie pasztet musi mieć porcje tłuszczu bo inaczej będzie suchy i rozlatujący się. Przynajmniej ja mam takie przekonanie oraz doświadczenia no i tego się trzymam. Oczywiście taki pasztet z mięsa z rosołu i warzyw możecie przygotować z dowolnego mięsa, nie musi być tylko kurczak. Super sprawdzi się mięso z rosołu z kurczaka, z kury, koguta, z gęsi, z wołowiny, wieprzowiny czy indyka. Za każdym razem pasztet wyjdzie inny w smaku ale chyba o to chodzi w różnorodności posiłków jednak. No i warzywa. One dodają objetości, soczystości i zmniejszają konieczną ilość mięsa do przygotowania dużej blaszki. Takie wykorzystanie marchewki, pietruszki i selera to zacny pomysł, jak mawia moja przyjaciółka. A ty, co robisz z mięsa z rosołu? Wiem, że część osób zjada, część daje psom, a inni coś z niego robią specjalnego, chociaz pewnie ich trochę kusi. I to właśnie moja propozycją na wykorzystanie tuszy kurczaka, kury czy koguta. Jak doskonale wiecie pasztet drobiowy jest jednym z najpopularniejszych i nikogo to nie dziwi. Taki pasztet z kurczaka z rosołu i warzyw korzeniowych oraz boczku wędzonego jest smaczny i daje wiele możliwości modyfikacji składników i propozycji, co osobiście bardzo lubię i doceniam w przepisach.
PASZTET Z KURCZAKA Z ROSOŁU
PASZTET Z KURCZAKA Z ROSOŁU – składniki:
- 1,2 kg ugotowanego mięsa z rosołu bez kości (u mnie kura)
- 200-250 g wędzonego boczku
- 4-5 marchwi z rosołu,
- 2-3 pietruszki z rosołu
- 3 cebule
- 4-5 jajek
- 2 bułki kajzerki lub bezglutenowe bułki, mogą być też dwie garście błonnika bambusowego w wersji KETO lub KETO bułka po prostu
- sól + czarny pieprz
- 2-3 łyżki tłuszczu do usmażenia cebuli
PASZTET Z KURCZAKA Z ROSOŁU – przepis:
- Cebule obieram, kroję na kawałki i podsmażam na złoto.
- Boczek kroję w paski, w razie konieczności odcinam skórę i kości lub chrząstki.
- Mięso z rosołu bez kości mielę trzy razy na drobnych oczkach w maszynce do mięsa razem z boczkiem, z marchwią, usmażoną cebulą i namoczonymi i odciśniętymi w rękach kajzerkami.
- Przekładam do miski, dodaję jajka, 2 łyżeczki soli, ½ pieprzu i i mieszam.
- Formę do pieczenia smaruję tłuszczem wysypuje bułką (osoby na diecie bezglutenowej wybierają bułkę bezglutenową, na KETO bułkę KETO). Przekładam pasztet, wyrównuję, ozdabiam dowolnie i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 70 minut.
- Studzę, kroję i podaję pasztet z kurczaka z rosołu, boczku i warzyw najczęściej jako dodatek do chleba, więc na kanapkach :)
Magda napisał
Pierogi…czasem 😉
Aneta napisał
Ja oskubuje i wrzucam kazdemu na talerz do rosołu a wolowinke zjada mąż po zjedzeniu rosołku z chlebkiem a jak cos zostanie to i kitek dostanie miesko i skorki ze skrzydełek.
Joanna napisał
Pasztet po dodaniu wątróbki, krokiety, naleśniki, paszteciki. Czasem galaretkę.
Celina napisał
U nas mięsko z rosołu całe dla 🐕,
Nad czym bardzo ubolewa mąż🤣
Kinga napisał
Paszteciki bezglutenowe (celiakia)
Magda napisał
Zjadam z musztardą
Katarzyna napisał
kiedyś szło do pasztetu, teraz koty jedzą
Beata napisał
Smarowidło do kanapek do blendera daje mięso i warzywa z rosołu doprawiamy do smaku dodaje posiekaną cebulę troszkę musztardy lub majonez tak aby było łatwiej rozsmarować na pieczywie
Magdalena napisał
Ja mrożę i jak się nazbiera sporo tego mięska. Wyciągam z zamrażarki, odmrazam, gotuję warzywka, wszystko razem mile. Cebulę smażę na maśle I dodaje do mięsa. Przyprawiam i mam farsz na pierogi z mięsem. Pycha!
Listopad napisał
Pasztet 🙂