PASZTET Z MIĘSA Z ROSOŁU I WARZYW
Niby nic takiego, a pasztet z mięsa z rosołu i warzyw zawsze cieszy mnie wyjątkowo. Może dlatego, że pasztet z mięsa z rosołu i warzyw jest dla mnie swoistym sposobem do wykorzystania wszelkich resztek znajdujących się w garnku po ugotowaniu zupy. Na rozgotowanego, bladego kurczaka raczej nikt nie a ochoty, więc wszelkie przerobienie go na wersje smaczniejszą jest bardzo atrakcyjną propozycją. Oczywiście pasztet z mięsa z rosołu i warzyw możecie przygotować z każdej opcji mięsnej. Mam na myśli, że może być mięso z rosołu z kurczaka, z kury, gęsi, z wołowiny, wieprzowiny czy indyka. Za każdym razem pasztet wyjdzie inny w smaku ale chyba o to chodzi w różnorodności posiłków jednak. Z warzyw możecie zdecydować się na marchewkę, pietruszkę, selera korzeniowego czy nawet kapistę, jeśli tylko macie taką ochotę. A ty, co robisz z mięsa z rosołu? Wiem, że część osób zjada, część daje psom a inni coś z niego robią. I to właśnie propozycja na wykorzystanie bo pasztet z mięsa z rosołu i warzyw jest smaczny i daje wiele możliwości modyfikacji składników i propozycji, co osobiście bardzo lubię i doceniam w przepisach.
PASZTET Z MIĘSA Z ROSOŁU I WARZYW
PASZTET Z MIĘSA Z ROSOŁU I WARZYW – składniki:
- 1,2 kg ugotowanego mięsa z rosołu bez kości (u mnie kura)
- 4-5 marchwi z rosołu,
- 2-3 pietruszki z rosołu
- 3 cebule
- 4-5 jajek
- 2 bułki kajzerki lub bezglutenowe bułki, mogą być też dwie garście błonnika bambusowego w wersji KETO
- opcja to dodatkowo 10 łyżek oleju kokosowego, smalcu kokosowego, smalcu zwierzęcego lub oleju, może być też masło klarowane
- sól + czarny pieprz
- mielona gałka muszkatowa
PASZTET Z MIĘSA Z ROSOŁU I WARZYW – przepis:
- Cebule obieram, kroję na kawałki i podsmażam na złoto.
- Mięso z rosołu bez kości mielę trzy razy na drobnych oczkach w maszynce do mięsa razem w marchwią, usmażoną cebulą i namoczonymi i odciśniętymi w rękach kajzerkami.
- Przekładam do miski, dodaję jajka, 2 łyżeczki soli, ½ pieprzu, 2/3 łyżeczki mielonej gałki i mieszam. Na tym etapie dodaję tłuszcz, suchy pasztet to kiepski pasztet ;)
- Formę do pieczenia smaruję tłuszczem wysypuje bułką (osoby na diecie bezglutenowej wybierają bułkę bezglutenową). Przekładam pasztet, wyrównuję, ozdabiam dowolnie i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 70 minut.
- Studzę, kroję i podaję pasztet z mięsa z rosołu i warzyw najczęściej jako dodatek do chleba, więc na kanapkach :)
Zocha napisał
Farsz do naleśników
Piotr napisał
Łazanki
Krzysztof napisał
Ja zjadam, ale teść robi pasztet, a teściowa pierogi. Generalnie czasem z rosołami ciężko nadążyć.
Joanna napisał
Galart – tak mówi się w Poznaniu na mięso w galarecie 😊
Agnieszka napisał
Pierogi albo krokiety
Ania napisał
krokiety 🙂
Małgorzata napisał
Ostatnio zrobiłam pasztet 😉
Marcelina napisał
Ja wcinam 😁😁😁 czasami obiorę i kto chce do rosołu z 🥕 wrzuca
Patrycja napisał
Potrawkę z rodzynkami do ryżu. Tradycyjne danie na Kaszubach
Domi napisał
Pierogi, krokiety lub na patelnie z warzywami i ryżem