PASZTET Z WOŁOWINY Z ROSOŁU
Dzisiaj mam dla was pasztet z wołowiny z rosołu czyli po prostu z mięsa z rosołu. Przyznaję się pasztet z wołowiny z rosołu jest takim wynalazkiem z danych czasów. Gdy nie macie ochoty na gryzienie, bądź co bądź, zawsze w jakiś sposób włóknistego mięsa wołowego, wtedy to rozwiązanie dla was. Nie ma znaczenia, czy gotujecie rosół przez trzy godziny, czy trzy dni. Z wersją wielodniową także się spotkałam. Ba, co więcej nawet jadłam! I powiedziałabym, że taki gotowany przez dwie godziny, to bardziej zupa mocy, niż typowe danie obiadowe. Ale tu chyba nie ma co się dziwić. Mięso wołowe ma specyficzną strukturę i nie każdemu musi odpowiadać. Dlatego też pasztet z wołowiny z rosołu i warzyw z rosołu do kompletu, jest smacznym przepisem codziennym. Oczywiście wszystko kwestia jaki rosół lubisz i na jakim mięsie gotujesz. Ja już wiele razy pisałam, że w moim domu rodzinnym był rosół z wołowiny. Tata wyjadał mięso i wcinał je z musztardą na drugie danie. Chyba jest jedyną osobą, którą znam, której to odpowiada. Ja wolę zmielić zdecydowanie! A ty, jakie dania i co przygotowujesz z mięsa z rosołu? U nas rządził pasztet z wołowiny z rosołu, nadzienie do pierogów, klusek śląskich, kartaczy i oczywiście farsz do naleśników z mięsem!
PASZTET Z WOŁOWINY Z ROSOŁU
PASZTET Z WOŁOWINY Z ROSOŁU – składniki:
- 1,5 kg ugotowanego mięsa wołowego z rosołu bez kości (u mnie szponder i łata)
- 4-5 marchwi z rosołu, może być też pietruszka
- 3 cebule
- 4-5 jajek
- 2 bułki kajzerki lub bezglutenowe bułki (można zastąpić 2 czubatymi łyżkami błonnika bambusowego na diecie KETO)
- sól + czarny pieprz lub pieprz ziołowy jak kiedyś!
PASZTET Z WOŁOWINY Z ROSOŁU – przepis:
- Cebule obieram, kroję na kawałki i podsmażam na złoto.
- Mięso wołowe z rosołu bez kości mielę trzy razy na drobnych oczkach w maszynce do mięsa razem w marchwią, usmażoną cebulą i namoczonymi i odciśniętymi w rękach kajzerkami. Jeśli jesteś na diecie KETO dodaj po prostu na koniec bambusy.
- Przekładam do miski, dodaję jajka, 2 łyżeczki soli, ½ pieprzu, 2/3 łyżeczki mielonej gałki i mieszam. Na tym etapie dodaję błonnik bambusowy jeśli nie było kajzerek a 0bowiazuje dieta KETO.
- Formę do pieczenia smaruję tłuszczem, wysypuje bułką lub błonnikiem bambusowym. Przekładam pasztet, wyrównuję i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 50-70 minut.
- Studzę pasztet z wołowiny z rosołu i warzyw i taki prosto z lodówki kroję w plasterki.
Ela napisał
Farsz do pierogów – czasem
Krzysztof napisał
Ja zjadam, ale teść robi pasztet, a teściowa pierogi. Generalnie czasem z rosołami ciężko nadążyć.
Domi napisał
Pierogi, krokiety lub na patelnie z warzywami i ryżem.
Aneta napisał
Ja oskubuje i wrzucam kazdemu na talerz do rosołu a wolowinke zjada mąż po zjedzeniu rosołku z chlebkiem a jak cos zostanie to i kitek dostanie miesko i skorki ze skrzydełek.
Joanna napisał
Pasztet po dodaniu wątróbki, krokiety, naleśniki, paszteciki. Czasem galaretkę.
Katarzyna napisał
Potrawkę z rodzynkami do ryżu. Tradycyjne danie na Kaszubach.
Katarzyna napisał
kiedyś szło do pasztetu, teraz koty jedzą
Magda napisał
Zjadam z musztardą
Natalia napisał
mój piesiu zawsze się cieszy kiedy mama gotuje zupkę, bo wie, że będzie dobra szama😁
Magda napisał
Ja mrożę i jak się nazbiera sporo tego mięska. Wyciągam z zamrażarki, odmrazam, gotuję warzywka, wszystko razem mile. Cebulę smażę na maśle I dodaje do mięsa. Przyprawiam i mam farsz na pierogi z mięsem. Pycha!