Pasztety wegetariańskie
Od wielu lat publikuję przepisy na pasztety wegetariańskie, roślinne, jarskie, wegańskie i bezglutenowe. Na dzień dzisiejszy znajdziecie u mnie różne pasztety wegetariańskie w całej okazałości. o dobra propozycja dla osób na dietach, dzieci i tych, którzy chcą większy udział roślin w codziennej diecie. Wiele pasztetów jeszcze czeka jeszcze na pokazanie ale nie wyrabiam się i poza tym nie chcę zanudzać was ciągle podobnym tematem. Zawsze staram się aby na stronie było różnorodnie, tak w myśl zasady: dla każdego, coś dobrego! Pasztety wegetariańskie i czysto roślinne piekę bardzo często. Wiele razy pisałam już, że są one takim momentem do wykorzystania ryżu, kaszy, fasoli lub jakiś warzyw, które ugotowałam w nadmiarze na obiad. Zazwyczaj nikt nie ma ochoty na dojedzenie zimnej kaszy jaglanej czy gryczanej ot tak, na sucho. Za to w formie pasztety z dodatkami aromatycznymi i wieloma innymi składnikami zjadamy je z wielką przyjemnością. Ponieważ zawsze gotuję za dużo półproduktów, dlatego też pasztety warzywne są u nas na porządku dziennym. Takie domowe przetwórstwo dobrej jakości produktów i wyczarować coś z niczego :) Zapraszam na moje pasztety wegetariańskie! Ciekawe czy przyda się wam taki wpis i na co dzisiaj (do jedzenia) macie ochotę?
Zobacz moje przepisy na
PASZTETY WEGETARIAŃSKIE
Pasztet z warzyw z rosołu pyszny, wspaniały, delikatny i smaczny. Smakuje wszytskich domownikom i moim znajomym. Jest on dla mnie sposobem na wykorzystanie warzyw z rosołu.
Pasztet świąteczny z żurawiną, pestkami słonecznika. Wspaniały, smaczny i odświętny. U mnie w wersji roślinnej i bezglutenowej.
Pasztet dyniowy z suszonymi owocami wyjątkowo lubią wszytskie dzieci. Nie ma się co dziwić, jest słodki i delikatny w smaku.
Pasztet z kaszy jaglanej z dynią
Pasztet z kaszy jaglanej z dynią Myślę, że połączenia dyni i kaszy jaglanej z punktu widzenia zdrowotnego i wspaniałego smaku nikomu specjalnie zachwalać nie trzeba. Musze jednak napisać i uprzedzić, że ten smak jest uzależniający!
Pasztet z soczewicy taki, jaki tygryski lubią najbardziej. U nas sprawdza się zawsze :)
Pasztet z kaszy jaglanej i selera
Pasztet z kaszy jaglanej i selera był dla mnie odkryciem połączenia smakowego, dość delikatny ale bardzo smaczny. Pasuje rewelacyjnie z musztardą francuską!
Pasztet z kaszy jaglanej i szpinaku
Pasztet z kaszy jaglanej i szpinaku zielony, wytrawny, bezglutenowy i wegański. Ponieważ sami bardzo lubimy pasztety warzywne często pojawiają się na naszym stole.
Pasztet jaglany ma klasyczny smak. Jest dość wytrawny i generalnie pyszny! Podany podczas świąt cieszył się dużą popularnością śród rodziny.
Pasztet gryczany z fasolą, grzybami duszonymi, orzechami włoskimi i aromatycznymi przyprawami. Pięknym prawda :D Muszę się przyznać, że upiekłam go z pozostałości kaszy gryczanej niepalonej, która zostałam mi z obiadu. Duszonych grzybów, z których powstał wcześniej sos i fasoli białej, która po zmieleniu, w blenderze pięknie mi zagęściła i wzbogaciła konsystencję całej masy. Liście kapusty zostały z gołąbków. Dosłownie to pasztet z resztek, ale jaki smaczny!
Pasztet ze słonecznika piekę dość często. Ze wszystkich pasztetów warzywnych, właśnie pasztet ze słonecznika z żurawiną cieszy się uznaniem mojego dziecka i koleżanek. Zresztą my też go bardzo lubimy, znajomi są zaskoczeni, a cała moja rodzina wcina, aż miło, czyli tak, jak lubię najbardziej! Gdyby ktoś spytał mnie, jak smakuje pasztet ze słonecznika, a dokładnie pasztet z pestek słonecznika powiedziałabym, że jest delikatny, smaczny, dość kremowy i zwarty. Jego delikatność wspaniale przełamuje żurawina dodając słodyczy i kwaskowatego posmaku.
Pasztet z kaszy gryczanej Jeśli lubicie pasztety warzywne, to ta propozycja będzie dla Was idealna. Pasztet z kaszy gryczanej z suszonymi owocami jest wykwintny w smaku, kremowy, ale zwarty. Lekko orzechowy, grzybowy z przebijającą nutą kwaskowych żurawin i dymnych śliwek. Smakuje nawet zatwardziałym mięsożercom a dietę wegetariańską czy wegańską wyjątkowo przyjemnie urozmaica.
Pasztet z kaszy jaglanej z pieczarkami
Pasztet z kaszy jaglanej z pieczarkami piekłam kilka razy. Za każdym razem zachwycałam się nim z mężem, rodziną i znajomymi. Jedli go dużą przyjemnością również zdeklarowani mięsożercy, bo odmiana w życiu jest czymś przyjemnym :)
Pasztet warzywny z ziemniakami
Pasztet warzywny z ziemniakami Ja lubię jeść go na kanapkach z chrzanem, mój małżonek z najlepszym majonezem a dziecko ketchupem. Na obiad podgrzewamy go lub podsmażamy w plastrach na patelni, w towarzystwie kopytek i surówki z kapusty pekińskiej smakuje wspaniale.
Pasztet sojowy Od jakiegoś czasu, odkąd przygotowywałam mleko sojowe zostawała mi okara i aby jej nie wyrzucać, piekłam z nią pasztety. Jednak pasztety piekę znacznie częściej, niż przygotowuję mleko sojowe. Z jednego prostego powodu, z mlekiem sojowy jest trochę zabawy i mimo, że pyszne wolę je kupować w kartonie a soję lub inne strączkowe moczyć na potrzeby tylko pasztetu.
Pasztet z cukinii Jedliście kiedyś pasztet z cukinii? Od kilku lat piekę pasztety warzywne z przeróżnymi dodatkami. Jako masę główną, czyli bazę wykorzystuję ugotowane i przepuszczone przez praskę ziemniaki, rozdrobnioną fasolę z puszki lub własnoręcznie gotowaną, bez względu na kolor, czasami płatki ryżowe, kaszę jaglaną, grykę lub ryż. Przepyszny pasztet czy zapiekankę, jeśli wolicie taką nazwę, można przygotować z resztek, które zostały po obiedzie. Czasami łączę warzywa z rosołu z kartoflami z obiadu, kaszą jaglaną ze śniadania i przyprawami.
Pasztet warzywny Nie ma właściwie tygodnia, żeby na naszym stole nie pojawił się jakiś pasztet warzywny. Czasami dodaję do niego sezonowe warzywa, które pojawiają się w sklepach i na bazarach. Innym razem wszystkie korzeniowe, dostępne w sprzedaży bez najmniejszego problemu przez cały rok. Innym razem wykorzystuję dokładnie te, które zostały po upieczeniu w piekarniku, a nie poszły na obiad w całości.
Pasztet z zielonej soczewicy Smak tego pasztetu w dużej mierze, a właściwie głównie, zależy od dodatków, jakie się w nim znajdą. Może być to cebula smażona lub świeża, czosnek, warzywa korzeniowe, rozmaite fasole, grzyby leśne ewentualnie pieczarki, suszone i świeże owoce. Doprawić można go tak zwyczajnie, klasycznie solą oraz pieprzem albo poszaleć i poeksperymentować w kuchni i pokusić się o tarty imbir, gałkę muszkatową albo mielone goździki.
Pasztet z czarnej fasoli jest stałym elementem naszego menu tak samo jak inne warzywne pasty i pasztety. Czasami przygotowuję je z pieczonymi warzywami, innym razem dodaję dowolne warzywa, które zostały mi z obiadu. Zdarza się również, że cała podekscytowana biegnę do sklepu, aby nabyć potrzebne produkty, gdy wpadnie mi do głowy jakieś nowe połączenie smakowe, które może się sprawdzić i całkiem dobrze smakować.
Pasztet z fasoli i warzyw Bardzo lubię wegetariańskie pasztety, esencjonalne w smaku, miękkie, wilgotne i smaczne. Rozsmarowują się bez problemu na kanapkach, pokrojone w grube plastry i podsmażone na patelni spełniają rolę kotleta podczas obiadu – jak nic, dwa dania w jednym.
Pasztet z soczewicy ostatnio przygotowuję dość często. Gdy jestem poza domem wielokrotnie jadłam pieczeń z soczewicy ale muszę przyznać, że nie zawsze było to miłe doświadczenie smakowe. Doszłam więc do wniosku, że ja pokażę pieczeń z soczewicy ładną, smaczną i prostą do wykonania. Taką, która będzie smakowała dorosłym i dzieciom.
Pasztet wegetariański to jeden z pierwszych pasztetów warzywnych, które wam pokazywałam ponad siedem lat temu na stronie. Od tego czasu minęło już bardzo dużo czasu.
Pasztet z grzybami pyszny, domowy idealny na co dzień i od święta!
Jeśli zastanawiacie się, co zrobić z pozostałych po odlaniu zupy warzyw z rosołu, to pomysł na pasztet przychodzi wam z pomocą!
Tym razem zapraszam na pasztet z fasoli. Z solidnym dodatkiem grzybów mielonych, smażonych pieczarek i cebuli rewelacyjnie wprost smakuje na ciepło i na zimno. Z chrzanem oj mniam, mniam!
Pasztet grzybowy z kaszy gryczanej
Pasztet grzybowy z kaszy gryczanej idealny do smarowania pieczywa, wyrazisty w smaku i kremowy. Pasztet grzybowy z kaszy gryczanej przygotowałam pierwszy raz kilka miesięcy temu. Powstał jak wiele lubianych przeze mnie dań w wyniku eksperymentu. Lubię tak działaś, spontanicznie, ale zapałem. Pasztet grzybowy z kaszy gryczanej ma konsystencję pasztetu do smarowania, inaczej pasty do chleba. Jest gęsty na tyle, że nie spada z kanapki, ale daje się rozsmarowywać. Coś jak serek topiony ;)
Pasztet sojowy o tradycyjnym smaku, niepokojąco przypomina z wyglądu, smaku i zapachu pasztet mięsny. Nie każdy nawet się pozna, że jest on wersją wegetariańską popularnych pasztetów zwierzęcych. Pachnie intensywnie gałką muszkatową, imbirem, pieprzem ziołowym, zielem angielskim i listkiem laurowym.
Pasztet z czarnej fasoli o wyrazistym i pikantnym smaku. Uwielbiam że hej!
Ha, dzisiaj przyszła pora na pasztet bez mięsa. Osobiście uwielbiam pasztet bez mięsa dosłownie w każdej postaci. Często piekę nowy, inny od poprzedniego tak, żeby był do kanapek, do podgrzania w opiekaczu wieczorowa porą oraz zamiast kotletów.
Paulina Skubisz napisał
Oczywiscie
Wiesława Frahm napisał
=D
Joanna Krystyna napisał
TAK :D
Anna Piller napisał
Oczywiście (y)
Bibianna Mauryc napisał
Tak ;)
Jowita Sosnicka napisał
Si:)
Jolanta Helena Kerut napisał
tak,tak :)
Monika Fikimiki napisał
Taaaaaaaak!
Iwona Chruścielewska napisał
tak, bardzo proszę
Mariola Szałowska napisał
bardzo chętnie.