PIECZEŃ Z MIĘSA Z ROSOŁU
Dzisiaj jest czas, że pieczeń z mięsa z rosołu w końcu znalazła się na blogu. Ponieważ zarówno pieczeń z mięsa z rosołu, kotlety z mięsa z rosołu, pasztet czy krokiety są wam dobrze znane, to ja chciałam pokazać moją wersję. Wiem, wiem, nie każdy lubi zjadać mięso prosto z zupy. Zazwyczaj, gdy pytam swoich czytelników o to, co robią z mięsem z rosołu, to najczęściej pada odpowiedź, że oddają go psu. A Ty, co robisz z mięsa z zupy? Ja wychowałam się na rosole z wołowiny. Tera mięsa nie jadamy ale często mam przyjemność gotować dla znajomych i rodziny. Wtedy mogę podawać mięso na wszystkie dowolne sposoby. Teraz chwila wspomnień. U nas w domu rodzinnym mieliło się mięso i wykorzystywało je następnie jako nadzienie do naleśników, do pyz, do pierogów lub krokietów. Ja zazwyczaj dla znajomych robię pasztet, pieczeń lub kotlety. Jeszcze nie spotkałam aby ktoś chciał ze smakiem zjeść taką sztukę mięsa. Dlatego też delikatna pieczeń z mięsa z rosołu jest świetnym rozwiązaniem na przerobienie kawałków, których zjeść nie macie ochoty.
PIECZEŃ Z MIĘSA Z ROSOŁU
PIECZEŃ Z MIĘSA Z ROSOŁU – składniki:
- 2 kg ugotowanego mięsa z rosołu bez kości (u mnie wołowy rostbef z kością)
- 4-5 marchwi z rosołu, może być też pietruszka
- 3 cebule
- 5-6 jajek
- 2 bułki kajzerki lub bezglutenowe bułki (można zastąpić 1/2 szklanki bułki tartej)
- sól + czarny ziołowy
- 10 grzybków suszonych
- mielona gałka muszkatowa
PIECZEŃ Z MIĘSA Z ROSOŁU – przepis:
- Cebule obieram, kroję na kawałki i podsmażam na złoto.
- Grzyby mielę w młynku do kawy na proszek.
- Mięso z rosołu bez kości mielę na drobnych oczkach w maszynce do mięsa razem w marchwią, usmażoną cebulą i namoczonymi i odciśniętymi w rękach kajzerkami. Jeśli nie używam kajzerek, do mięsa dosypuję bułkę tartą.
- Przekładam do miski, dodaję jajka, grzyby mielone, 2 łyżeczki soli, 1 łyżkę pieprzu ziołowego, 2/3 łyżeczki mielonej gałki i mieszam. Na tym etapie dodaję trochę rosołu, suchy pasztet to kiepski pasztet ;)
- Formę do pieczenia smaruję tłuszczem wysypuje bułką (osoby na diecie bezglutenowej wybierają bułkę bezglutenową). Przekładam pasztet, wyrównuję i wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 stopni na 70-80 minut.
- Studzę, kroję i podaję, pieczeń z mięsa z rosoły może zostać podana na ciepło jak i na zimno.