PIEROGI SMAŻONE
Gdy mam do wyboru pierogi smażone czy z wody, zawsze wybiorę smażone. U nas w domu pierogi smażone są jakby równoległe do pierogów gotowanych. Tu nawet nie ma aż takiego znaczenia to, z jakim są nadzieniem. Cudownie smakują pierogi smażone z kapustą, z grzybami, z ciecierzycą, ruskie lub ala ruskie. No może jedynie takie z serem są lepsze z wody niż z patelni, no ale to tez pewnie kwestia gustu i potrzeby. Dla mnie najlepsze jest ciasto chrupiące, nie ma sobie równych! Ten smak rozpływającego się w ustach ciasta, pękanie każdego kawałka pod wpływem nagryzania. Ale się rozmarzyłam! Przyznaję pierogi smażone już za czasów dzieciństwa skradły moje serce na dobre. O ile nie tknęłam pierogów z kapustą z wody, o tyle te z patelni schodziły chwila moment. Nie ma się co dziwić – pyszne są, no po prostu pyszne. Zapraszam na przepis na pierogi smażone z dowolnym nadzieniem jakie sobie wymyślicie, chociaż u mnie pierogi smażone z kapustą na stole się znalazły!
PIEROGI SMAŻONE
PIEROGI SMAŻONE – składniki:
Ciasto na pierogi przygotowuję według przepisu:
- Jak zrobić ciasto na pierogi – tradycyjne pszenne (to właśnie przepis babci)
- Ciasto na pierogi bezglutenowe zaparzane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe gryczane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe mieszane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe Schar
Farsz, czyli kapusta z grzybami przygotowana według przepisu Kapusta wigilijna z grzybami i suszonymi owocami lub Tradycyjna kapusta wigilijna z suszonymi grzybami lub inny dowolny, jaki chcesz!
PIEROGI SMAŻONE – przepis:
- Przygotowuję ciasto według wybranego przepisu na ciasto na pierogi.
- Stolnicę posypuję mąką i wałkuję na niej cienkie ciasto. Wycinam kółka wycinarkami lub szklanką. Na środek każdego kółka układam dobrze odciśniętą porcję kapusty. Rogi ciasta smaruję wodą i zlepiam dociskając widelcem lub palcami.
- Pierogi układam na ściereczce wysypanej mąką i przykrywam, aby nie wysychały. Gotuję partiami kilka minut, aż wypłyną i zrobią się miękkie. Układam na talerzu wysmarowanym olejem, tak aby się nie stykały, muszą całkowicie wystygnąć.
- Rozgrzewam olej z łyżką masła lub margaryny bezmlecznej. Smażę pirogi partiami, odwracając na drugą stronę, gdy zrobią się złote.
- Takie cudownie chrupki i gorące pierogi smażone podaję z cebulką z olejem lub inna okrasą.
Anonim napisał
Z wody lub smazone z pieca rowniez smaczne z cebulka i skawrkami ☺
Anonim napisał
Każde. Byle dużo.
Anonim napisał
A moze pieczone?
Anonim napisał
Z wody!
Anonim napisał
Z wody i koniecznie okraszone.Ciekawe czy pamietasz co to oznacza…
Anonim napisał
z wody ;)
Anonim napisał
i ja tez :)
Anonim napisał
Jak smażone, to ze śmietaną, jak z wody, to z okrasą z cebuli. Tylko ruskie
Anonim napisał
Tylko i wyłącznie :)
Anonim napisał
Daj przepis na bezglutenowe bez jaj, kukurydzy i ryżu… to Ci powiem ;)