PIEROGI Z PATELNI
Tyle razy w naszym domu trwały dyskusje czy pierogi z patelni czy z wody podamy na stół. Powiem tak, pierogi z patelni to zawsze i wszędzie chętnie zjem, tak samo jak cała moja rodzina. Z wody to tylko z jagodami i jakimś słodkim dodatkiem w postaci jogurtu sojowego na przykład jadam. Każde inne pierogi to właśnie smażone na oleju na złoto. Mają być chrupiące, pyszne i soczyste wewnątrz. Takie też dzisiaj zrobiłam. Wszystkie już ugotowałam, teraz studzą się posmarowane olejem na talerzach. Będzie się działo. Pierogi z patelni uwielbia cała moja rodzina. Nawet nie pamiętam kiedy jedliśmy jakieś z wody, no chyba, że te rozpadnięte tak na szybko, z założenia, że szkoda wyrzucić. A Ty wolisz pierogi z patelni czy pierogi z wody?
PIEROGI Z PATELNI
PIEROGI Z PATELNI – składniki:
Ciasto na pierogi przygotowuję według przepisu:
- Jak zrobić ciasto na pierogi – tradycyjne pszenne (to właśnie przepis babci)
- Ciasto na pierogi bezglutenowe zaparzane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe gryczane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe mieszane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe Schar
- Farsz, czyli kapusta z grzybami przygotowana według przepisu Kapusta wigilijna z grzybami i suszonymi owocami lub Tradycyjna kapusta wigilijna z suszonymi grzybami czy Kapusta do pierogów lub inny dowolny, jaki chcesz!
PIEROGI Z PATELNI – przepis:
- Przygotowuję ciasto według wybranego przepisu na ciasto na pierogi.
- Stolnicę posypuję mąką i wałkuję na niej cienkie ciasto. Wycinam kółka wycinarkami lub szklanką. Na środek każdego kółka układam dobrze odciśniętą porcję kapusty. Rogi ciasta smaruję wodą i zlepiam dociskając widelcem lub palcami. W przypadku ciasta bezglutenowego nie można naciągać pieroga raczej przypomina to formowanie z plasteliny.
- Pierogi układam na ściereczce wysypanej mąką i przykrywam, aby nie wysychały. Gotuję partiami kilka minut, aż wypłyną i zrobią się miękkie. Układam na talerzu wysmarowanym olejem, tak aby się nie stykały, muszą całkowicie wystygnąć.
- Rozgrzewam olej z łyżką masła lub margaryny bezmlecznej. Smażę pirogi partiami, odwracając na drugą stronę, gdy zrobią się złote.
- Takie cudownie chrupki i gorące pierogi z patelni smażone na złoto podaję z cebulką z olejem lub inną okrasą.
daria napisał
Bardzo dobry przepis. U mnie w święta się sprawdził :)