Pierogi ze szpinakiem
Ostatnio prosiliście mnie o pierogi ze szpinakiem. Tak się składa, że owe pierogi ze szpinakiem i generalnie sam szpinak gotowany na gęsto, koktajle ze szpinakiem lub sałatki mają u nas wielu amatorów. Pamiętam czasy, gdy moje dziecko chciało jeśc tyło suchą bułkę i właśnie owy szpinak. Ta jest również teraz. Gdy pytam, czy może zrobić coś ze szpinakiem reakcja zawsze jest żywiołowa. Zawsze zastanawia mnie, dlaczego inne dzieci nie lubią szpinaku? Może nie lubią ot tak, z założenia. Gdy przyjeżdżają do mnie dzieciaczki szpinak wcinają jak wiewiórki orzeszki :) A więc lubią, tylko jeszcze tego nie wiedzą :) Pierogi ze szpinakiem przekonają każdego, są pyszne, po prostu pyszne i już! Zapraszam w takim razie na wspaniałe w smaku pierogi ze szpinakiem, ja lubię doprawić je mocno, ale jak wolisz, zrób wersje łagodną. A właśnie, a Ty jakie pierogi jadasz najczęściej?
Pierogi ze szpinakiem
Pierogi ze szpinakiem – składniki:
Ciasto na pierogi przygotowuję według przepisu:
- Jak zrobić ciasto na pierogi
- Ciasto na pierogi bezglutenowe zaparzane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe gryczane
- Ciasto na pierogi bezglutenowe mieszane
Farsz:
- 500 g szpinaku mrożonego lub świeżego
- 2 cebule
- 200 g sera feta lub sera tofu posolonego ewentualnie twaróg tofu
- 2 średniej wielkości ugotowane ziemniaki
- 2 łyżki oleju lub masła
- sól, pieprz czarny oraz mielona gałka do smaku
Pierogi ze szpinakiem – przepis:
- Przygotowuję ciasto według wybranego przepisu.
- Ziemniaki gotuje, studzę a najlepiej schładzam w lodówce.
- Cebule obieram, kroję w kostkę i smażę na złoto na patelni. Szpinak rozmrażam i odciskam wodę. Siekam drobno, dodaję do cebuli. Smażę kilka minut ciągle mieszając. W maszynce do mielenia mielę szpinak, cebulę, ser i ugotowane ziemniaki. Doprawiam solą, gałką i pieprzem.
- Stolnicę posypuję mąką i wałkuję na niej cienkie ciasto. Wycinam kółka wycinarkami lub szklanką. Na środek każdego kółka układam czubatą łyżeczkę farszu. Rogi ciasta smaruję wodą i zlepiam robiąc falbankę lub dociskając widelcem, co jest łatwiejsze ale mniej atrakcyjne wizualnie.
- Pierogi układam na ściereczce wysypanej mąką i przykrywam, aby nie wysychały. Gotuję partiami kilka minut aż wypłyną i zrobią się miękkie.
- Pierogi podaję z wody lub po wystudzeniu odsmażam na patelni i polewam kwaśną śmietaną lub podsmażoną na złoto cebulką.
PIEROGI BEZGLUTENOWE:
Ciasto na pierogi bezglutenowe Ciasto na pierogi bezglutenowe Do przygotowania tego ciasta na pierogi bezglutenowe użyłam mąki z tapioki, czyli z korzenia manioku, skrobi kukurydzianej, skrobi ziemniaczanej i białej mąki ryżowej. Wszystkie te składniki kupuję w sklepach internetowych lub portalach aukcyjnych, bo nie sposób ich dostać w mniejszych miastach a nawet w całkiem dużych. Ciasto jest białe i przyjemne w dotyku.
Pierogi wigilijne bezglutenowe Pierogi wigilijne bezglutenowe z kapustą i grzybami, przygotowane na bazie ciasta bezglutenowego z tapioki bardzo lubi cała nasza rodzina. Są delikatne, chrupkie i pyszne
Pierogi ruskie bezglutenowe Pierogi ruskie bezglutenowe nadziane farszem z ziemniaków, sera białego lub tofu i podsmażonej cebulki zawsze są smaczne. Najlepiej smakują zaraz po zrobieniu, tak prosto z wody!
Pierogi bezglutenowe gryczane
Pierogi bezglutenowe gryczane ciemne i delikatne ciasto rozpływające się dosłownie w ustach. Są jednymi z najprostszych do przygotowania pierogów bezglutenowych. Smaczne i efektowne! Wszyscy je polubicie!
Pierogi bezglutenowe z kapustą
Pierogi bezglutenowe z kapustą należą do tych pierogów, które uwielbia cała moja rodzina. W końcu nie dziwne, delikatne ciasto, aromatyczny i intensywny w smaku miąższ, wszystko sprawia, że bezglutenowe pierogi z kapustą są wręcz idealne!
Pierogi ze szpinakiem
Pierogi bezglutenowe ze szpinakiem soczyste, delikatne i pyszne. Moje dziecko uwielbia pierogi ze szpinakiem, musiałam więc stanąć na wysokości zadania.
Pierogi bezglutenowe z soczewicą
Pierogi z soczewicą pojawiają się na naszym stole zawsze, gdy zabieram się za robienie pierogów na większą skalę. Jak wiele razy już pisałam, robię wtedy za jednym zamachem 100-200 pierogów, mrożę i mam na zapas. Pierogi z soczewicą bardzo lubią dzieci, nie ma się czemu dziwić, ponieważ są pyszne!
Mam dla was dzisiaj trzecie ciasto już na pierogi bezglutenowe. Do tej pory było zaparzane białe, gryczane a teraz mieszane z różnych mąk. Pierogi bezglutenowe są pyszne i stanowią ważny element tradycyjnej kuchni polskiej w wydaniu dla alergików.
INNE PIEROGI
Jak zrobić ciasto na pierogi Jak zrobić ciasto na pierogi To najlepszy przepis, aby zrobić idealne ciasto na pierogi. Tego, jak zrobić wspaniałe ciasto na pierogi nauczyła mnie moja babcia, od niej mam kilka najlepszych, sprawdzonych przepisów!
Pierogi wigilijne z kapustą i grzybami
Pierogi wigilijne z kapustą i grzybami tradycyjne, miękkie, chrupiące. Najlepsze pierogi robiła moja babcia, miała kocią wprawę i jeden po drugim zgrabny pieróg wychodzi spod jej rąk.
Pierogi ruskie
Pierogi ruskie to jedne z moich ulubionych pierogów. Mam do nich wielki sentyment, ten smak, zapach i konsystencja przenosi mnie w świat dziecięcych wspomnień.
Pierogi z jagodami
Pierogi z jagodami to smak lata, wakacji, wolnego czasu. Muszę przyznać, że pierogi z jagodami zawsze są wyjątkowe, pełne wspomnień!
Pierogi z kaszą gryczaną
Pierogi z kaszą gryczaną i serem, to dobry farsz do miękkiego i delikatnego ciasta na pierogi. Muszę przyznać, że pierogi mogę jeść przez cały tydzień, nie ma przebacz!
Jak zrobić pierogi ruskie Jak zrobić pierogi ruskie. Pierogi ruskie można zrobić co najmniej na kilka sposobów. Ich smak będzie się nieco różnił zależnie od użytego ciasta i proporcji nadzienia.
Pierogi z mięsem
Pierogi z mięsem to chyba jedne z najbardziej tradycyjnych polskich pierogów. W moim domu rodzinnym, gdy byłam dzieckiem pierogi z mięsem pojawiały się na zmianę z pierogami z kapusta i grzybami, pierogami ruskimi lub z serem.
Anna Maria Renty napisał
najlepsze ODSMAŻANE!
Paulina Lida napisał
z piekarnika :-)))
Jak Zdrowo Żyć napisał
Osmażane albo pieczone :)
Olga P-s napisał
Z wody! Najlepsze.
Agnieszka Danel napisał
Ruskie z wody, z cebulką…niam!
Anna Koral napisał
ruskie z tofu, wyjadam zaraz po wyciagnieciu z wody, cebulką mmm
Agata Piątek-Stachowicz napisał
Ruskie-z wody okraszone cebulką smażoną na oleju+magi (serio dobre) a mięsne smażone ewentualnie z sosem czosnkowym :) pycha!
Anna Kurowska napisał
Każde!
Magdalena Drożdż napisał
Ruskie, odsmażane
Urszula Oleksy napisał
Ruskie tradycyjne albo z kaszą gryczana w każdej postaci