No to jest! Rosół z warzyw, warzyw pieczonych :) Myślę, że spokojnie ta wspaniała zupa może zastępować tradycyjny niedzielny rosół, przynajmniej u nas w domu tak właśnie się dzieje i zupełnie nikt, nigdy nie narzeka. Dla nas, jest to domowy rosół, ale można nazywać go również bulionem z warzyw albo właśnie rosołem lub zupą z warzyw. Tak, czy siak, owy bulion z warzyw bardzo lubimy i często jemy. De facto, to rosół z warzyw korzeniowych w kolorze i smaku. Ale nie tam jakiś byle, jaki a wspaniały, wyraźny w smaku, dość charakterystyczny i lekko słodki. Kolorem przypomina rosół wołowym, ale jest znacznie ale to znacznie smaczniejszy :) Moja dzisiejsza niedziela jest trudna :( Na gazie pyrga rosół wege z pieczonych warzyw korzeniowych, w piekarniku siedzi wielgachna babka ziemniaczana, zresztą nasza ulubiona. No i wszelkie słodycze chwilowo schowane a to boli strasznie ;) To znak, że dziecko z gilem, temperaturą, po nieprzespanej nocy do tego z baterią lekarstw. Już sama nie wiem, czy powinnam łykać coś na zapas, czy poczekać, bo może mnie ominie. A jak u was minął „dzień kobiet”?
Przepis na rosół z warzyw
Rosół z warzyw – składniki:
- 10 pietruszek – korzeni
- 2 pasternaki (jak nie ma, to trudno)
- 6 marchewek dużych (mniej więcej powinno być ich wagowo tyle, ile pietruszki)
- 1 duży seler naciowy
- 2 cebule
- listki laurowe i ziele angielskie
- 1-2 łyżeczki soli
- sól oraz czarny pieprz do smaku
- 3 łyżki oliwy z oliwek
Rosół z warzyw – przepis:
- Warzywa obieram i przekrawam na pół. Wkładam do miski, polewam olejem i mieszam.
- Wykładam warzywa na dużą blachę do pieczenia. Wstawiam do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni, najlepiej pod grill i piekę około 30 minut aż warzywa będą gdzieniegdzie przypalone.
- Przekładam warzywa do garnka, dolewam około 3 litrów wody, dodaję listki, ziele i sól. Gotuję około 90 minut na małym gazie. Przed podaniem doprawiam raz jeszcze, jeśli jest taka konieczność.
Zobacz inny przepis na ROSÓŁ:
Rosół wegetariański z warzywami
Rosół wegetariański z warzywami – taki rosół gotuję najczęściej, ponieważ jest prosty i szybki do zrobienia. Nawet ostatnio dzieci znajomych, które przyzwyczajone są do rosołu z mięsa powiedziały, że jest znacznie lepszy niż babci mięsny. Oj czas uważać na babcie ;)
Modna ostatnio w naszym kraju i coraz bardziej popularna w restauracjach Zupa ramen jest właściwie rosołem japońskim. Esencjonalnym, smacznym i aromatycznym. Podawana ze świeżymi warzywami wygląda trochę inaczej niż nasz rosół polski.
Rosół azjatycki z mlekiem koksowym
Smacznego rosołu życzę :)
Jakiś pomysł jeśli rosół wyszedł za słodki? ;(
Genialnie!
Olgo jak będzie się miał olej zamiast oliwy w tym przepisie na rosół warzywny, o akurat nie mam? Pozdrawiam.
Aleksandra – dobrze będzie :)
O rane, nie spodziewałam się, że może być taki wspaniały!
U mnie wyszedł bardzo słodki. Nie wiem więcej soli a może taki ma być. Dodatkowo co zrobić z warzywami, wszak dzieci wszystko wypiły a został cały gar drogocennych składników. Jakieś pomysły na powyższe? ps. proszę zmienić seler naciowy na zwykły bo ja ugotowałem przypadkiem naciowy tak jak w przepisie stoi napisane ups…
dugi – ja często z naciowym robię, nawet go wolę :) a co z warzywami z rosołu a proszę :) https://www.olgasmile.com/kotlety-z-warzyw-z-rosolu.html
Uwielbiam Panią i Pani przepisy :D