Rosół z warzyw
No to jest! Rosół z warzyw, warzyw pieczonych :) Myślę, że spokojnie ta wspaniała zupa może zastępować tradycyjny niedzielny rosół, przynajmniej u nas w domu tak właśnie się dzieje i zupełnie nikt, nigdy nie narzeka. Dla nas, jest to domowy rosół, ale można nazywać go również bulionem z warzyw albo właśnie rosołem lub zupą z warzyw. Tak, czy siak, owy bulion z warzyw bardzo lubimy i często jemy. De facto, to rosół z warzyw korzeniowych w kolorze i smaku. Ale nie tam jakiś byle, jaki a wspaniały, wyraźny w smaku, dość charakterystyczny i lekko słodki. Kolorem przypomina rosół wołowym, ale jest znacznie ale to znacznie smaczniejszy :) Moja dzisiejsza niedziela jest trudna :( Na gazie pyrga rosół wege z pieczonych warzyw korzeniowych, w piekarniku siedzi wielgachna babka ziemniaczana, zresztą nasza ulubiona. No i wszelkie słodycze chwilowo schowane a to boli strasznie ;) To znak, że dziecko z gilem, temperaturą, po nieprzespanej nocy do tego z baterią lekarstw. Już sama nie wiem, czy powinnam łykać coś na zapas, czy poczekać, bo może mnie ominie. A jak u was minął „dzień kobiet”?
Przepis na rosół z warzyw
Rosół z warzyw – składniki:
- 10 pietruszek – korzeni
- 2 pasternaki (jak nie ma, to trudno)
- 6 marchewek dużych (mniej więcej powinno być ich wagowo tyle, ile pietruszki)
- 1 duży seler naciowy
- 2 cebule
- listki laurowe i ziele angielskie
- 1-2 łyżeczki soli
- sól oraz czarny pieprz do smaku
- 3 łyżki oliwy z oliwek
Rosół z warzyw – przepis:
- Warzywa obieram i przekrawam na pół. Wkładam do miski, polewam olejem i mieszam.
- Wykładam warzywa na dużą blachę do pieczenia. Wstawiam do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni, najlepiej pod grill i piekę około 30 minut aż warzywa będą gdzieniegdzie przypalone.
- Przekładam warzywa do garnka, dolewam około 3 litrów wody, dodaję listki, ziele i sól. Gotuję około 90 minut na małym gazie. Przed podaniem doprawiam raz jeszcze, jeśli jest taka konieczność.
Zobacz inny przepis na ROSÓŁ:
Rosół z warzyw to zdecydowanie jeden z moich ulubionych rosołów. Niezwykle aromatyczny, słodki, delikatny i intensywny w smaku. Dzieciaki go uwielbiają.
Muszę przyznać, że Rosół bez mięsa, czyli rosół wegetariański gości minimum 3-4 razy z miesiącu na naszym stole. Lubi go cała moja rodzina, wszyscy członkowie, bez wyjątku! Za co tak go lubimy? Za jego smak, zapach i mocny aromat, ciemny głęboki kolor, konsystencję, za wszystko, dosłownie za wszystko!
Rosół wegetariański wspaniały, aromatyczny, zdrowy. Jeden z najlepszych jakie dotychczas zrobiłam. Cały czas zmieniam proporcje, dodaje jakieś składniki ale ten rosół jest nadrosołem ;) Inne rosoły mówią do niego „szefie”.
Rosół wegetariański z warzywami
Rosół wegetariański z warzywami – taki rosół gotuję najczęściej, ponieważ jest prosty i szybki do zrobienia. Nawet ostatnio dzieci znajomych, które przyzwyczajone są do rosołu z mięsa powiedziały, że jest znacznie lepszy niż babci mięsny. Oj czas uważać na babcie ;)
Rosół domowy jest jedna z popularniejszych zup w naszym domu. Jego smak zmienia się z porami roku, temperatura panująca na dworze i zawartością spiżarni. Czasami rosół domowy wzbogacony zostanie suszonymi pieczarkami, borowikami, podgrzybkami lub azjatyckimi grzybami shitake. Do tego klasycznie listki, ziele, imbir, natka pietruszki i powstaje pyszna, sycąca o głębokim kolorze zupa.
Rosół z kaczki jest jednym z popularniejszych rosołów wśród moich znajomych. W moim domu rodzinnym mama nie gotowała rosołu z kaczki. U nas były wołowe, z kury, kurczaka, indyka i inne.
Rosół z kury dla wielu osób jest najbardziej tradycyjną zupą w kuchni polskiej. Taki typowy rosół z kury przygotowuje się z całej kury zagrodowej czyli wiejskiej.
Znacie? Robiliście? Rosół z gęsi to jeden z tych rosołów, których nie jadało się codziennie, był to rosół od świetny.
Rosół wołowy to klasyczny i tradycyjny rosół z mięsem wołowym i warzywami. Intensywny w smaku, jego zapach pamiętam z czasów dzieciństwa.
Rosół z kurczaka – to popularniejszy rosół ostatniego 5 lecia wśród znajomych. Przygotowuje się z kurczaka lub porcji rosołowej. Dość delikatny w smaku jednak mocno aromatyczny.
Jakie mięso na rosół to wpis mówiący o rodzajach mięsa rosołowego, rodzajach rosołów i tym, jak należy przygotować klasyczny rosół.
Modna ostatnio w naszym kraju i coraz bardziej popularna w restauracjach Zupa ramen jest właściwie rosołem japońskim. Esencjonalnym, smacznym i aromatycznym. Podawana ze świeżymi warzywami wygląda trochę inaczej niż nasz rosół polski.
Niezwykle aromatyczna i pyszna zupa pho jest w istocie typowym wietnamskim rosołem. Najczęściej przygotowuje się ją na rosole wołowym lub kościach wieprzowych. Ja pokazuję zupę pho – rosół wietnamski na sposób wegetariański!
Rosół azjatycki z mlekiem koksowym
polubicie go na pewno. Aromatyczny, wspaniale zaokrąglony za sprawa mleka, pikantny i pyszny.
jest jedna z tych zup, którą robię właściwie naprzemiennie z pho. Niezwykle aromatyczny z charakterystycznym posmakiem wędzonki za sprawą wędzonego kardamonu, cynamonem, anyżem gwiazdkowym, goździkami, trawą cytrynową, imbirem, chili i grzybami. Nie da się go nie lubić, nie ma takiej możliwość!
Rosół z grzybami esencjonalny, pyszny, gorący, słodki, pikantny i aromatyczny, Taki dokładnie powinien być. Polecam, bo to jednej z najsmaczniejszych rosołów pod słońcem!
Zapraszam na rosół warzywny z selerem naciowym, pieczarkami, suszonymi pomidorami i aromatycznymi przyprawami. To mój kolejny rosół bez mięsa czyli wegetariański. Dzieciaki przepadają za takim rosołem, ja tam się im nie dziwię, serio :D
Smacznego rosołu życzę :)
Marta Kaczyńska napisał
Weganski rosol lub przepis chetnie przygarne
Elżbieta Jankowska napisał
Ja zrobiłam jazdę rowerem.Należało się,pogoda dopisała.15km przejechalam i bardzo dobrze zadziałało.Pozdrawiam serdecznie życząc zdrówka dla wszystkich.
Karolina Leszczyszyn napisał
Piekna pogoda, bukiet fiolkow nazbieranych po drodze. Kawa w ulubionym barze, sushi na obiad i kolacje, spacer, drobne zakupy, w koncu czas na nowe okulary przeciwsloneczne… Fantastyczny dzien, szkoda ze juz wieczor….
Paulina Gajda napisał
Cha cha! Moje też z gilem!
Edyta Paulina Lachowska napisał
Gorączka :D Zapalenie ucha zewnętrznego w natarciu ;)
Sylwia Markowska napisał
To oprócz zdrowego i świadomego odżywiania polecam nanotechnologię dla odzyskania zdrowia naszego i naszych dzieci: http://www.mylifewave.pl
Bożena Szopińska Damaszke napisał
A i u mnie rosół sama chodzę z gorączką może rosół pomoże
Tere Ska napisał
A jest na stronie vege rosół ?? ja robie, ale jakoś smak nie ciekawy
Alicja Kieszczyńska napisał
Fatalnie -grypa trzeba to wyleżeć …
Szkatułka Cook napisał
spacer, obiad, zmywanie, wspólne popołudnie -normalka:) Zdrowia życzę i uśmiechów na twarzy dziecka. Olga Smile na zapas to chyba nie da rady :)