Sałatka z warzyw z rosołu
Muszę przyznać, że to zdecydowanie klasyka wszech czasów. Sałatka z warzyw z rosołu powstawała w domu mojej babci, potem mamy a teraz w moim. Zawsze mam dylemat, co zrobić z warzywami z rosołu. Jeść ich nikt nie chce a szkoda wyrzucać. Pokazywałam już kilka przepisów, dzisiaj przyszła pora na oczywistą sałatkę, czyli to, co znamy od dziecka :) Sałatka z warzyw z rosołu nie jest chyba obca żadnemu Polakowi. Można ją przygotować na wiele sposobów, urozmaicać jej smak kukurydzą, groszkiem, ogórkami w occie lub kiszonymi, śliwkami w occie, grzybkami, jabłkiem, jajkiem, gruszką czy fasolą. Możliwości są setki. To już tylko zależy od kucharki, jaka sałatka z warzyw z rosołu jest dla niej najsmaczniejsza! A Ty – co robisz z warzywami z rosołu?
Sałatka z warzyw z rosołu
Sałatka z warzyw z rosołu – składniki:
- 10 marchewek
- 3 pietruszki
- 1 seler
- 2 jabłka
- 10 dużych ogórków konserwowych lub kiszonych
- 2 cebule
- 500 g ziemniaków
- 1 puszka kukurydzy
- kilka śliwek w occie
- 1 szklanki majonezu -> jak zrobić majonez
- 3 łyżki gęstej śmietany lub jogurtu sojowego
Sałatka z warzyw z rosołu – przepis:
- Ugotowane marchewki, pietruszki, ziemniaki i selera kroję w drobną kosteczkę i przekładam do dużej miski. Dodaję odlaną z zalewy kukurydzę.
- Ogórki konserwowe, kroję w kostkę i dodaję do warzyw. Podobnie postępuję z cebulą i śliwkami.
- Sałatkę z warzyw z rosołu mieszam z majonezem, startymi na tarce jabłkami oraz śmietaną lub jogurtem sojowym.
- Podaję schłodzoną.
Karolina Paradowska napisał
Sałatkę
Marta Kamińska napisał
Ja kroje w plasterki i wrzucam spowrotem do rosołu.
Łukasz Zakrzewski napisał
Zaprawiam sosy, zamiast mąki, wtedy są gęste bez dodatkowych kalorii :)
Justyna Marcelina Ptoszek napisał
kotleciki na parze
Katarzyna Muskaryna napisał
Zawsze jak gotuje rosół daje dużo warzyw bo lubię jak jest mocno aromatyczny. Daję: seler, pietruszkę, marchew, natkę pietruszki, cebule, czosnek, imbir, por. Lecz z tych warzyw to tylko zjadam marchew i to nie całą, ponieważ nie przepadam za warzywami korzeniowymi. kiedyś wpadłam na pomysł żeby z resztki rosołu co zostaje, warzyw oraz kurczaka i kaczki, bądź indyka (zazwyczaj gotuję rosół z 3,4 mięs, wołowiny nie daje do blendowania ponieważ jest to zazwyczaj szponder, który ma mało mięsa w sobie) zrobić kostki rosołowe. Wystarczy zblendować na pastę to wszystko dodając sól i pieprz. Można oczywiście zredukować bulion żeby był bardziej aromatyczny. Po zblendowaniu przekładam do foremek na lód lub większych pojemniczków jako bazę bulionową np do zup. I tak mam zdrowe domowe kostki rosołowe. Bez glutaminianu sodu :)
Ola Mrzc napisał
sałatkę jarzynową
Mika Storożak napisał
Pasztet lub kotlety lub pastę do chleba
Katarzyna Muskaryna napisał
Później jak potrzebuję bulionu to wyciągam z zamrażarki zamrożone kostki i dodaje do sosu lub jak potrzebuje więcej to z całego pojemniczka.
Agata Mazurkiewicz napisał
Jak to co dzisiaj rosół to jutro jarzynowa …a pojutrze ogórkowa…..jeden rosół…3 zupy na 3 dni :)
Śladami Słodkiej Babeczki napisał
zjadammm! :)