Zdaje sobie sprawę, że to dość dziwne zestawienie – zapiekanie sera białego tłustego na patelni z przyprawami. Mi też jak najbardziej wydawało się teoretycznie niemożliwe w efekcie do wykonania, no o jakości naszego wyrobu nie wspominając. A tu nic bardziej błędnego, ser taki zyskuje na ostrości, zdecydowanie staje się kuchy wręcz sypki, mimo zawartości tłuszczu, po wystudzeniu jest dość twardy a z dodatkiem przypraw ostrych i aromatycznych jest świetnym dodatkiem do alkoholu. A tak, właśnie do alkoholu pasuje najlepiej. Ja lubię ser taki serwować na imprezach, bo najczęściej spotyka się on z zainteresowanie smakowym jak również z klasycznym pytaniem – a co to jest? Gdy nasi ucztujący imprezowicze sami mają zgadnąć, no niestety bardzo rzadko im się to udaje. A ja zawsze mówię, że nie ma jak element zaskoczenia przy stole, zawsze wprowadza w wesoły nastrój. | |||
|
|||
|
|
||
|
Reader Interactions
Ten przepis kulinarny ma 19 komentarzy. Dziękuję Ci za komentarze do przepisów!
Łasuch w kuchni napisał
Witam po raz pierwszy.
Nigdy bym nie pomyślała, że coś takiego można zrobić ze zwykłym białym serem. Niezwykłe. Oryginalne. Proste. Zdecydowanie muszę wypróbować.
Pozdrawiam serdecznie
Olga Smile napisał
Witam również bardzo serdecznie :)
To naprawdę dziwne ale i zaskakujące zestawienie :) Gdy mocno posolimy ser w efekcie wyjdzie nam coś zbliżonego do tartego oscypka. Takie podsmażanie rozpuszcza ser i go utwardza. W końcu domową metodą, gdy robi się ser żółty to smaży się ser biały tłusty z dodatkiem masła. No, może nie takim dodatkiem, bo w równych proporcjach masło i ser biały ale wtedy wyjdzie coś na kształt miękkiego sera żółtego. Ja nie praktykuję takiego 'serowarstwa’ ale znajomi mówią, że fajnie wychodzi i nieźle smakuje.
Ja dla odmiany tylko zasmażam biały ser z dodatkami. Jedynym problemem w tym przepisie, gdy przygotowujemy go pierwszy raz będzie dobranie odpowiedniego czasu smażenia. Trzeba to robić na własne wyczucie. Jeżeli ser będzie za suchy będzie się sypał jak śnieg, gdy będzie za mokry będzie się ciągnął. W tym jest cała sztuka aby odpowiednio długo go smażyć. Ja lubię taki ser dokładać również do sałatek jako ich biały, kwaskowaty i mocno ziołowy element. Smacznego :)
Krokodyl napisał
Wyszedł smaczny, ale chyba go za długo przetrzymałam na patelni. Mam ochote jeszcze raz wypróbowac ten przepis, ale już bez tego błędu. :-)
Pozdrawiam :-))
BeataZ napisał
Przymierzam się do zrobienia sałatki z tym serem. Ile powinnam kupić tego sera (na 4 osoby)?
Pozdrawiam,
Beata
Olga Smile napisał
BeataZ – to zależy od apetytu, ja bym przygotowała ser zapiekany z około 500-700 g twarogu.
Pozdrawiam serdecznie
Olga Smile
BeataZ napisał
Dziękuję za szybką odpowiedź. Jutro wypróbuję sałatkę :)
Pozdrawiam,
Beata
Nika napisał
Bardzo ciekawy przepis, wprawdzie nie do alkoholu, ale przygotowujemy:-)
magg.y napisał
Mam małe pytanko. Jak z solą? Czy ser trzeba posolić, czy w wersji z miętą jest nie solony?
Pozdrawiam
Małgorzata
Julienn napisał
Witam
Próbowałam Pani serek – ok, jednak brakuje mi w tym smaku czegoś wyrazistego, jeśli używa Pani innych kombinacji przypraw w tym przepisie będę wdzięczna za ich podanie.
Myślę tu o zakąsce do wódki.
Z góry dziękuję za odpowiedz, Pozdrawiam i życzę Udanego Nowego Roku!
Olga Smile napisał
ja bym dała kminek, pieprz czarny, zielony, kolorowy, sól, może być majeranek, jakaś przyprawa marokańska :)