SER Z MIGDAŁÓW
Padło dzisiaj na wegański ser z migdałów z dodatkiem ziół i olejku z oregano. Uwielbiam! Ser z migdałów powstaje u nas naprzemiennie z serem z nerkowców, który bardzo lubimy za delikatny smak i kremową konsystencję. Jednak ser z migdałów też jest bardzo smaczny, z wyczuwalnym orzechowym posmakiem, co zaliczam na plus tego dania. Przypadnie do gustu wielu osobom. Jak każdy wegański ser, ten też można przygotować na wiele sposobów, z różnymi dodatkami i przyprawami. Ponieważ ser z migdałów w mojej wersji miał być bardzo ziołowy, to doszłam do wniosku, że dodatek kilku kropli oleju z oregano da mu takiego aromatycznego kopa. I dał! Oj dał, zdecydowanie! Z ciekawostek … moje nastoletnie dziecko poważnie myśli o założeniu bloga kulinarnego. Z racji tego, że jest wegańskie od zawsze, to takowe też będą przepisy. Matko ty moja, konkrecję na własnej piersi wychowałam jak to się mówi haha. Powiem tak, moje dziecko świetnie gotuje i radzi sobie w kuchni dobrze komponując składniki, więc potencjał widzę ogromny! I to wydaje się generalnie rodzinnie dobry kierunek. Podpowiedzcie mi proszę czy blog nastoletniego dziecka powinien być oddzielny pod swoim własnym www i niezależny, czy może lepiej aby dziecko miało cały dział – kategorię u mnie na blogu? Bardzo fajny czas, rozwijanie pasji, budowanie bazy smaków – cudo! Ja tymczasem wracam do swojego bloga i przepisów dla Was przygotowywanych. Zapraszam dzisiaj na ser z migdałów wegański, bezglutenowy z ziołami i oregano.
SER Z MIGDAŁÓW
SER Z MIGDAŁÓW– składniki:
- 200 g migdałów
- 80 ml wrzątku
- 60 ml oleju kokosowego
- 1 łyżeczka wędzonej soli
- 1/2-1 łyżka płatków drożdżowych dezaktywowanych (opcja, ja nie dodałam)
- 1 saszetka kultur wegańskich jogurtowych, tak zwanych żywych kultur bakteryjnych
- coś do obtaczania: u mnie zioła z dużą przewagą tymianku itd.!
- opcja – ja dodałam 4-5 kropli olejku z oregano (takie do picia)
SER Z MIGDAŁÓW– przepis:
- Do miski wsypuję 200 g migdałów i zalewam zimną wodą. Zostawiam do namoczenia na 4 godzinny lub na całą noc w lodówce.
- Olej kokosowy musi mieć temperaturę pokojową albo być płynny, wtedy jest najlepiej.
- Zagotowuję wodę.
- Do malaksera wkładam odcedzone migdały, płatki drożdżowe, sól, dolewam olej i miksuję. Zacznie oddzielać się olej ale nic się nie bójcie. Średnio po 4 minutach miksowania, zaczynam dolewać wrzątek, masa stanie się biała i jednolita. Miksuję dalej aż grudki nie będą wyczuwalne. Pod koniec wsypuje kultury bakterii i dodaję olejek z oregano. Na tym etapie ser z migdałów będzie miał konsystencję ciasta naleśnikowego – spoko tak ma być.
- Przyszły ser przelewam do pudełka i wstawiam do lodówki. Po nocy będzie twardy.
- Nakładam rękawiczki, formuję kule i spłaszczam, obtaczam w ulubionych przyprawach, tym razem zioła z tymiankiem. Układam na talerzy wyściełanym papierem kuchennym a najlepiej na kratce o bardzo drobnych oczkach. Wstawiam do lodówki aby się osuszył przez 12 godzin. I już :) Ser z migdałów z ziołami i oregano jest gotowy do jedzenia!
Anonim napisał
Oddzielny! Nastolatek pragnie niezależności! A swój blog to inna, motywująca odpowiedzialność! :)
Anonim napisał
Oddzielny
Anonim napisał
Myślę , że oddzielny blog.
Anonim napisał
Oddzielny, będzie dumne z swoich osiągnięć – od początku do końca „na własnym”
Anonim napisał
oddzielny! już czas odciąć pępowinę! to i tak nastąpi <3 To inteligentna jednostka, z dobrego domu :)
Anonim napisał
Też tak uważam,a co myśli sam zainteresowany?
Anonim napisał
Oddzielny
Anonim napisał
Osobno! Własna marka :) a nie rozdział u kogoś innego :D
Osobiście chętniej poczytam nowy blog, niż kolejny rozdział w tym, który czytam :) Nie zapomnij dać nam adresu jak już blog wystartuje :)
Anonim napisał
Oddzielny zdecydowanie :) Myślę, że zaczynanie od samego początku jest motywujące, bo widzimy wzrost, a zaczynanie na szczycie z dobrymi wynikami już na dzień dobry wręcz przeciwnie :)
Anonim napisał
Oddzielny , ale przecież możesz wspierać i udostępniać . A w ogóle to fajnie