Czy wiecie, że u nie w domu śledzie marynowane były łagodniejszą w smaku odmianą tych w occie lub rolmopsów. Przepis na śledzie marynowane, znalazłam w zeszycie mojej teściowej. Przygotowanie takich śledzi wcale nie jest trudne. Tak marynowane smakują wielokrotnie lepiej niż te, które możecie kupić gotowe już w sklepie. Śledzie marynowane z cebulą i przyprawami, nie są zbyt kwaśne ani ostre. Dość łagodne w smaku i przyjemne. Pasują do podania ot tak, prosto po wyłowieniu z zalewy lub po doprawieniu i dodaniu kilku składników. Wtedy powstaną śledzie marynowane w śmietanie lub tak sprawione śledzie sprawdza się, również jako śledzie marnowane w sałatce.
Śledzie marynowane przepis
Śledzie marynowane – składniki:
- 12 płatów śledziowych
- 2/3 szklanki wody
- 3-4 spore cebule
- 1/3 szklanki octu winnego lub ryżowego, może być też spirytusowy
- 125 ml oleju
- 1 łyżka cukru
- 1 łyżeczka pieprzu w ziarenkach
- 3 listki laurowe
- 5 kulek ziela angielskiego
Śledzie marynowane – przygotowanie:
- Śledzie myję, płuczę, wycieram ręcznikiem kuchennym.
- Cebulę kroję w plasterki.
- Do garnka wlewam wodę ocet, olej, dodaję cukier i pokrojona cebulę. Gotuję około 8 minut. Do zalewy dodaję ziele, pieprz i listek laurowy. Gotuje jeszcze 2 minuty. Studzę.
- Do zimnej zalewy dodaję pokrojone na kawałki śledzie. Mieszam dokładnie. Wkładam do słoika z zalewą i wstawiam do lodówki. Podaję następnego dnia.
ŚLEDZIE przepisy zebrane:
Śledzie z cebulą znajdziecie na każdym wigilijnym sole. Na biesiadnym pojawia się w otoczeniu wódki i ogórków kiszonych. Cebulę do śledzi marynuje się w oleju, w oleju i occie lub oleju i cytrynie. Dzięki tym zabiegom śledzie z cebulą smakują wyjątkowo u tradycyjnie.
Śledzie smażone w zalewie octowej
Śledzie po kaszubsku
Śledzie z rodzynkami
Śledzie z cebulką
Śledzie w śmietanie
Śledzie w majonezie
Śledzie z jabłkiem
Śledzie ze śliwkami
Śledzie marynowane
Śledzie z olejem
Śledzie w zalewie
Śledzie w musztardzie
Śledzie w occie
Śledzie korzenne
Śledzie z majerankiem
Tak przygotowane i zamarynowane śledzie z majerankiem pachnące czosnkiem, ziołami, majerankiem są bardzo wyraziste w smaku i rewelacyjnie komponują się z chrupiącym pieczywem posmarowanym solidną ilością masła.
Sałatka śledziowa
Śledzie z cebulą i rodzynkami
Smacznego!
Super!
moja mama daje jeszcze ogórek konserwowy i konserwowa papryke. Układa je warstwami w słoikach i zalewa pyszne sa a przez dodatki tez kolorowe ;)
Hej Olga,
A jakie sledzie ty kupujesz??? Chcialam dzisiaj kupic solone I zrobic albo w oleju albo ze sliwka ale jak zobaczylam sklad sledzi firmy Lisner to sie zalamalam I zrezygnowalam…..
Ankaa – generalnie jest problem z rybami przetworzonymi, szukaj tych, które mają w składzie śledź, kultury bakterii. Nie pamiętam marki, ale jak będę w sklepie to napiszę :D
Super!To czekam.
A czy to mają być świeże, surowe płaty śledziowe czy matijasy w zalewie solankowej?
jessie = płaty w zalewie.
Olu, w składnikach nie ma cebuli, w treści przepisu jest, na zdjęciu też. Dopiszesz ile jej powinno być?
Monika – dziekuję za zwrócenie uwagi już dopisałam ja daję 3-4 duże cebule :D
Myślę, że to najsmaczniejsze śledzie jakie ostatnio jadłem.